FOTO: Rovinj oduševio na prvom izdanju Wings for Life World Run utrke
Rovinjsko izdanje Wings for Life World Run još jednom je potvrdilo snagu zajedništva, sporta i solidarnosti.
15:46Prije 279 d04.05.2025
Za razliku od klasičnih utrka, Wings for Life World Run nema fiksnu ciljnu liniju – sudionici trče ili hodaju koliko mogu dok ih ne sustigne, u ovom slučaju, virtualno presretačko vozilo.
Rovinj se ove godine pridružuje velikoj obitelji Wings for Life World Run utrka, globalnog humanitarnog pokreta koji okuplja trkače i sudionike iz cijelog svijeta. Ova jedinstvena utrka održat će se na Punta Corrente ove nedjelje, s početkom u 13 sati, a istovremeno i diljem planete.
Danas je na konferenciji za medije više o njoj rekla Roberta Dragičević ispred Društva sportske rekreacije Kvarner, Roberto Krevatin, tajnik Sportske zajednice Grada Rovinja, a uvodno je sve pozdravio i gradonačelnik Marko Paliaga.
Rovinjsko izdanje Wings for Life World Run još jednom je potvrdilo snagu zajedništva, sporta i solidarnosti.
15:46Prije 279 d04.05.2025
Za razliku od klasičnih utrka, Wings for Life World Run nema fiksnu ciljnu liniju – sudionici trče ili hodaju koliko mogu dok ih ne sustigne, u ovom slučaju, virtualno presretačko vozilo. Sva prikupljena sredstva, uključujući 100% startnine, usmjeravaju se u istraživanja s ciljem pronalaska lijeka za ozljede leđne moždine.
Društvo sportske rekreacije Kvarner, uz dugogodišnju podršku Red Bulla, s ponosom organizira Wings for Life World Run „app run“ već petu godinu zaredom na području Kvarnera i Istre.
Zahvaljujući podršci Sportske zajednice grada Rovinja, Grada Rovinja i Turističke zajednice grada Rovinja, ove godine premijerno dovodimo ovu jedinstvenu humanitarnu utrku u Rovinj! Sudionici će imati priliku trčati u spektakularnom okruženju Park šume Zlatni Rt – Punta Corrente, jedne od najljepših prirodnih oaza Istre.
Duljina staze je kružna staza od 3 km (prilagođena svim razinama kondicije). U ciljnoj zoni, čekat će vas okrjepa, zabava uz DJ-a, lokalni proizvođači sa svojim proizvodima za degustaciju te sportsko druženje.
Dodajmo još kako je iznos kotizacije 15 eura, a prijave su moguće do nedjelje u 11 sati.
Utrka u Rovinju-Rovigno već broji 100 registriranih te iz Društva sportske rekreacije Kvarner očekuju još registracija do nedjelje.
Također, organizatori pozivaju sve zainteresirane da se pridruže i da sudjeluju vlastitim tempom, a nakon utrke prisutne očekuje i zabava uz DJ-a.
Hrvatska futsal reprezentacija osvojila je povijesnu europsku broncu nakon dramatične utakmice protiv Francuske koja je odlučena tek nakon izvođenja šesteraca, a jedan od junaka raspleta bio je Istrijan Niko Vukmir.
18:02Prije 10 h07.02.2026
Vukovar je u dramatičnoj završnici slomio Istru pogotkom škaricama u 87. minuti i upisao zasluženu pobjedu, unatoč preokretu i golu Prevljaka te realiziranom penalu Marešića za zeleno-žute.
17:08Prije 11 h07.02.2026
Hrvatska futsal reprezentacija danas u 16 sati u Areni Stožice protiv Francuske igra utakmicu za brončanu medalju na Europskom prvenstvu i lovi najveći uspjeh u svojoj povijesti.
13:34Prije 15 h07.02.2026
Istra 1961 danas gostuje kod Vukovara u 21. kolu SuperSport HNL-a, u utakmici u kojoj zeleno-žuti lovom na pobjedu žele potvrditi dobru formu, četvrti bodovni ulov u tri kola i dodatno učvrstiti treće mjesto na ljestvici.
09:05Prije 19 h07.02.2026
Osvojio je dva ATP turnira, igrao u četvrtfinalu Wimbledona, a šlag na tortu stigao je na kraju godine, kad je kao prvi talijanski reket odveo svoju reprezentaciju do trećeg uzastopnog naslova u Davis Cupu
22:00Prije 1 d06.02.2026
Bivši igrač Istre 1961 Stephan Keller potpisao je za Al Ittihad te ga u Saudijskoj ligi čekaju ogledi protiv Ronalda i Al Nassra te Benzeme i Al Hilala.
13:01Prije 1 d06.02.2026
Nogometaši Istre 1961 u subotu gostuju na Gradskom vrtu u Osijeku kod posljednjeplasiranog Vukovara u susretu 21. kola SuperSport HNL-a, a trener Oriol Riera i veznjak Vinko Rozić najavljuju zahtjevnu i borbenu utakmicu te jasan cilj — osvajanje tri boda.
09:59Prije 1 d06.02.2026