Utakmicom na splitskom Poljudu, nogometaši Istre 1961 večeras otvaraju novu sezonu SuperSport HNL-a.
U sklopu 1. kola, Zeleno-žuti od 21 sat gostuju kod Hajduka, jednog od glavnih kandidata za vrh tablice, a trener Goran Tomić vjeruje da njegova momčad može pokazati kvalitetu i već na startu sezone pružiti dobru partiju.
Iz policije apeliraju na sve posjetitelje da poštuju upute organizatora i policijskih službenika te da navijaju fer i korektno kako bi susret protekao u sigurnom i sportskom ozračju.
''Odradili smo jako dobra dva tjedna treninga, pokušali smo se pripremiti na najbolji mogući način, vratiti se u natjecateljski režim što nije lako s dugom pauzom'', rekao je Riera.
11:05Prije 43 d06.04.2026
Pulski prvoligaš u novu je sezonu ušao s jasnim ciljevima – stabilnost, borba za gornji dom tablice i kontinuitet u igri.
Pripreme su odrađene u dvije faze – prva, uvodna, održana je u klupskom kampu u Balama, dok su drugi dio Zeleno-žuti proveli u Sloveniji, gdje su se dodatno uigravali i testirali kroz niz prijateljskih utakmica.
Unatoč brojnim promjenama u kadru i odlascima važnih igrača poput vratara Lovre Majkića, trener Tomić ističe kako je zadovoljan učinjenim tijekom pripremnog razdoblja.
"Nakon pet tjedana priprema napokon kreće prvenstvo i to protiv Hajduka, na prepunom Poljudu. Atmosfera će biti sjajna, ali nama je najvažnije kako ćemo izgledati na terenu. Imamo dobru radnu atmosferu, radili smo kvalitetno i spremni smo za izazov. Jasno je da ekipa još nije na 100 posto, ali vjerujem u ono što radimo" – poručio je Tomić.
Dario Marešić: "Imamo i mi svoje kvalitete i mi želimo pokazati svoje pravo lice pred našim navijačima, i sebi pokazati da ono što se desilo u srijedu da to nismo mi"
S obzirom na to da se očekuje veći broj posjetitelja te dolazak većeg broja gostujućih navijača, policija će poduzimati mjere i radnje iz svoje nadležnosti kako bi ova nogometna utakmica sa sigurnosnog aspekta protekla u najboljem redu te ujedno pozivaju sve posjetitelje da se upoznaju s pravilima.
18:31Prije 214 d17.10.2025
Iako je Hajduk favorit na svom terenu, pulski strateg smatra da Istra ima oružja kojima može ugroziti domaćina.
"Hajduk je ekipa koja ima kvalitetu i širinu, ali svaka momčad ima slabosti. Znamo gdje im možemo nauditi i na to ćemo se fokusirati. Ključ će biti naša reakcija u važnim momentima utakmice, jer na ovakvim gostovanjima ti detalji odlučuju" – istaknuo je Tomić.
Kao i prošle sezone, Istra će se oslanjati na kombinaciju mladih i iskusnih igrača, uz ambiciju da dodatnim pojačanjima tijekom ljeta još ojača kadar.
U večerašnjem susretu u kadru bi se trebao naći i stoper Dario Marešić, iako se njegovo ime posljednjih tjedana spominjalo u kontekstu mogućeg odlaska upravo u Hajduk.
Za Zeleno-žute je večerašnja utakmica ujedno i pravi test pred seriju zahtjevnih ogleda s Dinamom i Rijekom u prvim kolima, a pozitivan rezultat na Poljudu dao bi značajan vjetar u leđa mladom pulskom sastavu.
Prijenos utakmice Hajduk – Istra 1961 gledatelji mogu pratiti uživo na kanalu MAXSport 1 s početkom u 21 sat.
Riječ je o večeri tehničke preciznosti, izražajne snage i stilskog raspona, a na programu su odabrani ulomci iz poznatih baletnih i operno-baletnih naslova.
Nakon nestabilnog razdoblja, Istru očekuju sunčaniji i topliji dani. Temperature će rasti do 26 stupnjeva, no u gorju su i dalje mogući lokalni pljuskovi.
Sve je krenulo pobjedom na Pordenone Rock Contestu, nakon čega bend dobiva pozivnicu za veće natjecanje u Vicenzi. Iako su znali da ih čekaju veliki troškovi puta, smještaja i hrane, članovi benda nisu dvojili ni sekunde.
Program započinje pripovijedanjem autorske slikovnice „Djevojčica s baterijom“, kroz koju se djeci na njima prilagođen način približava važnost odmora i ravnoteže između igre, aktivnosti i opuštanja.
Ovogodišnje izdanje festivala nosi nazive „Od kamena i željeza” i „Nit, maslina i tradicija”, a oba dana započinju svečanim otvorenjem u 18 sati uz nastupe folklornih skupina.
U Puli su danas održana natjecanja u graničaru i atletici u kojima su sudjelovali učenici 10 pulskih osnovnih škola od 2015. do 2017. godišta, te Sprite i Coca Cola cup za učenike od 2011. do 2013. godišta.
Istra 1961 prošle je godine za primanja igrača izdvojila više od 3,6 milijuna eura te se svrstala među klubove s većim ulaganjima u igrački kadar u SuperSport HNL-u. Najviše i dalje troši Dinamo, dok su iza njega Hajduk, Rijeka i Osijek.
Mladi pazinski kartingaš Alex Šćulac ostvario je sjajan rezultat na utrci Sportstil Cup prvenstva u slovenskom Ptuju, gdje je među 64 vozača osvojio ukupno drugo mjesto u klasi Rotax DD2 te se probio na treće mjesto ukupnog poretka prvenstva.
Nogometaši Istre 1961 i Rijeke odigrali su bez pogodaka u 35. kolu SuperSport HNL-a. Puljani su protiv desetorice Rijeke dvaput pogađali okvir gola, ali se od svojih navijača oprostili tek bodom.