Pred nama je još jedan toplinski val, ne zanemarujte savjete liječnika!
Prema Državnom hidrometeorološkom zavodu, ponedjeljak će biti najtopliji dan ovog vala.
08:37Prije 276 d10.08.2025
: "U najvrućem periodu dana od 10 do 17 sati preporuča se ne boraviti na otvorenom i ne ići na kupanje. U tom periodu trebalo bi biti u rashlađenom prostoru. Treba već treba biti u zatvorenom, a ne se početi vraćati, jer u tom periodu temperature dosežu svoje najveće vrijednosti."
Hrvatska je na vrhuncu toplinskog vala koji se nastavlja i u ponedjeljak. Dok će kontinentalnom dijelu zemlje novi radni tjedan donijeti nešto niže, ali i dalje ljetne temperature, obala nam ostaje pod crvenim upozorenjem Državnog hidrometeorološkog zavoda.
Meteorologinja Josipa Kuzmić je za Media servis otkrila do kada će trajati toplinski val.
Prema Državnom hidrometeorološkom zavodu, ponedjeljak će biti najtopliji dan ovog vala.
08:37Prije 276 d10.08.2025
Imat ćemo sunčano stabilno vrijeme u cijeloj Hrvatskoj, ali također i temperatura zraka će postupno rasti. Imamo upozorenje na umjerenu opasnost od toplinskog vala koji će se proširiti, odnosno upozorenja će zahvatiti gotovo cijelu Hrvatsku - osobito će to biti izraženo tijekom nedjelje.
10:41Prije 277 d09.08.2025
"Vrućina će popustiti na kopnu u ponedjeljak, dnevna temperatura zraka tu će malo pasti. Ne govorimo o nekakvom značajnom zahladnjenju - i dalje će to biti temperatura zraka iznad 30 stupnjeva međutim neće više biti toliko vruće kao recimo tijekom nedjelje, tu govorimo o kopnu. Međutim, na moru toplinski val i dalje ostaje na snazi, na moru se temperatura zraka neće znatnije mijenjati."
Tako pod crvenim meteoalarmom ostaju kninska, riječka, splitska i dubrovačka regija, a opasnost od visokih temperatura trajat će najmanje do utorka.
Specijalizant javno-zdravstvene medicine iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Luka Delak u razgovoru za Media servis pojasnio je kada treba izbjegavati sunce: "U najvrućem periodu dana od 10 do 17 sati preporuča se ne boraviti na otvorenom i ne ići na kupanje. U tom periodu trebalo bi biti u rashlađenom prostoru. Treba već treba biti u zatvorenom, a ne se početi vraćati, jer u tom periodu temperature dosežu svoje najveće vrijednosti, a i najintenzivnije je sunčevo zračenje."
Rovinj ovoga vikenda ponovno postaje središte fotografske umjetnosti. Počinje 19. izdanje međunarodnog festivala Rovinj Photodays koji u grad donosi izložbe, radionice, predavanja i autore iz brojnih zemalja.
07:46Prije 10 h13.05.2026
Dok inflacija i rast cijena stvaraju sve veću financijsku nesigurnost, sve više građana okreće se zlatu kao sigurnom obliku štednje i brzom izvoru gotovine. U Puli je građanima dostupna kompletna usluga otkupa i ulaganja u plemenite metale kroz poslovnicu Auro Domusa u Laginjinoj ulici.
07:20Prije 10 h13.05.2026
Polaznici će kroz radionicu imati priliku naučiti kako upravo mali detalji mogu ostaviti snažan dojam na goste te doprinijeti stvaranju prepoznatljivog i autentičnog turističkog doživljaja.
21:35Prije 20 h12.05.2026
Rovinjski Multimedijalni centar ove srijede postaje mjesto susreta glazbe, sjećanja i istarske kulturne baštine. Novi „Glazbeni poučak“ posvećen je skladatelju Luigiju Donori, autoru koji je kroz svoja djela snažno obilježio istarsku glazbenu scenu.
20:28Prije 21 h12.05.2026
Tinjan je bogatiji za novu sportsku i rekreacijsku oazu. U Kučićima je svečano otvorena „Motion Zone“, moderna zona s padel terenom, pump trackom, vanjskom teretanom i sadržajima za sve generacije.
18:31Prije 23 h12.05.2026
Nova pjesma Alena Vitasovića nosi snažnu osobnu priču. U emotivnom singlu „Čuvaj me”, koji izvodi sa Silvijom Rejec, poznati istarski glazbenik publici otkriva nježniju stranu, a posebnu emociju donosi i videospot u kojem se pojavljuje njegova kći Mia.
17:23Prije 1 d12.05.2026
Nakon što smo objavili upozorenje čitatelja o sumnjivom mailu koji je izgledao kao poruka Hrvatskog Telekoma, iz HT-a su se službeno očitovali te poručili kako nije riječ o prijevari, već o legitimnoj verifikaciji e-mail adresa korisnika.
10:59Prije 1 d12.05.2026
Od početnih dnevnih etapa od 30-ak kilometara do završnih dionica od gotovo 50 kilometara dnevno, Šimleša kroz putopis progovara o pomicanju vlastitih granica, hrabrosti i važnosti ostvarivanja životnih ciljeva – korak po korak.
22:05Prije 1 d11.05.2026