Puzigaća nakon produljenja pritvora Vižintinu: 'Okolnosti jesu izvanredne, ali Grad nije stao'
„Gradsko vijeće radi, odluke se donose, gradska uprava obavlja svoj posao, a kao predsjednica Vijeća uključena sam u sve što je potrebno kako bismo osigurali stabilnost i kontinuitet rada“, navela je Puzigaća.
Produženje istražnog pritvora gradonačelniku Buja Fabriziu Vižintinu pokazuje da situacija u kojoj se Grad trenutačno nalazi neće biti kratkotrajna, poručila je predsjednica Gradskog vijeća Grada Buja Bojana Puzigaća.
Istaknula je kako je u ovom trenutku najvažnije osigurati stabilnost i kontinuitet rada gradskih institucija.
Vijećnici su raspravljali o pravnoj sigurnosti, poništili natječaj za prodaju gradskih nekretnina te donijeli niz odluka vezanih uz javnu nabavu i redovno funkcioniranje Grada.
Gradonačelnik Buja Fabrizio Vižintin imenovao je nezavisnog vijećnika Danila Pištana za privremenog zamjenika gradonačelnika. Iz Grada poručuju kako će gradska uprava nastaviti uredno funkcionirati.
12:50Prije 31 d17.07.2026
„Gradsko vijećeradi, odluke se donose, gradska uprava obavlja svoj posao, a kao predsjednica Vijeća uključena sam u sve što je potrebno kako bismo osigurali stabilnost i kontinuitet rada“, navela je Puzigaća.
Naglasila je kako se, unatoč izvanrednim okolnostima, nastavljaju pripreme za gradske manifestacije i realizacija planiranih projekata.
Među njima su Dani grožđa, program obilježavanja Dana Grada te svečana sjednica Gradskog vijeća, koja je zakazana za 8. rujna u 19.30 sati.
Dan ranije, 7. rujna u 16 sati, bit će predstavljen projekt POS-ove zgrade s 20 stanova. APN i banke predstavit će mogućnosti financiranja, nakon čega bi trebala biti formirana konačna lista budućih korisnika. Svi prijavljeni, najavila je Puzigaća, uskoro će dobiti službeni poziv na sastanak.
Nakon što je gradonačelniku Buja Fabriziju Vižintinu određen jednomjesečni istražni zatvor zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i mogućnosti ponavljanja kaznenog djela, priopćenjem se obratila predsjednica Gradskog vijeća Grada Buja Bojana Puzigaća.
08:55Prije 35 d14.07.2026
„Do idućeg ljeta 20 mladih obitelji imat će svoj novi dom“, poručila je.
Grad je, prema njezinim riječima, upravo prijavio projekt energetske obnove zgrade Sveučilišta, dok se do kraja kolovoza planira prijaviti i zgrada Studenca na Stanici za potrebe Crvenog križa. Kreću i radovi na zidu i ogradi nogometnog igrališta s umjetnom travom, kako bi ono bilo spremno za novu sezonu.
U rujnu bi trebala biti utvrđena i konačna lista devet obitelji koje će dobiti ugovore za pravo građenja na građevinskim parcelama.
Za učenike osnovnih škola osigurana su sredstva za besplatan školski pribor, a slijedi raspisivanje nabave za uređenje igrališta u vrtićima Kaštel i Buroli. Nakon toga planirana su igrališta na Montrinu i u naselju Vladimir Nazor, kao i nabava vozila za prijevoz umirovljenika u bolnicu i na liječničke preglede.
„To je konkretan primjer da gradski projekti idu dalje. Sve obveze rješavamo pravovremeno i odgovorno, u okviru usvojenog proračuna. Okolnosti jesu izvanredne, ali Grad nije stao“, istaknula je predsjednica Gradskog vijeća.
Foto: Grad Buje
Dodala je kako proračun za sljedeće razdoblje još nije na dnevnom redu te će se o njemu razgovarati kada za to dođe vrijeme. Do tada će se, kaže, nastaviti provedba postojećih projekata i programa te izvršavanje gradskih obveza.
Puzigaća se osvrnula i na političku situaciju, poručivši kako sada nije vrijeme za kampanju ni politička prepucavanja.
„Građani od nas sada očekuju da radimo svoj posao, da Grad bude stabilan i da se problemi rješavaju. Za političke rasprave bit će vremena. Kada do njih dođe, svatko će imati priliku jasno pokazati što zastupa i kakvu budućnost Bujama nudi“, navela je.
Zaključno je poručila kako će građani najbolje procijeniti tko je u aktualnim okolnostima preuzeo odgovornost i pridonio tome da Grad nastavi normalno funkcionirati.
„Stojim na raspolaganju svakom našem sugrađaninu, u svakom trenutku“, zaključila je Puzigaća.
Vozači na Pazinštini jutros moraju obilazno. Lokalna cesta Gologorica – Gologorički Dol zatvorena je nakon što se tijekom noći na usponu i u oštrom zavoju zaglavio teretni skup vozila.
Na Tršćanskoj cesti u Puli 49-godišnji vozač s 1,32 promila alkohola naletio je na 18-godišnjakinju koja je propisno prelazila pješački prijelaz. Djevojka je odbačena na nogostup te prevezena u pulsku bolnicu.
„Gradsko vijeće radi, odluke se donose, gradska uprava obavlja svoj posao, a kao predsjednica Vijeća uključena sam u sve što je potrebno kako bismo osigurali stabilnost i kontinuitet rada“, navela je Puzigaća.
Banjole se, tvrdi županijska vijećnica Helena Lozić Doklestić, jutros ponovno guše u neugodnim mirisima s Kaštijuna. Prozvala je župana Borisa Miletića zbog izostanka odgovora i konkretnih rješenja te poručila kako vrijeme za obećano rješavanje problema istječe.
Dok visoke ljetne temperature stvaraju probleme i životinjama, fažanski lovci i vatrogasci pobrinuli su se da divljači ne nedostaje vode. U zajedničkoj akciji na području Općine Fažana u lovište su unijeli gotovo 8.000 litara vode i napunili pojilišta.
Političke tenzije između IDS-a i SDP-a danas su izbile u prvi plan. Iz IDS-a su oštro reagirali na izjave Siniše Hajdaša Dončića te mu poručili da se ozbiljna politika ne vodi skupljanjem političkih bodova na pitanjima zdravlja građana.
Predsjednik SDP-a Siniša Hajdaš Dončić iz Gospića je oštro prozvao IDS, otvorivši pitanje njegove pozicije unutar oporbe. Poručio je kako je vrijeme da se građani Istre zapitaju „što je IDS“ i „šuruje li možda s nekim drugim“.