Gala koncert Radojke Šverko i Davida Danijela u Puli uoči Valentinova
Koncert donosi spoj elegancije, strasti i glazbene izvrsnosti te predstavlja prigodnu večer za sve zaljubljene i ljubitelje kvalitetne glazbe.
IstraIN
10 Veljača 2026 I 22:05
IstraIN
Radojka Šverko i David Danijel nastupit će u petak, 13. veljače 2026. godine u Domu hrvatskih branitelja u Puli na gala koncertu simboličnog naziva „Pjesme ljubavne“, koji će se održati uoči Valentinova.
Publiku očekuje večer posvećena emocijama, bezvremenskim ljubavnim pjesmama i vrhunskim interpretacijama, uz klavirsku pratnju prof. Vladimira Babina.
Koncert će se održati u petak, 13. veljače, pod nazivom Pjesme ljubavne. Publiku očekuje večer posvećena emocijama i bezvremenskim ljubavnim pjesmama, u intimnom i svečanom glazbenom ozračju.
09:37Prije 46 d22.01.2026
Radojka Šverko, jedna od najnagrađivanijih i najcjenjenijih pjevačica domaće zabavne glazbe, desetljećima je sinonim za snažnu interpretaciju i vokalnu izvrsnost.
Publika na njezinim koncertima redovito uživa u domaćim i stranim hitovima iz bogate karijere duge više od pola stoljeća.
U Puli će izvesti neke od svojih najpoznatijih ljubavnih pjesama poput „Kud plovi ovaj brod“, „Lanterna“, „Ljubim te do bola“, „Bracolet“ i „Još mirišu kušini“, koje su obilježile generacije slušatelja.
Uz glazbenu divu nastupit će i opatijski pjevač David Danijel, prepoznatljiv po interpretacijama ljubavnih balada koje izvodi na hrvatskom i više stranih jezika.
Njegovi tematski koncerti, među kojima se ističe „The best of Julio Iglesias“, kao i programi posvećeni domaćoj glazbenoj baštini, privukli su široku publiku.
Tijekom karijere surađivao je s brojnim velikanima hrvatske glazbene scene, a s Pulom ga vežu i sami počeci profesionalnog puta.
Njezin glas istodobno je nježan i hrapav, brišući granicu između užitka i boli, a publika često opisuje njezine nastupe gotovo terapeutski snažnima. Inspiraciju za pisanje pjesama pronalazi u svakodnevnom životu i osobnim iskustvima, koje kroz glazbu prenosi s iznimnom emocionalnom iskrenošću.
Brijuni su posebno privlačni upravo u proljetnim mjesecima, kada priroda oživljava, a otok nudi mir, zelenilo i jedinstvene prizore koje je teško pronaći na drugim mjestima uz obalu.
Nepoznati počinitelj ukrao je s gradilišta na području Kršana oko 30 tisuća metara bakrenih kablova postavljenih uz solarne panele, čime je tvrtku iz Zaprešića oštetio za više desetaka tisuća eura.
Svi mi koji prometalima aktivno sudjelujemo u prometu, ili pak kao šetači boravimo u prirodi, dobro znamo koliko je važno imati dobre gume ili kvalitetne cipele odnosno tenisice.
Hrvatska modna dizajnerica Martina Herak predstavila je svoju kapsul kolekciju “Cap01” na Paris Fashion Weeku u Parizu, među više od 60 dizajnera iz cijelog svijeta koji su sudjelovali na ovom prestižnom modnom događaju.
Na današnji dan prije 26 godina preminula je hrvatska sopranistica i poznata rovinjska pjevačica Liliana Budicin Manestar, umjetnica koja je svojim glasom ostavila trag na opernim pozornicama, festivalima i koncertnim dvoranama u Hrvatskoj i inozemstvu.
Posjetitelje u utorak očekuje i prava mala gastronomska fešta. Iz općinske će se zbirke iznijeti velika istarska bukaleta od četiri litre, iz koje će se točiti domaći teran i supa, a posluživati će se i pjenušci vinarije Šošić iz Bubani.
Ponekad je dovoljno samo malo skrenuti s uobičajenih ruta i dopustiti znatiželji da vas odvede korak dalje – u neku tišinu prošlih vremena koja i danas ima što reći.
U sklopu 30. Dana Antuna Šoljana u Rovinju će 25. travnja u Kazalištu „Antonio Gandusio“ nastupiti svjetski poznati glazbenici, violončelist Ernst Reijseger i violinist Mario Forte, koji će publici predstaviti projekt „Fata Morgana“.
Što bi svijet bio bez žena? Od znanosti i umjetnosti do svakodnevnih izuma koji su promijenili način na koji živimo, brojne su žene svojim idejama i hrabrošću ostavile neizbrisiv trag u povijesti. Povodom Međunarodnog dana žena prisjećamo se nekih od njih.
Nakon apela braniteljskih udruga i reakcija dijela javnosti, Tony Cetinski odlučio je otkazati večerašnji koncert u dvorani SPENS u Novom Sadu, poručivši kako je odluku donio iz poštovanja prema ljudima kojima to mjesto budi bolna sjećanja na ratne devedesete.
Neka ovaj dan bude podsjetnik na važnost ravnopravnosti, međusobnog poštovanja i podrške, ali i prilika da se istakne vrijednost koju žene svojim radom, znanjem i brigom unose u zajednicu i obitelj.