Adrenalin na Kamenjaku: u Premanturu stiže međunarodni MTB spektakl s natjecateljima iz 15 zemalja
Premantura ovog vikenda postaje epicentar brdskog biciklizma – Kamenjak Rocky Trails okuplja stotine natjecatelja iz cijele Europe na tehnički zahtjevnim stazama jednog od najatraktivnijih krajolika na Jadranu.
IstraIN
10 Travanj 2026 I 09:20
Foto: TZ Medulin
Premantura će i ove godine postati središte vrhunskog brdskog biciklizma. Međunarodna utrka Kamenjak Rocky Trails održat će se u subotu i nedjelju, 11. i 12. travnja 2026. godine, okupljajući brojne profesionalne i rekreativne natjecatelje iz Hrvatske i inozemstva.
Atraktivne staze Kamenjaka, poznate po tehničkoj zahtjevnosti i jedinstvenom prirodnom okruženju, i ove će godine pružiti vrhunski sportski doživljaj te dodatno doprinijeti promociji destinacije Medulin Riviere kao poželjne za aktivni i sportski turizam.
Organizaciju utrke potpisuje BK Adrenalina uz Općinu Medulin, Turističku zajednica općine Medulin i Javnu ustanovu Kamenjak.
Utrka se održava tijekom dva dana: u subotu su na rasporedu UCI kategorije Elite za žene i muškarce te juniori u ženskoj i muškoj konkurenciji, dok je nedjelja rezervirana za sve preostale kategorije; mastere i početnike.
Utrke se boduju se za Hrvatski kup, što dodatno potvrđuje njihov značaj i kvalitetu, a ujedno su uvrštene i u kalendar Svjetske biciklističke federacije.
„Kamenjak Rocky Trails iz godine u godinu raste; kako po broju sudionika, tako i po međunarodnoj prepoznatljivosti. Posebno nas veseli priznanje koje smo nedavno primili – nagrada Hrvatskog biciklističkog saveza za najbolju utrku u 2025. godini. To je veliko priznanje za naš dugogodišnji rad na organizaciji ove manifestacije, koji traje već gotovo trideset godina.
Foto: TZ Medulin
Ova utrka nije samo sportski događaj, već i snažan promotivni alat kojim predstavljamo sve prednosti naše destinacije – od vrhunske prirode do kvalitetne infrastrukture za aktivni turizam.
Očekujemo velik odaziv natjecatelja iz brojnih zemalja te još jedno izdanje ispunjeno vrhunskim sportom, odličnom atmosferom i pozitivnom energijom“, istaknuo je Mario Pustijanac, predsjednik kluba BK Adrenalina i direktor utrke Kamenjak Rocky Trails.
Ove godine u destinaciju stižu sudionici iz više od 15 zemalja, ponajviše iz Italije, Slovenije, Njemačke, Austrije, Francuske i Hrvatske, ali i iz Izraela, Bosne i Hercegovine te Ukrajine.
Foto: TZ Medulin
„Istra je proglašena najboljom cikloturističkom regijom u Europi za 2025. godinu. Ponosimo se doprinosom naše destinacije ovom velikom priznanju.
Ulažemo značajna sredstva u izgradnju cestovnih biciklističkih staza i traka kako bismo smanjili pritisak automobila na promet, već imamo fantastične off-road staze za bicikliste rekreativce, a najzahtjevnijem profilu ovih gostiju - profesionalcima nudimo downhill staze.
Upravo se na takvima održava i ova manifestacija koja okuplja u predsezoni oko 800 sjajnih sportaša i ljudi u logistici“ izjavio je direktor TZO Medulin Mihael Idžaković.
Pozivaju se stoga svi ljubitelji sporta, prirode i adrenalina da nadolazećeg vikenda posjete Premanturu i uživaju u uzbudljivim utrkama te jedinstvenom ambijentu jednog od najljepših zaštićenih krajolika na Jadranu.
Na području Rovinja tijekom proteklog tjedna evidentirane su tri prometne nesreće i čak 47 prometnih prekršaja. Policija je najviše sankcionirala vozače i putnike bez pojasa te vozače i motocikliste bez zaštitne kacige.
U rodnoj Svetoj Nedelji Labinskoj mons. Sergije Jelenić svečano je obilježio 50 godina svećeništva, okupivši brojne vjernike, svećenike i uzvanike iz cijele Istre. Tijekom emotivnog slavlja istaknuta je njegova dugogodišnja predanost Crkvi, vjernicima i pastoralnom radu.
Nogometaši NK Istra 1961 porazom od Varaždina zaključili su sezonu SuperSport HNL-a na šestom mjestu. Nakon odlične jeseni i treće pozicije uoči zimske stanke, proljetni dio donio je pad forme, a pred klubom je sada važno ljeto prepuno odluka.
Državne nekretnine raspisale su novi natječaj za zakup poslovnih prostora, a među ponuđenima su i dvije nekretnine u Istri – poslovni prostor u Puli te garaža u Poreču. Najam kreće od svega 48 eura mjesečno.
Obilasku su prisustvovali i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Patricia Percan te predstavnici izvođača radova i predstavnici Općine Svetvinčenat.
Više od 1500 studenata iz 25 hrvatskih visokih učilišta krajem svibnja stiže u Poreč na UniSport HR Finals 2026., najveće višesportsko studentsko natjecanje u Hrvatskoj koje donosi četiri dana sporta, edukacije i druženja.