„Okitimo Barban“: treća kreativna radionica donijela blagdanski duh u Barban
Radionica je okupila brojne sudionike – djecu, roditelje, volontere, udruge – koji su zajedno izrađivali blagdanske ukrase i stvarali ozračje zajedništva koje se rijetko gdje može doživjeti.
Protekle subote, 29. studenog, uspješno je održana treća po redu kreativna radionica „Okitimo Barban“, koja je još jednom ispunila naš Barban toplinom, osmijesima i blagdanskim duhom.
Radionica je okupila brojne sudionike – djecu, roditelje, volontere, udruge – koji su zajedno izrađivali blagdanske ukrase i stvarali ozračje zajedništva koje se rijetko gdje može doživjeti.
Svaki izrađeni ukras nosi dio srca onih koji su ga izradili, a zajedničkim trudom naš će Barban zasjati u pravom blagdanskom sjaju.
Ova radionica već je postala lijepa tradicija koja nas iz godine u godinu podsjeća koliko je važno povezivanje, kreativnost i vrijeme provedeno zajedno. Topla atmosfera, dječji smijeh i spremnost svih sudionika da doprinesu uređenju našeg mjesta učinili su subotu doista posebnom.
Turistička zajednica općine Barban zahvaljuje svim sudionicima i volonterima na odazivu i nesebičnom trudu.
U sklopu tradicionalne Antonje u Rovinjskom Selu održane su 35. Izložba vina Rovinjštine i 23. Izložba mladih maslinovih ulja, koje su okupile velik broj proizvođača i potvrdile visoku razinu kvalitete domaćih proizvoda.
Riječ je o suvremenoj, duhovitoj i životno prepoznatljivoj priči o Reneu i Juliji, nedavno rastavljenom bračnom paru koji se, iako zakoračili u zrelu životnu dob, ne mire s idejom da je ljubavna priča iza njih.
Projekt „Upoznaj svoju zemlju“ provodi se od 2018. godine, a zbog iznimno pozitivnih reakcija građana i medija prerastao je u tradiciju kojom se simbolično obilježava Međunarodni dan priznanja Republike Hrvatske – 15. siječnja 1992. godine.
Dvije osobe ozlijeđene su večeras u izlijetanju minibusa s ceste između Draguzeta i Petehi, nakon dojave koja je u 20.10 sati zaprimljena u Županijskom centru 112, dok policija na mjestu događaja provodi očevid.
Općina Vižinada osnovala općinsko komunalno društvo Sabadin Park d.o.o. kako bi upravljanje i održavanje općinske infrastrukture bilo učinkovitije, a upravo će se Sabadin Park koristiti traktorom s malčerom vrijednim 76.125 eura s PDV-om.
Nakon Božića, kupnje poklona i dočeka Nove godine, mnogi su se građani našli u situaciji da su potrošili više nego što su planirali. Upravo zato početak godine idealno je vrijeme za financijsko “resetiranje”.
Tijekom boravka u SAD-u, Stefano je ostvario susrete s hrvatskom zajednicom u New Yorku, gdje je kroz razgovore i neformalna druženja predstavio svoj dugogodišnji rad, osobito na području dječje i obiteljske magije, kao i važnost očuvanja hrvatskog jezika i kulture među iseljeništvom.
Turistička zajednica Općine Ližnjan poziva građane i posjetitelje na besplatan obilazak arheološkog lokaliteta Nezakcij u Valturi, koji će se održati u nedjelju, 18. siječnja, u sklopu nacionalnog projekta „Upoznaj svoju zemlju“.
U vremenu kada cijene kave u ugostiteljskim objektima sve češće prelaze dva eura, a macchiato nerijetko doseže i tri, ugodno iznenađenje dočekalo nas je u samom centru Poreča, gdje smo veliki macchiato, na svega pedesetak metara od mora, platili svega 1,5 eura.
Za vrijeme izvođenja radova promet će se odvijati otežano te će biti reguliran ručnim upravljanjem od strane djelatnika Istarskih cesta i Pula Herculanee. Mole se građani za razumijevanje, suradnju i dodatan oprez.
Rovinjsko Selo danas je u znaku vina i maslinovih ulja – nakon uspješnog prvog dana Antonje i 12. festivala istarske supe, subotnji program donosi 35. Izložbu vina i 23. Izložbu maslinovih ulja Rovinjštin
Nakon uspjeha u vlastitom domu, Livio se odlučio na istu investiciju i u svojoj staroj istarskoj kamenoj kući koju iznajmljuje gostima. I ovdje se borio s problemima vlage, a posebno ljeti kada gosti gotovo ne otvaraju prozore zbog klima uređaja.
Anketa se provodi u sklopu međunarodnog projekta “AI4Care – Empowering Caregivers with AI for Inclusive Support” kojim pulska Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Istre i slovenski IPAK Institut osnažuju skrbnike, njegovatelje ili edukatore poboljšavanjem njihove sposobnosti pružanja pomoći.