U Svetvinčentu ovog petka stručno predavanje o djeci s epilepsijom uz praktične savjete

Udruga "EMA" - Udruga podrške oboljelih od epilepsije organizira predavanje „Funkcionalne sposobnosti djeteta i adolescenata s epilepsijom (praktični savjeti)" koje će voditi prof. dr. sc. Igor Prpić, ugledni stručnjak na području neurologije.

Anamaria Mofardin
Anamaria Mofardin

14 Svibanj 2025 I 19:15

U Svetvinčentu ovog petka stručno predavanje o djeci s epilepsijom uz praktične savjete
Foto: Kaštel Morosini-Grimani

Udruga "EMA" - Udruga podrške oboljelih od epilepsije organizira predavanje „Funkcionalne sposobnosti djeteta i adolescenata s epilepsijom (praktični savjeti)" koje će voditi prof. dr. sc. Igor Prpić, ugledni stručnjak na području neurologije.

Predavanje će se održati ovog petka, 16. svibnja, u kaštelu Morosini – Grimani s početkom u 17 sati.

"Epilepsija je dijagnoza o kojoj se malo govori. Epilepsija je društvu mentalna bolest, a to je mit kojeg svakodnevno pokušavamo srušiti.

U cilju nam je poboljšati i ojačati glas o epilepsiji, naći načina kako doprijeti do društva, kako educirati, ne samo oboljele, nego i ostalu populaciju da ovu dijagnozu te pružiti adekvatnu i kvalitetnu skrb dječici, roditeljima i obiteljima koje se svakodnevno bore s izazovima.

Epilepsija ne smije biti razlog za izolaciju - to je izazov, a ne ono što određuje tko smo. Ona je dio nas, ali nas ne definira", poručili su iz Udruge "EMA".

Dodatne informacije mogu se dobiti putem e-maila udrugaema@gmail.com ili info@grimanicastle.com.