VIDEO: BRAVO! Poljud pljeskom ispratio nogometaše Istre

Poljud je nakon utakmice doživio neviđenu scenu – dok su igrači Hajduka ispraćeni zvižducima, gosti su dobili gromoglasan pljesak.

Igor Franković
Igor Franković

23 Travanj 2025 I 20:29

VIDEO: BRAVO! Poljud pljeskom ispratio nogometaše Istre
Foto: IstraIN Zeleno-žuti upisali važnu pobjedu

Nogometaši Istre 1961 ostvarili su jednu od najvećih pobjeda u klupskoj povijesti, svladavši Hajduk 1:0 pred više od 23 tisuće gledatelja na Poljudu.

Strijelac jedinog gola bio je Vinko Rozić, koji je u 35. minuti preciznim udarcem matirao Sentića i donio vodstvo zeleno-žutima.

Istrani su od prve do posljednje minute igrali organizirano, borbeno i s jasnim planom, potpuno neutraliziravši domaćina.

Poljud je nakon utakmice doživio neviđenu scenu – dok su igrači Hajduka ispraćeni zvižducima, gosti su dobili gromoglasan pljesak.

Bio je to trenutak sportskog respekta kakav se rijetko viđa, potvrda koliko je Istra zasluženo slavila. Nogometaši iz Pule pokazali su da mogu parirati svakome, pa i na najtežem gostovanju u ligi.

Ova pobjeda im je donijela ne samo važne bodove, već i ogroman moralni uzlet uoči završnice sezone. Vezna linija Istre briljirala je u oduzimanju lopti i brzom prijenosu igre, dok je obrana ostala čvrsta i koncentrirana.

Ovom pobjedom Istra je stigla na 41 bod, jednak broj bodova kao cijelu prošlu sezonu i samo tri boda razlike u odnosu na četvrtoplasirani Slaven Belupo.

Upravo će ove dvije momčadi odmjeriti snage u ponedjeljak na stadionu Aldo Drosina.

Svi na Drosinu!