Dan otvorenih vrata Zračne luke Pula: Spektakl na nebu i na tlu!
Dan otvorenih vrata Zračne luke Pula donosi jedinstvenu priliku za sve zaljubljenike u avijaciju, tehnologiju i adrenalinske doživljaje. Ne propustite ovu priliku i pridružite se spektaklu na nebu i na tlu!
Dodajmo još kako su ove subote uz bogat izložben program, organizirane i atraktivne letačke demonstracije u izvedbi akrobatske skupine "Krila Oluje" te vojne i civilne zrakoplovne flote.
12:56Prije 181 d20.03.2025
Ulaz je besplatan, a posjetitelje očekuje nezaboravan doživljaj u znaku zrakoplovstva i inovacija.
Posjetitelji će imati priliku razgledati impozantnu flotu zrakoplova i helikoptera, uključujući i Airbus A220 Croatia Airlinesa, koji će u 12:30 sati stići na pistu Zračne luke Pula.
Oni najodvažniji moći će uživati u panoramskom letu iznad predivnog krajolika Pule.
Ljubitelji avijacije iskusit će uzbuđenje virtualnog letenja putem modernih simulatora, dok će posjet posebnoj Airside zoni, obično nedostupnoj javnosti, omogućiti jedinstven uvid u rad zračne luke i vojnih postrojbi.
Uz bogat izložben program, organizirane su i atraktivne letačke demonstracije u izvedbi akrobatske skupine "Krila Oluje" te vojne i civilne zrakoplovne flote.
Program letačkih atrakcija započinje u 15:00 sati spektakularnim preletom dva C3R Rafale borbena zrakoplova, nakon čega slijede dinamične vježbe spašavanja i demonstracije letačkih sposobnosti helikoptera i protupožarnih zrakoplova.
Akrobatska skupina "Krila Oluje" izvest će svoj puni program u 16:20 sati, dok će završni dio programa obilježiti panoramski let Airbusom A220.
Osim letačkih atrakcija, posjetitelji će moći istražiti izložbe maketa zrakoplova, vojne opreme i povijesnih prikaza u organizaciji Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata.
MORH, HRZ, MUP i Fakultet prometnih znanosti predstavit će svoje aktivnosti, uključujući CSI radionice, pokazne vježbe interventne policije i sigurnu vožnju.
Pod sloganom „Jesen u Poreču 2025“, grad će ugostiti više od 40 kulturnih, sportskih, gastronomskih i zabavnih događanja, okupljajući domaću publiku i posjetitelje iz cijele Europe.
Vozila će se na većini dionica propuštati u smjeru odvijanja utrke ili preko same trase, no na pojedinim će dionicama biti otežano prometovanje i na nekoliko sati.
Sve će se održati u Centru za praktičnu robotiku u Puli, na adresi Rizzijeva 40, u prostorima Industrijsko-obrtničke škole Pula gdje će posjetitelji moći upoznati razne robote ovog četvrtka, 18. rujna, od 17 do 18:30 sati.
Uživajte u trodijelnim menijima, bilo mesnim ili ribljim, koji uključuju predjelo, glavno jelo i desert, uz čašu domaćeg vina – sve po cijeni od 25 eura.
Tunalicious Festival donio bogatu ponudu jela od tune i vrhunske koncerte, a sedmo izdanje TunIstre još jednom potvrdilo Poreč kao destinaciju velikih ulova!
Poseban naglasak stavljen je na održivi „Green Table“ ručak na kojem su se nastavila razmjenjivati iskustva i znanja, a uživalo se u tradicijskim jelima chefa Davida Skoka te Udruge Istarsko – EKOMUZEJ iz Vodnjana.
Poseban dio programa počinje u 16 sati, kada će djeca pokazati svoje kulinarske vještine pripremajući brodet od grmali po tradicionalnoj recepturi. Istovremeno će biti i prezentacija plavog raka.
Podršku u ovom iskustvu pružili su im prof. dr. sc. Bojan Hamer i doktorand Luca Privileggio iz Centra za istraživanje mora u Rovinju, Instituta Ruđer Bošković, za aktivnosti na kopnu, dok je prof. Daniele Suman nadzirao podvodni popis.