Derbi na Drosini pratilo 6.000 posjetitelja, susret prošao bez većih incidenata!
Prije početka nogometne utakmice policijski službenici protueksplozijske zaštite pronašli su na stadionu skrivena pirotehnička sredstva, dok je prilikom ulaska na tribinu policija od 20-godišnjeg gostujućeg navijača oduzela pirotehnička sredstva koja je pokušao unijeti na stadion.
Ove nedjelje je na gradskom stadionu "Aldo Drosina" u Puli odigrana nogometna utakmica SuperSport HNL između NK Istra 1961 i GNK Dinamo. Utakmicu je s tribina pratilo oko 6.000 posjetitelja, od čega oko 950 gostujućih navijača.
Kako bi utakmica protekla u najboljem redu sa sigurnosnog aspekta, policija je poduzela niz mjera i radnji.
Dario Marešić: "Imamo i mi svoje kvalitete i mi želimo pokazati svoje pravo lice pred našim navijačima, i sebi pokazati da ono što se desilo u srijedu da to nismo mi"
Utakmica je na pulskom stadionu Aldo Drosina na rasporedu ovog petka s početkom u 18 sati.
14:31Prije 357 d15.05.2025
Policijski službenici bili su raspoređeni na više lokacija na području grada s ciljem preventivnog djelovanja pa tako prije, za vrijeme i nakon utakmice nisu zabilježeni sukobi navijača.
Prije početka nogometne utakmice policijski službenici protueksplozijske zaštite pronašli su na stadionu skrivena pirotehnička sredstva, dok je prilikom ulaska na tribinu policija od 20-godišnjeg gostujućeg navijača oduzela pirotehnička sredstva koja je pokušao unijeti na stadion.
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima, protiv njega se pokreće prekršajni postupak.
Tijekom odigravanja nogometne utakmice došlo je do protupravnog ponašanja zasad neutvrđenog broja navijača domaće i gostujuće momčadi koji su koristili pirotehnička sredstva te policijski službenici nastavljaju poduzimati aktivnosti u cilju utvrđivanja identiteta tih osoba.
Policijska uprava istarska zahvaljuje svima koji su svojim odgovornim ponašanjem doprinijeli da ovaj nogometni susret sa sigurnosnog aspekta protekne mirno i bez većih izgreda.
Policija u ponedjeljak započinje veliku akciju uklanjanja eksplozivnih sredstava pronađenih u moru kod pulskog lukobrana. Riječ je o dvjema zrakoplovnim bombama te desecima granata, metaka i upaljača, a tijekom akcije moguće su i detonacije.
Dvojezičnost, multikulturalnost i suživot, kako je rekao, nisu samo obilježja ovog kraja, već vrijednosti koje se svakodnevno žive i prenose novim generacijama.
Teška prometna nesreća dogodila se jučer poslijepodne na području Buja kada je slovenski vozač zbog neprilagođene brzine u zavoju izgubio nadzor nad automobilom i završio u stablu. Dvije osobe su ozlijeđene.
Vožnja između Rovinjskog Sela i Rovinja jučer se pretvorila u nesvakidašnju prometnu nesreću nakon što je s prikolice tijekom vožnje pao hladnjak. U incidentu su oštećena dva automobila, a jedna osoba završila je u bolnici.
Dok svijet ponovno obilježavaju ratovi, podjele i politički sukobi, godina dana pontifikata pape Lava XIV pokazala je kako Vatikan više nije samo vjersko središte, već i jedan od rijetkih glasova koji uporno poziva na mir, dijalog i ljudskost.
Natjecanje će se održati od 21. do 25. svibnja u Peroju, a očekuje se dolazak četrdesetak natjecatelja iz Hrvatske, Italije, Crne Gore i Slovenije, što natjecanju daje poseban međunarodni karakter.
Posebnost ove ture krije se u pažljivo osmišljenim zaustavljanjima kod pet lokalnih obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, gdje sudionici imaju priliku upoznati proizvođače, čuti njihove priče i kušati proizvode nastale iz dugogodišnje tradicije i predanog rada.
Nakon gotovo deset godina pauze, Križanska biciklijada ponovno okuplja rekreativce i ljubitelje vožnje prirodom, a sudionike ove subote u Kringi očekuje 30 kilometara adrenalina, druženja i istarskih makadama.