Košarkaški klub Stoja obilježio je velikih 50 godina postojanja i rada svečanom proslavom održanom u pulskom Circolu. Pred više od 200 uzvanika obilježena je bogata povijest jednog od prepoznatljivih pulskih sportskih kolektiva.
Program je započeo video projekcijom najvažnijih trenutaka iz povijesti kluba, nakon čega se okupljenima obratio predsjednik KK Stoje Šime Vidulin. Čestitke povodom jubileja uputio je i dopredsjednik Hrvatskog košarkaškog saveza Robert Jurković.
Tijekom večeri dodijeljene su zahvalnice Gradu Puli, Istarskoj županiji, Osnovnoj školi Stoja te Školi za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula za dugogodišnju podršku radu kluba.
Posebna priznanja uručena su trenerima Vladimiru Korošecu, Branku Ferlattiju i Damiru Pavletiću, dok je emotivan trenutak večeri bilo priznanje dugogodišnjem kapetanu Ninu Dasku za njegov doprinos i vjernost klubu.
Sudionici svečanosti prisjetili su se i preminulih članova kluba Edija Sankovića, Davora Vrčića i Valtera Grubišića Rage, koji su ostavili značajan trag u povijesti Stoje.
U sklopu programa predstavljena je i knjiga „Zovem se Stoja, imam 50 godina“, koja donosi pregled razvoja kluba, njegovih uspjeha i ljudi koji su obilježili pet desetljeća djelovanja.
Obilježavanje velikog jubileja zaključeno je druženjem brojnih sadašnjih i bivših članova kluba, uz poruku da KK Stoja i dalje ostaje usmjeren radu s mladima, sportskim vrijednostima i zajedništvu koje ga prati već pola stoljeća.