Iz policije apeliraju na sve posjetitelje da poštuju upute organizatora i policijskih službenika te da navijaju fer i korektno kako bi susret protekao u sigurnom i sportskom ozračju.
''Odradili smo jako dobra dva tjedna treninga, pokušali smo se pripremiti na najbolji mogući način, vratiti se u natjecateljski režim što nije lako s dugom pauzom'', rekao je Riera.
11:05Prije 103 d06.04.2026
"Nakon pet tjedana priprema, napokon kreće prvenstvo i stvarno jedva čekamo da krene. Pripreme su bile dobre, mislim da smo kvalitetno iskoristili vrijeme i da se jedni s drugima dobro upoznamo.
Prva utakmica Hajduk na Poljudu, igrači i ja osobno se jako veselimo toj utakmici, puno puta sam igrao na Poljudu tako da znam kako je tamo igrati. Izrazito respektiramo Hajduk, nije lako igrati na Poljudu, kvalitetna su ekipa, pritisak publike, ali s druge strane vjerujem u svoju ekipu i vjerujem da ćemo pružiti jednu dobru utakmicu.
Ne treba očekivati idealno stanje ekipe već od prvog kola zbog objektivnih razloga, ali generalno mislim da imamo kvalitetu za pružiti dobru utakmicu i igrače koji mogu zadovoljiti sve zahtjeve. Uglavnom smo svi na broju, Marešić je počeo trenirati i bit će u kadru, tako da imamo opcija.
Bitno mi je da znamo odgovoriti na Hajdukove momente igre i iskoristiti njihove slabosti, prvenstveno na početku sezone je bitno da mi rastemo kao ekipa", kaže trener Goran Tomić.
S obzirom na to da se očekuje veći broj posjetitelja te dolazak većeg broja gostujućih navijača, policija će poduzimati mjere i radnje iz svoje nadležnosti kako bi ova nogometna utakmica sa sigurnosnog aspekta protekla u najboljem redu te ujedno pozivaju sve posjetitelje da se upoznaju s pravilima.
Danas se održala konferencija za medije pred utakmicu 10. kola SuperSport HNL-a između Istre 1961 i Hajduka. Utakmicu su najavili trener Oriol Riera i igrač Vinko Rozić.
15:37Prije 274 d17.10.2025
Foto: NK Istra 1961
"Mi smo u procesu rasta, pripreme su iza nas. Netko se malo prije, a netko kasnije uključio, no svi smo profesionalci, zna se što je pred nama i što se od nas očekuje. Sretni smo što počinje prvenstvo i veselimo se utakmici u nedjelju. Respektiramo protivnika, ali smo svjesni svojih kvaliteta i rasta nas kao ekipe i kao pojedinaca.
Očekujem jednu dobru i zanimljivu utakmicu, i nadam se dobrom rezultatu s naše strane. Svi smo sretni što smo izašli iz priprema, što ulazimo u natjecateljski dio, sasvim su drugačiji tipovi treninga, pripreme i analize, nitko nije s ozbiljnim ozljedama i svi smo na okupu, što je jako bitno. Idemo krenuti od prvog trenutka i pokušati odgovoriti na maksimalan mogući način.
Sigurno bi pobjeda značila puno ali mi se idemo bazirati na stvari koje su pred nama i koje se mi dogovaramo između nas, i mislim da će doći rezultat. Vjerujem u rast, postepeno će dolaziti i golovi i bodovi te zadovoljstvo nas i publike", poručio je Josip Radošević.
Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 3. kolovoza u 21 sat.
Najveća investicija Istarske županije u području socijalne skrbi približava se završetku. Dogradnja i rekonstrukcija Doma za starije osobe Alfredo Štiglić u Puli trebala bi biti dovršena do kraja godine, a dom će dobiti 88 novih mjesta.
Policija apelira na sve sudionike u prometu da tijekom vikenda voze sporije, opreznije i odgovornije jer, kako ističu, nijedan razlog nije opravdanje za sjedanje za upravljač pod utjecajem alkohola ili droga.
Grad Rovinj traži vozače volontere koji će u sklopu programa Prostofer besplatno prevoziti starije sugrađane do liječnika, terapija, ljekarne, trgovine ili groblja. Grad osigurava vozila, pokriva sve troškove te poziva građane s vozačkom dozvolom da se uključe u ovu vrijednu inicijativu.
Tijekom toplinskih valova organizam gubi znatno više tekućine nego inače, a žeđ je često znak da ste već blago dehidrirali. Stručnjaci upozoravaju da upravo pravilna hidracija može spriječiti ozbiljne zdravstvene probleme tijekom velikih vrućina.
Nakon što je sinoć oduševio publiku i zaradio stajaće ovacije za izvedbu monodrame Lijevo desno glumac, Zijah A. Sokolović večeras će na Velikom Brijunu izvesti svoju kultnu predstavu Glumac… je glumac… je glumac.
Uoči večerašnjeg finala Plava Laguna Croatia Opena prisjećamo se početaka turnira koji je od 1990. godine izrastao u jedan od najpoznatijih sportskih događaja u Hrvatskoj. Kroz Umag su prošle najveće teniske zvijezde, a turnir je ispisao bogatu sportsku povijest.
Pula dobiva klub posvećen isključivo djevojčicama i ženskom nogometu. ŽNK Arena s radom kreće uoči nove natjecateljske sezone, a već u prvoj godini planira okupiti više od 80 igračica različitih uzrasta.
Ako Smail Prevljak preseli u Dinamo, Istra 1961 mogla bi dobiti vrijednu zamjenu. Robert Mudražija svojim iskustvom i kvalitetom bio bi veliko pojačanje za Puljane, dok se istodobno očekuje i dolazak Daoude Doumbije iz B momčadi Alavésa.
Damir Džumhur ispisao je povijest Plava Laguna Croatia Opena pobjedom u najdužem meču turnira te izborio novo polufinale. Za ulazak u finale igrat će protiv Alexa Molčana, a nakon četvrtfinala u Umagu više nije ostao nijedan nositelj.
Umjesto vremena provedenog pred ekranima, mališani će kroz treninge imati priliku biti aktivni, učiti timskom radu i razvijati ljubav prema nogometu u poticajnom okruženju.
Više od 2.500 djece i mladih iz cijele Hrvatske ovih će dana sudjelovati na Državnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih u Rijeci. Među njima su i ekipe te atletičari iz Pule i Rovinja koji će predstavljati Istarsku županiju.