Na stadionu Aldo Drosina pred više od 8.000 gledatelja odigrana je utakmica 10. kola SuperSport HNL-a između Istre 1961 i Hajduka, u kojoj su gosti iz Splita slavili rezultatom 3:0.
Uoči početka susreta domaći navijači izviždali su bivšeg trenera Gonzala Garciju, što je dodatno zagrijalo atmosferu prije prvog sučevog zvižduka.
Bivši trener Istre 1961 Gonzalo Garcija dočekan je zvižducima na Drosini, gdje su navijači porukom na transparentu jasno pokazali što misle o njegovom odlasku u Hajduk.
Današnji susret između Istre 1961 i Hajduka izazvao je veliki interes među navijačima, što je rezultiralo gotovo rasprodanim stadionom Aldo Drosina.
08:42Prije 246 d15.02.2025
Istra je dobro otvorila utakmicu i pokušala pritisnuti goste, no već u petoj minuti stigla je prva sporna situacija – Lončar je pao nakon duela s Pajazitijem na rubu kaznenog prostora, ali sudac Patrik Kolarić nije pokazao na bijelu točku.
Samo dvije minute kasnije Hajduku je poništen pogodak zbog zaleđa, nakon što je Rokas Pukštas glavom poslao loptu u mrežu.
Nogometaši Istre 1961 upisali su vrijednu pobjedu na svom terenu svladavši Varaždin 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Stjepan Lončar u 63. minuti susreta.
Protivnik Istre je Lokomotiva, koja u novu sezonu ulazi s pobjedom od 1:0 ostvarenom u prvom kolu pred protiv Vukovara.
09:05Prije 71 d09.08.2025
Istra je imala posjed lopte, ali nije stvarala ozbiljne prilike. Hajduk je u 22. minuti poveo preko Ikera Almene, koji je precizno pogodio suprotni kut Kolićevog gola.
Do kraja poluvremena gosti su preuzeli kontrolu utakmice, a u 42. minuti povećali vodstvo – Rebić je ubacio s lijeve strane, a Šego iz neposredne blizine zabio za 0:2.
Foto: IstraIN
Nakon višeminutne VAR provjere zbog mogućeg prekršaja u začetku akcije, pogodak je potvrđen.
Početkom drugog dijela Istra je imala priliku vratiti se u susret – Kadušić je u 53. minuti snažno pucao, no Ivušić je obranio. U 63. minuti Agada je promašio veliku šansu s pet metara, nakon što mu je Lawal glavom asistirao.
U 70. minuti utakmica je nakratko prekinuta jer su domaći navijači ubacili nekoliko baklji u teren, ali se igra ubrzo nastavila.
Foto: IstraIN
Konačnih 0:3 postavio je Michele Šego u 77. minuti. Bamba je probio po lijevoj strani, povratno dodao Pukštasu, čiji je udarac pogodio stativu, a lopta se odbila do Šege koji ju je lako pospremio u mrežu.
Istra je tako prekinula niz od 16 utakmica bez poraza na domaćem terenu, dok je Hajduk novom pobjedom učvrstio poziciju u vrhu prvenstvene ljestvice.
U sljedećem kolu Zeleno-žuti gostuju kod Lokomotive na Maksimiru.
Za ovu prigodu u Poreč će doputovati osam chefova iz SAD-a, Kanade, Japana i Europe – Dave Sokol, Mario Reyes, Gene Christiano, Gianni Santin, Michael Lamping, Michael Scott, Salvatore Gisellu i Yutaka Yamoto.
U ponedjeljak, 20. listopada 2025., u Središnjoj knjižnici u Puli gostovat će književnik Zoran Ferić, koji će ovom prigodom predstaviti svoju novu knjigu Spiderman. Susret počinje u 19 sati, a moderirat će ga Iva Ciceran.
Bivši trener Istre 1961 Gonzalo Garcija dočekan je zvižducima na Drosini, gdje su navijači porukom na transparentu jasno pokazali što misle o njegovom odlasku u Hajduk.
Program vodi Sonja Gaćina Tomičić, magistra kliničkog nutricionizma i bacc. med. lab. dijagnostike, a događanje se održava u organizaciji Nutrivite i Općine Bale.
Pobjednici Plava Laguna Ironman 70.3 Poreč, Istra – Hrvatska su hrvatski triatlonac Željko Cota te natjecateljica iz Velike Britanije Joscelin Lowden koja je u cilj ušla kao treća.