Valinčić je, unatoč mogućem interesu stranih klubova, odlučio prihvatiti isključivo Dinamovu ponudu. Povratak na Maksimir za njega predstavlja iskorak u karijeri uz želju za dokazivanjem u najvišem rangu hrvatskog nogometa te nastupima u europskim natjecanjima.
Nakon tjedana pregovora i špekulacija, 22-godišnji branič Moris Valinčić potpisao je ugovor s GNK Dinamom. Talentirani nogometaš, koji je u prošlim sezonama nosio dres Istre 1961, novi je član aktualnog hrvatskog viceprvaka.
Današnjim potpisom ugovora, 22‑godišnji desni bek iz Istre, Moris Valinčić , službeno je postao novi član hrvatskog prvaka GNK Dinama. Transfer iz Istre 1961 u Maksimir vrijedan je 1,3 milijuna eura plus 15 % od buduće prodaje.
Moris Valinčić karijeru nastavlja u Dinamu! Talentirani veznjak Istre 1961 uskoro će potpisati za zagrebački klub koji će za njegov transfer platiti 1,3 milijuna eura uz postotak od iduće prodaje.
Dinamo je navodno dogovorio dolazak Morisa Valinčića, 22-godišnjeg stopera Istre 1961, koji je prošle sezone bio jedan od ključnih igrača pulskog kluba. Riječ je o bivšem polazniku Dinamove i Rijekine omladinske škole, a odšteta za ovaj transfer navodno iznosi milijun eura.
11:18Prije 141 d28.05.2025
Valinčić se u Dinamo vraća nakon što je u mlađim kategorijama igrao od 2018. do 2021. godine, a profesionalnu karijeru gradio kroz Neretvanac, Široki Brijeg i Istru 1961. U protekloj sezoni HNL‑a odigrao je više od 30 utakmica, uz jedan gol i dvije asistencije, čime se profilirao kao ključni igrač na desnom beku.
Valinčić se zeleno žutima pridružio u srpnju 2023. godine, a od tada je za klub upisao 61 utakmicu u prvenstvu i kupu te postigao dva gola i četiri asistencije na svojoj defenzivnoj poziciji.
"Ovim se putem želimo zahvaliti Morisu na svom doprinosu i požrtvovnosti koju je pokazivao iz utakmice u utakmicu na terenu. Sve najbolje u nastavku karijere i sretno u novim izazovima" poručili su iz NK Istra 1961.
Kao odgovor na njegov odlazak, Istra je brzo reagirala i već dovela novo rješenje za desnu stranu obrane – 18‑godišnjeg Filipa Tarabu iz Širokog Brijega. Taraba je potpisao četverogodišnji ugovor, a klub se nada da će donijeti mladenačku energiju i brzo se nametnuti u prvom sastavu.
Valinčić je, unatoč mogućem interesu stranih klubova, odlučio prihvatiti isključivo Dinamovu ponudu. Povratak na Maksimir za njega predstavlja iskorak u karijeri uz želju za dokazivanjem u najvišem rangu hrvatskog nogometa te nastupima u europskim natjecanjima.
U Dinamu će se boriti za poziciju desnog beka s Ronaëlom Pierre‑Gabrielom, a u opticaju je i opcija odlaska mladog Noe Mikića na posudbu kako bi osigurao konkurenciju i dubinu sastava.
Ova akvizicija jasno potvrđuje Dinamovu strategiju ulaganja u mlade, perspektivne domaće igrače s velikim potencijalom, dok Istra učinkom i strateški brzo popunjava upražnjenu poziciju. Pripreme za predstojeću sezonu počinju uskoro, pa će se ubrzo vidjeti koliko će se Valinčić i Taraba uklopiti u nove sredine.
Nakon nekoliko mjeseci rada, uređenja i zajedničkih akcija, Underdom, novi zajednički prostor triju pazinskih udruga – Centra za mlade Alarm Pazin, Udruge Forma i Udruge TradInEtno – spreman je za otvorenje!
Panel “Naša dobra - naša borba” posvećen aktivnim građanima u očuvanju javnog interesa i okoliša održava se u petak, 17. listopada, u 18 sati u Dnevnom boravku Društvenog centra Rojc.
U dugogodišnjem uspješnom partnerstvu s Gradom Porečom-Parenzo, Sportskom zajednicom Grada Poreča te Valamarom ova manifestacija svake godine gradi svoju vjernu publiku.
NK Istra 1961 objavila je da povlači žensku seniorsku ekipu iz natjecanja, nakon što je dio igračica prestao dolaziti na treninge i utakmice, no seniorke sve demantiraju...
Cilj ovog projekta je potaknuti djecu predškolske dobi na tjelesnu aktivnost te ih upoznati s osnovnim pokretima i elementima rukometa kroz igru i zabavu.