Završila je jubilarna XX. Sezona sezone Istarske zimske lige u trčanju powered by Plava Laguna!
I to jučerašnjim, 8. kolom održanim u Poreču u organizaciji porečkog AK Maximvs.
Bila je to, sa 7250 m, najduža staze lige. I start i cilj, tradicionalno, bili su na gradskom kupalištu, a trčalo se obalnom šetnicom prema Zelenoj Laguni (Zelena Resort) i natrag.
U muškoj su konkurenciji na ovom kolu najbrži su bili Martin Legović, zatim Luka Flegar te Marko Merlin dok su u ženskoj konkurenciji bile dvije slovenke, Anja Mikuž iz ŠD Nanos Podnanos, Isabel Petronio te nakon njih treće je mjesto osvojila Svetlana Blažević.
Nakon ovog kola dobili smo i ukupne pobjednike lige XX. Sezone Istarske zimske lige u trčanju powered by Plava Laguna.
U muškoj konkurenciji ukupni pobjednik lige je Martin Legović, zatim Marko Merlin, oba iz AK Maskimvsa iz Poreča te kao treći Luka Flegar iz JVP Pazin.
Dok je u ženskoj konkurenciji pobjedu odnijela Anja Mikuž iz ŠD Nanos Podnanos, Isabel Petronio, obje iz Slovenije te nakon njih treće je mjesto zauzela Svetlana Blažević.
Istarska zimska liga u trčanju
Za zabavu najmlađih pobrinula se maskota Plave Lagune – Pepi, a medalje najuspješnijim trkačima podijelio je Goran Vrus, pomoćnik direktora sektora operacija Plave Lagune te direktor popularnih utrka Plava Laguna Polumaraton i Plava Laguna Ironman 70.3 Poreč, Istra – Hrvatska.
Osim ovog posljednjeg kola, posebno je ove sezone bilo kolo u Pazinu.
Upravo je tamo i započela priča Istarske zimske lige, pa se ove jubilarne sezone okupilo 13 trkača koji su prije 20 godina istrčali 1.kolo IZL.
Predsjednik SD Trickeri iz Pazina, Senad Hodžić, a koji su ujedno i glavni organizatori i pokretači lige, rekao je kako je ovih 20 sezona lige preletilo te se liga razvila u najmasovniji zimski „pokret“ i naravno, čestitao svim pobjednicima, ali i onima koji su sudjelovali i ove godine te svakako zahvalio i svima koji su pridonijeli još jednoj odličnoj sezoni Istarske zimske lige u trčanju, svim organizatorima kola, partnerima, medijskim pokroviteljima te glavnom sponzoru lige Plavoj Laguni.
Najmasovnija rekreativna liga u trčanju i ove se godine održala pod sponzorstvom Plave Lagune.
Istarska zimska liga u trčanju
,,Zahvaljujemo organizatorima, Sportskom društvu Trickeri iz Pazina, na partnerstvu te ujedno i čestitamo uspješnih 20 godina popularizacije trčanja i promicanja sportskog duha.
Sretni smo što event raste iz godine u godinu, ali i što se priključuje sve više domaćih trkača, ali i međunarodnih.
Istarska zimska liga predstavlja jedan od ključnih primjera kako Plava Laguna podržava lokalne sportske inicijative.
Usto, kroz brend Plava Laguna Sport aktivno doprinosimo razvoju sporta te njegovoj popularizaciji, posebno tijekom zimskih mjeseci“, poručuju iz Plave Lagune.
Istarska zimska liga u trčanju
Na ovom posljednjem kolu Istarske zimske lige nagrađeni su, osim ukupnih pobjednika sezone i pobjednika po kategorijama, i trkači sa najviše osvojenih sezona, među njima i Ivan Stanić, koji je trčao na svim kontinentima osim na Antartiku, što će uskoro promijeniti.
Naime, Plava Laguna podržala ga je u odlasku i na taj kontinent gdje će u ožujku sudjelovati na maratonu.
Njemu sretno, a veselimo se vidjeti još više trkača na XXI. izdanju Istarske zimske lige powered by Plava Laguna.
Ostali rezultati lige:
JUNIORI: 1. Gianluca Radessich – AK Maximvs, 2. Vito Ivošević, 3. Marko Ivošević
JUNIORKE: 1.Neja Madruša – AK Koper (SLO), 2. Laura Bošnjak - AK Maximvs , 3. Elisa Beltrame - AK Istra Pula
SENIORI: 1.Martin Legović - AK Maximvs, 2. Marko Merlin - AK Maximvs , 3. Luka Flegar – JVP Pazin
Nasukani gliser koji je nakon sudara završio u obalnom zidu luke Valdibora u Rovinju večeras je uspješno izvađen iz mora, a akciju su proveli djelatnici Lučke uprave uz pomoć rovinjskih vatrogasaca i vučne službe.
Istra u rujnu postaje središte održivih praksi – kroz projekt ISTRIANgreenTABLE – Istarski zeleni stol u Svetvinčentu i Ankaranu održat će se dva prekogranična festivala koji povezuju zajednice, promiču zelenu tranziciju i čuvaju kulturnu i prirodnu baštinu.
U rovinjskom akvatoriju dogodila se pomorska nesreća u kojoj su se sudarila dva broda s ukupno 11 osoba, među njima i djece, no srećom nitko nije teško ozlijeđen.
Općina Kanfanar do petka, 22. kolovoza, dijeli bonove za sufinanciranje školskog pribora učenicima OŠ Petra Studenca, i to u iznosu od 60 eura za niže te 70 eura za više razrede.
Policija je na kolniku Istarskog ipsilona A9 nedaleko Novigrada zaustavila i kontrolirala automobil slovenskih registracijskih oznaka kojim je upravljao 42-godišnji slovenski državljanin pod utjecajem alkohola od 2.71 promila.
Ovogodišnje natjecanje posebno je jer je po prvi put licencirano od strane Hrvatskog plivačkog saveza (HPS). To znači da će utrke suditi službeni, licencirani suci, a rezultati će se mjeriti elektronski i voditi u skladu s pravilima HPS-a.