Gračišće na Uskrsni ponedjeljak postaje vinski raj: Stiže 31. Izložba vina
Na Uskrsni ponedjeljak Gračišće ponovno postaje vinska prijestolnica Istre, gdje će se na tradicionalnoj izložbi okupiti vinari i ljubitelji vina iz cijele regije.
Jedna od najpoznatijih i najvećih manifestacija na otvorenom u Istri – tradicionalna Izložba vina u Gračišću – i ove će godine na Uskrsni ponedjeljak, 6. travnja, okupiti brojne vinare i ljubitelje vina iz cijele regije.
Riječ je o 31. izdanju ove jedinstvene manifestacije koja svake godine pretvara slikovito istarsko mjesto u pravi vinski centar, gdje se u autentičnim domaćim konobama predstavljaju najbolja vina domaćih vinara.
Na Uskrsni ponedjeljak, 6. travnja, Gračišće ponovno postaje nezaobilazna destinacija za sve ljubitelje vina – održava se 31. Izložba vina središnje Istre uz bogat program, degustacije i zabavu.
10:30Prije 69 d05.04.2026
Posjetitelji će, uz pomoć brošure s ocjenama vina, moći sami odabrati koje će konobe posjetiti i koja vina kušati, čime izložba zadržava svoj prepoznatljiv koncept „od vrata do vrata“.
Ulaz u konobe moguć je isključivo uz kupljenu čašu, koja je ujedno i ulaznica za degustaciju vina. U pretprodaji se ulaznica s čašom može kupiti po cijeni od 20 eura, dok ulaznica bez čaše iznosi 15 eura. Na sam dan manifestacije cijene će biti više – 25 eura za ulaznicu s čašom te 20 eura bez čaše.
Manifestacija traje od 11 do 22 sata, dok će ulaz i prodaja ulaznica biti mogući od 10:30 do 18:30 sati. Djeca do 12 godina imaju besplatan ulaz uz predočenje osobnog dokumenta, a više potražite ovdje.
Izložba vina u Gračišću već desetljećima njeguje tradiciju istarskog vinarstva, a uz vrhunsku ponudu vina, posjetiteljima nudi i jedinstvenu atmosferu, druženje i autentični doživljaj Istre.
Očekuje se velik interes, kao i svake godine, što ovu manifestaciju potvrđuje kao nezaobilazan događaj u proljetnom kalendaru regije.
Pravo na prijavu imaju poduzetnici koji uredno podmiruju obveze prema Općini Vrsar te imaju najmanje jednog zaposlenog na neodređeno puno radno vrijeme, uključujući vlasnike obrta ili trgovačkih društava.
Maružinska fešta već godinama spaja sport, tradiciju i druženje, a organizatori ističu kako je cilj stvoriti događaj za sve generacije – od najmlađih sportaša do obitelji i ljubitelja dobre zabave.
Po završetku radova svi postojeći priključci oborinske odvodnje bit će spojeni na novi sustav, čime će se značajno smanjiti količina onečišćujućih tvari koje završavaju u okolišu.
Prema planovima, Osnovna škola Bože Milanovića Tinjan okupljala bi oko 450 učenika s područja četiriju općina, čime bi postala važan obrazovni centar središnje Istre.
Povodom ovog uspjeha, kolege iz društva uputili su čestitke novim vatrogascima uz želju da imaju što manje intervencija, a što više prilika za druženje, usavršavanje, natjecanja i zajedničkih lijepih trenutaka.
Pozivaju sve ljubitelje jazza, MIK-a i domaće glazbene baštine da im se pridruže na placi u Krnici i uživaju u jedinstvenom spoju jazz zvuka i istarske glazbene tradicije.