Općina Medulin donirala 18.000 eura humanitarnoj udruzi „Naš san njihov osmijeh“
Predsjednik udruge Igor Loparić zahvalio je Općini Medulin i svim sudionicima na donaciji, istaknuvši važnost ovakvih inicijativa.
IstraIN
24 Listopad 2025 I 18:31
Foto: Općina Medulin
U ozračju zajedništva i humanosti, Općina Medulin još je jednom pokazala koliko veliko srce ima njezina zajednica. Danas, 24. studenoga 2025. godine, u općinskoj vijećnici načelnik Ivan Kirac primio je predsjednika humanitarne udruge Naš san njihov osmijeh Igora Loparića te mu uručio donaciju u iznosu od 18.000 eura, prikupljenih tijekom 9. Obiteljskog dana Općine Medulin.
Ova tradicionalna manifestacija, održana 12. listopada 2025. godine, ponovno je dokazala da zajedničkim snagama i dobrom voljom mogu se učiniti velika djela.
Tijekom manifestacije i popratnih događanja, uključujući i Kalamarijadu u organizaciji KSR Šarga, uz brojne donacije građana, udruga te pravnih osoba, prikupljen je rekordan iznos od 18.000 eura – najveća donacija u povijesti ovog događaja.
Predsjednik udruge Igor Loparić zahvalio je Općini Medulin i svim sudionicima na donaciji, istaknuvši važnost ovakvih inicijativa. ,„Od srca zahvaljujem Općini Medulin, načelniku Ivanu Kircu, svim djelatnicima, volonterima i mještanima koji su prepoznali važnost našeg djelovanja.
Svaki euro prikupljen ovom donacijom vraća osmijeh na lica onih kojima je život donio teške trenutke. Ova podrška pomaže nam da nastavimo širiti dobrotu, pomagati obiteljima, djeci, starijim osobama i svima kojima je pomoć potrebna te da, kroz male geste koje mnogi od nas uzimaju „zdravo za gotovo“, uljepšavamo svakodnevicu najranjivijima u našem društvu.
Trenutačno ne mogu točno reći za što će donacija biti iskorištena, prvo će biti usmjerena na akciju „Stan za lakši san“, ali mogu sa sigurnošću potvrditi da će svaki utrošen euro biti javno prikazan na našoj Facebook stranici. Hvala svima još jednom od srca koji vjeruju u naš san i zajedno stvaraju nečiji osmijeh“, poručio je Loparić.
Foto: Općina Medulin
Načelnik Općine Medulin Ivan Kirac zahvalio je Igoru Lopariću i svim volonterima udruge na njihovoj predanosti i nesebičnosti, naglasivši koliko je važno njegovati kulturu solidarnosti. „Ponosni smo što smo dio priče koja donosi stvarne promjene. Donacija udruzi Naš san njihov osmijeh nije samo novčani iznos, to je dokaz da zajedništvo i briga za druge još uvijek čini velike promjene u našem društvu, na dobro.
Zahvaljujem svima, udrugama, volonterima, komunalnim društvima i donatorima koji su svojim doprinosom pokazali veliko srce. Općina Medulin i dalje će podržavati ovakve inicijative koje potiču solidarnost i čine našu zajednicu boljim mjestom,“ poručio je Kirac.
Na kraju je načelnik istaknuo važnost nastavka podrške udruzi Naš san njihov osmijeh, koja od 2010. godine svojim djelovanjem unosi svjetlo i nadu u mnoge domove. Pozvao je sve mještane da se uključe – bilo donacijom, volontiranjem ili sudjelovanjem u humanitarnim akcijama poput More ljubavi, Jedni za druge , Osigurajmo znanje i dr.
Mještani koji žele pomoći, donirati ili se uključiti u humanitarne aktivnosti mogu se javiti udruzi Naš san njihov osmijeh putem službene Facebook stranice ili putem web stranice www.nsno.hr.
Učenica četvrtog razreda Noemi Knapić sudjelovala je na ovogodišnjoj Školi stvaralaštva „Novigradsko proljeće“, kao jedna od samo dvije učenice tog uzrasta iz cijele Hrvatske pozvane na ovu prestižnu smotru.
Festival se održava pod podnaslovom „Ekološki osviješten festival”, a već je prvoga dana privukao brojne posjetitelje koji su uživali u raznolikom programu.
Rasprava o sudbini književnosti u digitalnom dobu bila je u fokusu emisije „Arterija“ na Rovinj FM-u, u kojoj je gostovao povjesničar hrvatske književnosti i književni kritičar Ivica Matičević.
Rovinj će ove nedjelje postati velika plesna pozornica na otvorenom – na Trgu maršala Tita očekuje se nastup čak 300 plesača iz više gradova uz domaće snage.
Grad Pula pokreće projekte izgradnje novih parkirališta, uključujući ono u Vrtlarskoj ulici s više od 100 mjesta, dok se na Marsovom polju planira dodatnih 180 do 200 parkirnih mjesta.
Na Brijuni Golf igralištu ove nedjelje održava se Hickory Golf turnir koji vraća igru više od stoljeća unatrag – uz autentične palice i poseban ambijent Nacionalnog parka Brijuni.
Nakon zalaska Sunca ovih dana na zapadnom nebu dominira Venera, najsjajniji planet koji će u narednim tjednima zajedno s Jupiterom prirediti atraktivan nebeski prizor.
Dvadeset godina plesa, zajedništva i uspomena obilježeno je sinoć u Centru za mlade u Rovinj, gdje je Plesna udruga Roxanne okupila bivše i sadašnje članice na svečanoj proslavi.
Sezona peludi u punom je jeku, a dok mnogi građani osjećaju posljedice proljetnih alergija, veterinari upozoravaju da slične tegobe sve češće pogađaju i pse i mačke – od kihanja i iscjetka iz nosa do svrbeža i kožnih promjena.
Bogat program sportskih, kulturnih i svečanih događanja obilježit će ovogodišnje Dane Općine Bale, koji se održavaju od 25. travnja do 2. svibnja uz sadržaje za sve generacije.
Učenici Talijanske srednje škole „Antonio Borme” iz Rovinja ostvarili su izvrsne rezultate na MATligi, a par iz trećeg razreda izborio je plasman u državno finale među najboljim mladim matematičarima u Hrvatskoj.
Rovinj ove subote obilježava 40. obljetnicu početaka animacije u turizmu, a svečano okupljanje okupit će brojne pionire i sudionike koji su kroz desetljeća oblikovali turističku ponudu grada.