Na temelju više od 440 tisuća verificiranih recenzija, Valamar je ostvario izvrsnu prosječnu ocjenu od 4,47 što govori o izrazito visokom zadovoljstvu gostiju uslugom u Valamaru.
IstraIN
28 Kolovoz 2025 I 22:05
Valamar
Valamar je dobitnik prestižne nagrade TrustYou Award of Excellence 2025 koju globalna hospitality platforma TrustYou dodjeljuje hotelima s velikim brojem recenzija i visokom ukupnom ocjenom zadovoljstva gostiju.
Na temelju više od 440 tisuća verificiranih recenzija, Valamar je ostvario izvrsnu prosječnu ocjenu od 4,47 što govori o izrazito visokom zadovoljstvu gostiju uslugom u Valamaru.
Nakon što je lani osvojio srebro, Valamar se ovogodišnjim zlatnim priznanjem svrstao među 5 % najboljih kompanija u svijetu prema globalnim pokazateljima održivosti poslovanja.
Prema recenzijama gostiju na TripAdvisoru, čak 20 Valamarovih hotela, ljetovališta i kamping ljetovališta u Hrvatskoj i Austriji uvršteno je među 10% najboljih u svijetu, dok je hotel Sunny Rabac by Valamar među 1% najboljih all-inclusive hotela u Europi.
13:28Prije 145 d26.05.2025
TrustYou Award of Excellence temelji se isključivo na provjerenim i vjerodostojnim recenzijama gostiju iz cijelog svijeta.
„Za Valamar su recenzije gostiju najvrjednije priznanje i potvrda da kontinuirano ulažemo u kvalitetu usluge i nezaboravna iskustva za sve naše goste. Osvajanjem TrustYou Award of Excellence, Valamar je dodatno učvrstio svoju poziciju kao prvi izbor za obiteljski odmor, opuštanje i vrhunsku uslugu na najatraktivnijim destinacijama“, istaknula je Tea Pestotnik Prebeg, direktorica sektora kvalitete i održivosti u Valamaru.
Kao najveća turistička kompanija u Hrvatskoj, Valamar upravlja hotelima, ljetovalištima i kamping ljetovalištima u top turističkim destinacijama duž Jadranske obale - u Poreču i Rapcu, na otocima Krku, Rabu i Hvaru, u Makarskoj i Dubrovniku, te u Obertauernu u Austriji.
U 36 hotela i ljetovališta i 15 kamping ljetovališta Valamar može dnevno smjestiti oko 58.000 gostiju. Valamar kontinuirano ulaže u podizanje kvalitete smještaja i usluga i razvoj destinacija s ciljem promicanja održivog turizma, koji je dobar za destinacije, zaposlenike, goste i lokalne zajednice.
Grad Pula – Pola započinje s radovima sanacije nogostupa u Vitezićevoj ulici od kućnog broja 36 do 52 koji su predviđeni Programom održavanja komunalne infrastrukture za 2025. godinu kroz Male komunalne akcije, a na prijedlog Mjesnog odbora Gregovica.
''Na ovaj način Grad Umag svake godine izražava zahvalnost osobama starije životne dobi, a koja stiže upravo u doba blagdana, kako bi našim sugrađanima barem donekle uljepšali ovaj period krajem godine'', istaknuo je Bassanese.
Zoran Ferić je književnik, esejist i predsjednik Hrvatskog društva pisaca. Njegova proza poznata je po crnom humoru, groteski i bizarnim slučajnostima, ali i po suptilnosti i nježnosti kojom gradi složene svjetove svojih likova.
Predstava “O životu radnice krajem dvadesetog stoljeća” kazališno je prekrajanje istoimenog romana Gorana Ferčeca. Kako smjestiti cijeli život u roman? Ili pola života? Ili cijeli roman na scenu?
Neke od tema o kojima će se razgovarati su: što sve unosimo u roditeljstvo (uvjerenja i vrijednosti), psihološki razvoj djeteta, stilovi roditeljstva, kako postaviti granice u odgoju, razvoj samopoštovanja djeteta, kako komunicirati s djetetom, kako razvijati radne navike…
"Ovim putem pozivaju se svi zainteresirani fotografi, amateri i profesionalci, neovisno o mjestu prebivališta, da sudjeluju svojim fotografijama koje prikazuju prirodne ljepote, kulturne znamenitosti, panorame, vedute i druge motive snimljene na području općine Medulin", poručili su iz Općine.
Osim izložbe grla i predstavljanja uzgajivača, posjetitelje očekuje najatraktivniji dio programa – tradicionalna trka na tovari, koja se održava u dvije kategorije, dječjoj i glavnoj utrci.
Marinela Bašić: "Naša Udruga umirovljenika Rovinj-Rovigno organizira odlazak u toplice u dva navrata godišnje. Zainteresiranih ima podosta, te slijedeća grupa odlazi u siječnju slijedeće godine."
Majčinstvo donosi toliko radosti, ali i fizičkih izazova koje često nismo spremne prepoznati na vrijeme. Jedan od njih su bolovi u stopalima, koljenima i kukovima — koji se mogu pojaviti zbog dugotrajnog stajanja, nošenja bebe, promjena u tijelu tijekom trudnoće i postporođajnog oporavka.
Objavljena za diskografsku kuću Dancing Bear, pjesma donosi spoj iskustva i svježine. Onu prepoznatljivu mjeru istarskog šarma i emocije zbog koje publika Vitasovića već desetljećima doživljava kao jednog od najautentičnijih glasova hrvatske glazbe.
Titulu apsolutnog pobjednika i nagradu „Best Gin in Show“ osvojila je destilerija s778 Heritage s otoka Brača za svoj s778 London Dry Gin, koji je ponio i posebno priznanje Design Masterpiece Award za izvanredan dizajn boce s motivima bračkog kamena.