Udruga žena oboljelih i liječenih od raka dojke 'Ženadonna' organizira obilježavanje "Dana Narcisa", koje će se održati ove subote, 22. ožujka 2025. godine, na Trgu Maršala Tita u Rovinju od 9:30 do 12:30 sati.
Ova humanitarna akcija tradicionalno se provodi s ciljem podizanja svijesti o važnosti ranog otkrivanja raka dojke jer rani pregled i pravovremeno otkrivanje bolesti ključni su u procesu liječenja, a čak 90% žena može biti izliječeno ako se bolest otkrije u početnom stadiju.
Cilj ovog događanja je informirati javnost o važnosti preventivnih pregleda te pružiti podršku oboljelima i njihovim obiteljima.
Građani će imati priliku dobiti edukativne materijale i saznati više o važnosti samopregleda i redovitih kontrola.
Iz Udruge pozivaju sve sugrađane da svojim prisustvom i sudjelovanjem pruže podršku ovoj plemenitoj inicijativi.