Nogometni klub Istra 1961 predstavio je novo zvučno pojačanje – bosanskohercegovačkog reprezentativca Smaila Prevljaka. U Pulu dolazi igrač s bogatim iskustvom i impresivnim nogometnim rezimeom, koji uključuje nastupe za renomirane klubove poput Red Bull Salzburga, RB Leipziga i belgijskog Eupena.
Prevljak je u dosadašnjoj karijeri osvojio sedam trofeja – četiri naslova austrijskog prvaka i tri Kupa Austrije, a nosio je i titulu najboljeg nogometaša Bosne i Hercegovine. Posebno se istaknuo u belgijskoj Jupiler ligi, gdje je u dresu Eupena odigrao 99 utakmica, postigavši 42 gola i upisavši 11 asistencija.
Sportski direktor Istre 1961 Saša Bjelanović istaknuo je kako je Prevljak napadač kakvog su dugo tražili. Naglasio je njegovu realizaciju u kaznenom prostoru, ali i doprinos kolektivnoj igri te izražen timski duh.
"Smailova karijera dovoljno govori o kakvom se igraču radi. Uz efikasnost, odlikuje ga i zrelost u igri te posvećenost momčadi" – poručio je Bjelanović.
Iz kluba su izrazili zadovoljstvo što je Prevljak prihvatio poziv i odlučio biti dio zeleno-žute misije u novoj sezoni. Poželjeli su mu srdačnu dobrodošlicu i mnogo uspjeha u dresu Istre 1961.