Festivalska večer ovog utorka bila je rezervirana za Staru damu, kako vole tepati Opatiji bajnoj, a Ljetna pozornica je odzvanjala mikovskim notama i našim ČA u punom sjaju.
Podsjetimo, Opatija dijeli i izmjenjuje domaćinstva s Kastvom, upravo onako kako dijele i ljubav prema festivalima i tradiciji. Naglasio je to i gradonačelnik Grada Opatije Fernando Kirigin koji se na početku večeri obratio publici i mikovcima, naglasivši kako će MIK i ubuduće ostati u Opatiji jer tu i pripada.
„Istarska štacija“ ovogodišnjeg festivala Melodije Istre i Kvarnera bila je prvi put u povijesti Krnica, u kojoj je omiljeni festival ugostila Općina Marčana u zajedničkom domaćinstvu sa Općinama Ližnjan, Barban i Svetvinčenat.
Mikovska karavana prespavala je u “Gradu koji teče”, a već je jutros krenula put Istre na svoju treću festivalsku večer i to u Krnici gdje će domaćin biti Općina Marčana.
11:07Prije 51 d09.06.2025
Glazbeni dio večeri započeo je skladbom koja je prethodne večeri osvojila najviše glasova publike u Krnici, a potom je uslijedilo i 18 skladbi koje se redom mamile pljesak opatijske publike.
Voditelji Lena Stojiljković i Borna Šmer nadahnuto su i večeras predstavljali izvođače u natjecateljskom dijelu, a isto tako je bilo i u revijalnom programu u kojem su nastupili Karin Kuljanić i Mara Lukanović, Grupa 777, Duško Jeličić, Nevia Rigutto, Werner, Kožne jakne i Tri mladića.
Odličan spoj znanih i novih pjevačkih imena te različitih glazbenih izričaja i scenskih nastupa mamio je pljesak odlično raspoložene bakarske publike.
10:50Prije 52 d08.06.2025
Za vrijeme dok je publika pljeskom nagrađivala izvođače u revijalnom programu, komisija je zbrajala opatijske glasove, a rezultati su: treće mjesto s 80 glasova osvojila je skladba „Valići“ (Mara Lukanović-Mara Lukanović-Frane Frleta) u izvođenju Mare Lukanović, drugo mjesto sa 93 glasa osvojila je skladba „Moj Kvarneru“ (Lara Pilepić-Robert Pilepić-Robert Grubišić) u izvođenju Karin Kuljanić i klape Tić dok je uvjerljivo sa 167 glasova pobijedila skladba „Ufan se va te“ (Duško Rapotec Ute-Tatjana Bon- Duško Rapotec Ute) u izvođenju Irene Grdinić.
Foto: MIK
U ukupnom plasmanu, prije finalne večeri jasno je da će publika u Malinskoj odlučivati i o ukupnom pobjedniku. Jer, situacija u ukupno poretku je ovakva: na prvom mjestu je Irena Grdinić sa „Ufan se va te“ i 88 bodova, druga je Karin Kuljanić s klapom Tić i skladbom „Moj Kvarneru“ sa 81 bodom, a treći Suzana Matušan, Natko Štiglić i klapa Tić sa skladbom „Ljubav je to“ koja ima 76 bod.
Veliko finale u Malinskoj bit će posljednja festivalska večer na kojoj će se dodijeliti i sve strukovne nagrade, a održat će se ispred impozantnog interpretacijskog centra DUBoak , na Trgu Ivana Klobučarića s početkom u 21 sat. Ulaz je slobodan, a organizatori pripremaju i odličan revijalni program. Stoga, vidimo se u Malinskoj!
Gradonačelnik Pule Peđa Grbin danas je u Komunalnoj palači upriličio svečani prijem za najuspješnije maturante pulskih srednjih škola, čestitavši im na izvrsnim rezultatima i zaželjevši uspješan početak nove životne etape.
Njihovo prirodno stanište uglavnom je u južnim i srednjim dijelovima Jadrana, zbog čega njihov dolazak u ovakvom broju i stanju izaziva dodatnu zabrinutost među stručnjacima.
Istarski župan Boris Miletić: „Dan 5. kolovoza je za Istarsku županiju i čitavu Republiku Hrvatsku poseban datum i drago mi je da je na inicijativu udruga proisteklih iz Domovinskog rata pokrenuta inicijativa za održavanjem svečanog Mimohoda koji se tradicionalno održava u najvećem istarskom gradu."
Provedenim sveobuhvatnim kriminalističkim istraživanjem policijski službenici su utvrdili kako je počinitelj 33-godišnjak te je uhićen i 29. srpnja u poslijepodnevnim satima predan u pritvorsku jedinicu policije.
Škola plivanja trajala je dva tjedna tijekom srpnja i uspješno ju je završilo 36 djevojčica i 35 dječaka. Najmlađi polaznici imali su tek pet godina, dok su oni najstariji bili učenici sedmog razreda osnovne škole.
Legendarni Bryan Adams priredio je nezaboravan spektakl u pulskoj Areni – pred prepunim gledalištem izveo je dvosatni koncert prepun najvećih hitova, vrhunske energije i sjajne interakcije s publikom. Večer za pamćenje pod zvijezdama oduševila je tisuće obožavatelja svih generacija.
Prva klapska večer održana je u nedjelju, 27. srpnja, na prelijepoj Placi u Svetvinčentu, a dan kasnije, u ponedjeljak, 28. srpnja, uslijedio je drugi koncert – ovog puta na pulskoj Portarati.
Ovoga puta u ponudi će biti voće, povrće, med, lješnjaci, konoplja i razni namazi... Podsjetimo, tijekom srpnja i kolovoza tržnica se održava u terminu od 19 do 21 sat.
Odnos koji ostvarujemo s našim prijateljima jedan od najvažnijih odnosa koji uspostavljamo tijekom našeg života. Ostvarivanje bliskih odnosa i povezanost s prijateljima pruža nam brojne psihološke dobrobiti.
Nakon uspješnog hita “Piši propalo”, Tony Cetinski predstavlja novu baladu “Ti si ta”, napisanu za film “Taxi ljubav” redatelja Mile Ostovića. Pjesma, koja donosi snažnu emotivnu priču o sudbinskoj ljubavi, već izaziva veliko zanimanje publike, a Tony se u filmu prvi put pojavljuje i kao glumac.
Najveća koncentracija međuplanetarnih čestica (meteoroida) u koliziji s Zemljom ove nas godine očekuje u noći 12./13.08.2025. oko 22 sata po našem vremenu.
"Kao organizacija koja djeluje gotovo deset godina, Incognito Agency snažno se protivi svakom obliku govora mržnje, diskriminacije i nasilja. Nažalost, upravo smo se s tim pojavama suočili od trenutka kada smo najavili ovaj koncert."