Night Express i Silvija Rejec oživjeli veliki domaći klasik: Nova verzija pjesme osvojit će vas na prvo slušanje
Povodom obilježavanja 20 godina djelovanja, istarski bend Night Express objavio je novi singl – prepjev bezvremenskog hita „Zar je voljeti grijeh“. Pjesmu u duetu izvode Norman Brunjak i Silvija Rejec, donoseći publici svježu i emotivnu interpretaciju dobro poznate skladbe.
Istarski bend Night Express nastavlja obilježavati svoju jubilarnu, 20. godinu postojanja predstavljanjem novog singla. Ovoga puta riječ je o prepjevu bezvremenskog hita „Zar je voljeti grijeh“, koji je dobio moderno glazbeno ruho, zadržavajući pritom emociju i prepoznatljivu snagu originala.
Glavni vokal benda Norman Brunjak pjesmu izvodi u duetu s iskusnom vokalisticom Silvijom Rejec, čiji je snažan i emotivan glas ovoj verziji dao posebnu dimenziju. Upravo je spoj njihovih vokala jedan od glavnih aduta novog izdanja.
Za nove aranžmane zaslužni su članovi Night Expressa u suradnji sa Silvijom Rejec, a cilj je bio udahnuti suvremeni zvuk pjesmi koja već desetljećima zauzima posebno mjesto među ljubiteljima domaće glazbe.
Uz audio izdanje objavljen je i prateći videospot koji vjerno prenosi atmosferu nastanka ove suradnje, a dostupan je na službenom YouTube kanalu benda.
Objava singla dio je niza aktivnosti kojima Night Express obilježava dva desetljeća uspješnog rada na domaćoj glazbenoj sceni.
Jubilarna godina kulminirat će velikim koncertom koji će se održati 6. kolovoza 2026. godine napulskom Forumu, gdje će bend zajedno s publikom proslaviti 20 godina glazbe, koncerata i brojnih uspomena.
Novom verzijom pjesme „Zar je voljeti grijeh“ Night Express još jednom potvrđuje kako se klasici domaće glazbe mogu uspješno približiti novim generacijama, uz poštovanje prema originalu i prepoznatljivu energiju benda.
Nakon što je neovisno vještačenje ilegalnog odlagališta u Gospiću otkrilo teško onečišćenje tla i podzemnih voda, Radna grupa za civilni nadzor nad Kaštijunom upozorava da postojeći sustav praćenja na pulskom postrojenju, prema njihovim tvrdnjama, ne daje potpunu sliku mogućeg utjecaja na okoliš.
U parku u Kapucinskoj ulici u Vodnjanu 25-godišnjak je, sumnja policija, fizički napao i teško ozlijedio 26-godišnjaka, koji je zbog zadobivenih ozljeda zadržan na liječenju u riječkoj bolnici.
Nakon samo dva kola nove sezone SuperSport HNL-a iz Istre 1961 javno su izrazili nezadovoljstvo sudačkim odlukama. Puljani tvrde da im je u prvom kolu poništen regularan pogodak, a u drugom da su ostali bez očiglednog kaznenog udarca te traže ujednačen sudački kriterij.
Porečka policija sumnjiči 74-godišnjaka da je u stanu na području Poreča štakom pokušao usmrtiti 69-godišnju državljanku BiH. Žena je lakše ozlijeđena, a muškarac je uhićen i predan pritvorskom nadzorniku.
Zbog visokih temperatura preporučuje se izbjegavanje duljeg boravka na izravnom suncu tijekom najtoplijeg dijela dana, uz dovoljan unos tekućine i odgovarajuću zaštitu od sunca.
Legendarni Roger Federer ponovno odmara u Hrvatskoj. Nakon boravka na Malom Lošinju, jedan od najvećih tenisača svih vremena stigao je u Rovinj, odakle se oglasio i na društvenim mrežama.
Takva preporuka jednog od najpoznatijih svjetskih putopisnih medija još je jedno međunarodno priznanje Istri, ali i potvrda da strani gosti sve više traže nešto više od sunca i mora.
Brod s 90 putnika nije izdržao nalet nevremena te je potonuo, a dvoje izletnika je poginulo, dok jedna nestala djevojčica, tada petogodišnja Urša Rednak, nikada nije pronađena.
Strani mediji sve češće naglašavaju upravo spoj vrhunske gastronomije, održivog turizma, kulturne baštine, prirodnih ljepota i autentičnih doživljaja, što dodatno jača prepoznatljivost Istre među putnicima iz cijelog svijeta.
Nekad su ih nosili ponajprije zbog udobnosti i zdravlja stopala, a danas su nezaobilazan modni dodatak. Priča o Birkenstocku traje više od 250 godina i pokazuje kako funkcionalnost ponekad može nadživjeti svaki trend.
Vižinada će od 13. do 15. kolovoza ponovno postati najslađa destinacija u Istri. Na 28. izdanju Slatke Istre posjetitelje očekuju tradicionalni istarski kolači, degustacije vina i maslinovih ulja, bogat zabavni program te koncerti Luke Basija i grupe Cambi.
Ljubitelji knjiga diljem svijeta danas obilježavaju Međunarodni dan ljubitelja knjiga. Iako digitalni sadržaji sve više dominiraju svakodnevicom, knjiga i dalje ima posebno mjesto, a upravo stanovnici Istre među najviše čitaju u Hrvatskoj.
Besplatne ture prilika su da domaći i strani posjetitelji kroz stručno vodstvo i šetnju gradom upoznaju Vodnjan iz drugačije perspektive te otkriju detalje njegove bogate povijesti, baštine i tradicije.