Svečani prijem u Žminju za europske prvake: Općina odala priznanje hrvatskoj cornhole reprezentaciji
Općina Žminj još je jednom izrazila ponos na uspjeh hrvatske reprezentacije i zadovoljstvo što je, zahvaljujući Igoru Galantu, dala svoj doprinos ovom značajnom sportskom postignuću.
Općina Žminj upriličila je svečani prijem za hrvatsku cornhole reprezentaciju, koja je 22. studenog osvojila naslov Europskog prvaka na prvenstvu održanom u Nizozemskoj.
Načelnik Općine Žminj, Željko Plavčić, ugostio je igrače i izbornike te im uputio čestitke na iznimnom uspjehu kojim su još jednom potvrdili snagu i predanost sportaša Republike Hrvatske.
Reprezentaciju čine Igor Galant, Alen Jakus, Berto Lušetić, Toni Zović, Loris Mahović i Branko Bašić, uz izbornike Alberta Ivančića i Tonija Štefanića.
Poseban razlog zadovoljstva u Žminju je činjenica da je dio ove velike pobjede dao i Žminjac Igor Galant, čime je i Žminj ponosno sudjelovao u zajedničkom trijumfu hrvatskog sporta.
U svom obraćanju, načelnik Plavčić naglasio je važnost sporta kao temelja zdravog i aktivnog društva:
„Ovo što ste postigli nadilazi sportski rezultat – to je priča o upornosti, predanosti i odricanju. Sport nas uči da ništa vrijedno ne dolazi preko noći, već kroz rad, disciplinu i vjeru u sebe.
Foto: Općina Žminj
Vaš uspjeh pokazuje da se uz odlučnost i srce može doseći i ono što se čini nemogućim. Hvala vam što ste inspiracija cijeloj zajednici i što promičete vrijednosti kojima se Republika Hrvatska ponosi'', rekao je Plavčić.
Izbornik reprezentacije, Albert Ivančić, zahvalio je na prijemu te istaknuo ključne elemente uspjeha reprezentacije:
„Osim predanog treninga i potpune posvećenosti sportu, presudnu je ulogu odigralo zajedništvo. Mi smo ekipa koja diše kao jedno – i kad je najteže, i kad je najljepše. Ta sportska ‘grinta’, borbenost i vjera jednih u druge, dovela nas je do naslova Europskih prvaka.“
Načelnik je igračima uručio prigodne poklone, a prijem je protekao u ugodnom ozračju i razgovoru o dojmovima s natjecanja te daljnjim planovima reprezentacije.
Općina Žminj još je jednom izrazila ponos na uspjeh hrvatske reprezentacije i zadovoljstvo što je, zahvaljujući Igoru Galantu, dala svoj doprinos ovom značajnom sportskom postignuću.
U tekstu pjesme, Marko otvoreno kritizira vlastito duševno propadanje i preispituje odnos prema uspjehu, materijalizmu i vlastitom egu. „End The Party“ razotkriva strah od transformacije u ono što je nekad ismijavao, megalomaniju, ispraznost i hedonizam.
Po prvi put u povijesnom Kaštelu Morosini-Grimani u Savičenti, u utorak 17. veljače s početkom u 19 sati, održat će se književno-poetska večer koja okuplja autore iz cijele Istre, uz svečano otvorenje klape Teranke izvedbom istarske himne „Krasna zemljo“.
Općine, gradovi, ozbiljne tvrtke krenuli su u postavljanje noćne umjetne rasvjete na primjeren i zakonit način, uspješno pomirivši našu opravdanu potrebu za noćnom rasvjetom i očuvanjem noćnog krajolika. No, devastatori zvjezdanog neba, lopine noći, nisu izbrisani.
Vlasnik je dužan u roku od 15 dana od isteka prometne dozvole ili prodaje vozila: odjaviti vozilo, dostaviti prometnu dozvolu radi poništenja te vratiti registracijske pločice nadležnoj policijskoj upravi ili postaji.
Završnica Pulskog karnevala donosi sutra „Pusnu marendu“ na pulskoj tržnici od 10 do 13 sati te tradicionalno spaljivanje Pusta na Mandraču u 19 sati, čime će se simbolično zaključiti višednevno karnevalsko slavlje u gradu.
Poreč je proteklog vikenda bio središte međunarodnog outdoor sporta, ugostivši Parenzana Ultra Trail i Parenzana Gravel Race, manifestacije koje su uz oko 600 sudionika iz petnaestak zemalja još jednom povezale sport, prirodu i prekograničnu suradnju duž povijesne trase Parenzane.
Nogometni klub Istra 1961 predstavio je novo ime u svojoj svlačionici – slovenski veznjak Leo Štulac, igrač s bogatim iskustvom iz talijanskog nogometa i bivši član A reprezentacije Slovenije.
Kapetan zeleno-žutih napušta Pulu u samoj završnici prijelaznog roka – Dario Marešić karijeru nastavlja u Hajduku, čime završava jedna od najstabilnijih i najprepoznatljivijih era Istre 1961 posljednjih godina.
U sklopu županijskog prvenstva u katama održanog u Poreču, dodijeljena su priznanja za najuspješnije sportaše i sportašice Istarske županije u 2025. godini, a najveći broj nagrada – čak devet od ukupno 17 – pripao je natjecateljima Karate kluba Finida.
IronKids utrke i ove se godine održavaju u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom, s ciljem poticanja trčanja i aktivnog bavljenja sportom od najranije dobi. Svako dijete koje prođe ciljnu liniju osvaja medalju jer – svi su pobjednici.
Rally Two Castles – Due Castelli i ove se godine vozi u Istri — od 20. do 22. veljače makadamske dionice kod Lima i Dvigrada bit će u funkciji utrke, a dio nerazvrstanih cesta privremeno se zatvara za promet.
Hrvatska svećenička reprezentacija vratila se s Europskog prvenstva u malom nogometu sa srebrnom medaljom, a poseban razlog za slavlje imaju u Galižani, odakle dolazi jedan od viceprvaka Europe – svećenik Vladimir Brizić.
Barbieri su bez ijednog poraza osvojili Zimsku malonogometnu ligu veterana Grada Rovinja, svladavši u finalu Timeout s 5:2, dok su Prinčevi nakon penala stigli do trećeg mjesta u ispunjenoj dvorani Valbruna.