Osnovan Istarski vaterpolo savez: Ivica Šorić prvi predsjednik
U Rovinju je osnovan Istarski vaterpolo savez, čime je stvoren novi temelj za razvoj i promociju vaterpola u Istri. Za prvog predsjednika izabran je Ivica Šorić iz VK Delfin, a u stručni rad uključuju se i proslavljeni Goran Volarević i Damir Burić.
Na inicijativu Vaterpolo kluba Pula, Vaterpolo kluba Delfin iz Rovinja i Vaterpolo kluba Poreč, u subotu 7. lipnja 2025. godine u Rovinju je održana osnivačka skupština Istarskog vaterpolo saveza.
Osnivanjem ove udruge stvoren je institucionalni okvir za razvoj i promociju vaterpola na području Istarske županije.
Na sjednici su jednoglasno donesene ključne odluke o osnivanju udruge, usvajanju statuta te imenovanju čelnih osoba.
Za predsjednika Saveza izabran je Ivica Šorić iz VK Delfin, dok je funkciju tajnika preuzeo Zrinko Kajfeš iz VK Pula. Ulogu likvidatora obnašat će Stefan Milokanović iz VK Poreč.
Posebnu snagu stručnom radu Saveza dat će uključivanje trofejnih imena vaterpola – Gorana Volarevića iz Rovinja i Damira Burića iz Pule, čiji će doprinos biti od neprocjenjive važnosti za razvoj mladih talenata u regiji.
Skupština je istaknula važnost udruživanja klubova u svrhu jačanja suradnje, usklađivanja aktivnosti, poticanja mladih te organizacije natjecanja i edukacije trenera i sudaca.
Prema usvojenom statutu, Savez će se baviti razvojem vaterpolo sporta, organizacijom liga, stručnim usavršavanjem kadra i suradnjom s nacionalnim tijelima.
IstraIN
Novoosnovani Savez predstavlja značajan korak u jačanju istarskog sportskog identiteta te daje vjetar u leđa klubovima i zaljubljenicima u vaterpolo u regiji.
U radu Saveza mogu sudjelovati svi vaterpolo klubovi i pravne osobe koje promiču vaterpolo sport.
U ime novoimenovanog vodstva, predsjednik Ivica Šorić zahvalio je prisutnima na ukazanom povjerenju i naglasio važnost zajedništva za budućnost istarskog vaterpola.
Ministrica zdravstva Irena Hrstić osvrnula se na ključne izazove u hrvatskom zdravstvu, poput predugih lista čekanja, manjka zdravstvenih djelatnika, regulacije rada liječnika u javnom i privatnom sektoru, ali i novosti u upravljanju bolnicama.
Pulska policija je dovršila kriminalističko istraživanje nad 28-godišnjakinjom te je utvrdila sumnju da je počinila šest kaznenih djela teških krađa, od čega dvije u pokušaju.
Zatvarajući sezonu “Oda srcu” pod zvjezdanim nebom iznad Kaštela, INK je najavilo i iduću kazališnu sezonu koju će posvetiti mislima o miru - ne samo miru kojem čeznemo kao civilizacija, već i unutarnjem miru svake individue.
23. srpnja oko 19 sati, u jednom turističkom objektu na području Rovinja, djelatnici zaštitarske službe zatekli su 32-godišnjeg državljanina Sjedinjenih Američkih Država kako u blizini ugostiteljskog objekta snima nagu djecu mini kamerom koja se nalazila unutar sunčanih naočala.
Dino Prižmić je odigrao sjajan prvi set, ali je na kraju u polufinale Plava Laguna Croatia Opena otišao drugi nositelj, Talijan Luciano Darderi, pobijedivši 1:6, 6:2, 6:3
Aeroklub Istra poziva sve građane, zaljubljenike u letenje i obitelji s djecom da se pridruže ovoj zrakoplovnoj pustolovini i provedu vikend u Kašteliru uz sport, edukaciju i zabavu!
Odmah u prvom kolu gledatelji će uživati dvoboju hrvatskog predstavnika Ante Joskića, 71. igrača svijeta, i Mađara Ferenca Gabora Lelika koji će međusobno odmjeriti snage za prolazak u četvrtfinale ITF Wheelchair Croatia Opena Umag by HEP.
Na Plava Laguna Croatia Openu Dino Prižmić je drugi put u karijeri ušao u četvrtfinale. U srijedu su otpali branitelj naslova Francisco Cerundolo i pobjednik iz 2006. Stan Wawrinka.
Zeleno-žuti s velikim ambicijama ulaze u novu sezonu, a pripremni susreti poslužiti će kao zadnji test za momčad koja će pokušati što spremnija dočekati zahtjevno gostovanje u Splitu.