Blueskrs stiže u Kanfanar: Vrhunski blues, vino i gastro užitci u 'nedilju pokle užine'
Kanfanarska placa ove nedjelje postaje središte bluesa, vina i dobre hrane – stiže novo izdanje popularnog Blueskrsa.
17:23Prije 36 min03.04.2026
U okviru suradnje s brojnim udrugama i institucijama koje pružaju podršku najranjivijim skupinama djece, Valamar je kroz ovu inicijativu do sada donirao ljetovanje za više od 4.500 djece iz svih dijelova Hrvatske.
Valamar već dvanaestu godinu zaredom provodi humanitarni program „Tisuću dana na Jadranskom moru“ kojim omogućava ljetovanje za djecu bez roditeljske skrbi, iz obitelji slabijeg imovinskog stanja te djecu s posebnim potrebama i zdravstvenim poteškoćama.
U okviru suradnje s brojnim udrugama i institucijama koje pružaju podršku najranjivijim skupinama djece, Valamar je kroz ovu inicijativu do sada donirao ljetovanje za više od 4.500 djece iz svih dijelova Hrvatske.
Ove godine Valamar je pružio podršku projektima Zaklade „Hrvatska za djecu“ i Udruge udomitelja za djecu „Osmijeh“ iz Đurđevca. Zaklada „Hrvatska za djecu” brine o socijalno ugroženoj, nadarenoj i udomljenoj djeci, djeci s poteškoćama u razvoju, kao i mladima koji su izašli iz sustava socijalne skrbi.
Kroz projekt “I ja putujem”, Zaklada nastoji osnažiti djecu i njihove obitelji omogućujući im odmor diljem Hrvatske kojeg si zbog teških životnih okolnosti ne mogu priuštiti.
“Ovo je treća godina zaredom da nas Valamar podržava u provedbi projekta, a ove su godine u Poreču boravile dvije peteročlane obitelji u potrebi. Upravo su ondje dva dječaka naučila plivati, što je duboko dirnulo njihove roditelje i ostalo im kao trajna uspomena”, izjavila je Ozrenka Čolić, suradnica za projekte i potpore u Zakladi “Hrvatska za djecu”.
U sklopu projekta “Mala olimpijada pod suncem” koji djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi omogućuje kvalitetno provedeno vrijeme na moru, u Poreču je ovoga ljeta boravilo i 15 djece iz Udruge udomitelja „Osmijeh“, u pratnji pet udomiteljica i tri volontera.
“Projekt ‘Mala olimpijada pod suncem’ nije samo omogućio djeci da uživaju u ljepotama mora, već im je dao priliku da kroz sport, igru i zajedničke aktivnosti steknu nova prijateljstva, razvijaju socijalne vještine te osjete pripadnost zajednici koja ih podržava.
Djeca su iznimno zadovoljna i sretna, stvorili su lijepe uspomene, te usvojili nova znanja i vještine”, izjavila je Dubravka Čordašev, predsjednica Udruge udomitelja za djecu “Osmijeh”.
U okviru društveno odgovornog poslovanja, Valamar poseban naglasak stavlja na brigu o djeci i mladima, surađujući sa školama i dječjim vrtićima te podržavajući brojne projekte i inicijative usmjerene na dobrobit zajednice u destinacijama u kojima posluje.
Rezervacije turističkog smještaja putem internetskih platformi u Hrvatskoj i dalje snažno rastu, pokazuju najnoviji podaci Državnog zavoda za statistiku.
06:45Prije 11 h03.04.2026
Uskrsni vikend u Puli donosi vrhunska vina i gastronomiju – od 3. do 6. travnja Giardini će ugostiti deset vinara južne Istre uz glazbeni program i bogatu ponudu delicija.
18:31Prije 23 h02.04.2026
Pulska Tržnica ove subote ponovno postaje mjesto druženja i dobre spize – za građane se priprema tradicionalna uskrsna fritaja od čak 1.600 jaja, uz šparoge, kapulu i glazbeni program.
09:40Prije 1 d02.04.2026
U Puli je preminuo Said Muharemi, svima poznatiji kao Mujo – tihi i prepoznatljivi lik gradskih ulica koji je godinama svakodnevno hranio golubove i postao dio identiteta grada.
08:16Prije 1 d02.04.2026
Kroz niz monologa, predstava publiku vodi od smijeha do trenutaka tišine, otvarajući pitanja o međuljudskim odnosima i gubitku autentične komunikacije.
22:07Prije 1 d01.04.2026
Uz bogat program događanja, proljeće je idealno vrijeme za istraživanje Pule – od šetnji uz more do otkrivanja skrivenih kutaka grada prije ljetne gužve.
20:28Prije 1 d01.04.2026