''Pozivam sve naše rovinježe da nam se pridruže, jer smo mi Jedan Grad, jedna Zajednica!'', istaknuo je kandidat za gradonačelnika Rovinja, Emil Nimčević.
15:49Prije 300 d14.05.2025
Na rovinjskom Trgu maršala Tita, gdje se nalazi i stožer IDS-a, slavilo se do kasno u noć.
Čim su se obradila sva biračka mjesta, odnosno kada smo bili sigurni da je Nimčević pobjednik izbora u Rovinju, posjetili smo veselu družinu te upitali novog gradonačelnika kakvi su mu dojmovi te je li očekivao ovakav ishod.
“Naš grad nije samo turistička destinacija, to je grad jedinstvene tradicije i raznih kulturnih događanja” – rekao je Nimčević, istaknuvši kako je proteklih godina prioritet bio unapređenje komunalne i društvene infrastrukture, dok će sada biti posvećeno sadržajnom obogaćivanju života u gradu.
Na obilježavanju 80. obljetnice oslobođenja grada Rovinja, među brojnim uzvanicima bio je i predsjednik Gradskog vijeća Grada Rovinja te kandidat IDS-a za gradonačelnika Grada Rovinja, Emil Nimčević, kao i predsjednik IDS-a, saborski zastupnik te kandidat stranke za istarskog župana Dalibor Paus.
14:21Prije 314 d30.04.2025
"Očekivali smo da ćemo pobijediti, a osjećaj je divan. Zahvaljujem svima onima koji su dali svoj glas za mene i našu stranku. Vjerujem da ću se u ove četiri godine posvetiti građanima i svemu onome što žele. Želim stvoriti grad koji će biti na usluzi svima nama", poručio je Nimčević.
Na pitanje koji će mu biti prvi koraci, odgovara da će već sljedećeg tjedna, nakon službene primopredaje, sjesti sa svim pročelnicima i direktorima tvrtki da vide gdje su i što im je činiti.
"Program nam je jasan, na njemu ćemo raditi i želim ispuniti očekivanja građana koji su za mene glasali", zaključio je Nimčević.
Tea Batel, nova predsjednica gradskog vijeća Grada Rovinja ukoliko joj se izglasa povjerenje, poručila je kako joj je veoma drago što je IDS prepoznat kao stranka koja zna, može i koja je do sada uspješno vodila Rovinj.
"U gradskom vijeću ćemo imati podijeljenu situaciju, što mi je isto tako drago jer su građani rekli svoje i mi smo tu poruku primili.
Želimo svi isto, a to je da građanima Rovinja bude bolje, da se čuju i ono što će mi biti iznimna čast jest da radimo na dobrobit svih građana, da u vijeću imamo zajednički dijalog, da se uvažavamo i da se međusobno poštujemo.
Odluke koje ćemo donositi bit će usmjerene da svim građanima bude dobro bez iznimki. U Rovinju nitko nije stranac, svi su građani isti i to je naš slogan 'Jedan grad - jedna zajednica' želio prenijeti. Zahvaljujem svim građanima na povjerenju", zaključila je Batel.
U reportaži se čitatelje vodi kroz različite dijelove naše zemlje – od otoka Hvara, Korčule i Lastova, do gradova Dubrovnika i Splita. Poseban naglasak stavljen je i na prirodne kontraste Dalmacije, kulturno bogatstvo Istre te na jedinstveni krajolik delte Neretve.
U potrazi za izlazom iz financijske krize, Cvilidreta pronalazi skromnu djevojku za koju se vjeruje da posjeduje čudesan dar – sposobnost da isprede slamu u zlato.
Poreč je ovih dana domaćin 7. Europskog prvenstva u futsalu za gluhe, velikog sportskog natjecanja koje je u dvoranu Žatika okupilo 22 reprezentacije iz cijele Europe. Hrvatska reprezentacija sutra igra protiv Portugala, a ulaz na utakmicu je slobodan.
Zbog sumnje da je iz garaže u središtu Pule ukrao motocikl, policija je uhitila 34-godišnjaka koji je nakon kriminalističkog istraživanja priveden u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.
Europski fondovi trebali bi biti ključni motor razvoja Hrvatske, no u praksi se često svode na administrativne brojke i politički marketing, upozorila je saborska zastupnica SDP-a Sanja Radolović u raspravi u Hrvatskom saboru.
Istarska županija i ove godine nastavlja snažno ulagati u javno zdravstvo. Župan Boris Miletić i ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Aleksandar Stojanović potpisali su ugovore za 2026. godinu vrijedne gotovo 800.000 eura.
„Pula već dugo ima ozbiljan problem s dostupnim stanovanjem. Ovaj projekt predstavlja najveću investiciju u gradske stanove u posljednjih 30 godina i važan je korak prema rješavanju tog problema“, poručila je Boljunčić.
Zbog rasta cijena nafte potaknutog sukobima na Bliskom istoku, Vlada će na izvanrednoj sjednici ponovno ograničiti cijene goriva kako bi spriječila značajan rast cijena benzina i dizela na benzinskim postajama.