Državljanin Srbije u Puli vozio pijan i bez vozačke dozvole
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 2640 eura i zaštitna mjera zabrane korištenja inozemne vozačke dozvole na području RH u trajanju od tri mjeseca.
Pulska prometna policija je 9. siječnja oko 23,20 sati u Rakovčevoj ulici u Puli zaustavila automobil, pulske registracijske oznake, kojim je pod utjecajem alkohola od 1,81 promila i prije stjecanja prava na upravljanje upravljao 24-godišnji državljanin Srbije.
Vozač je uhićen i smješten u posebne prostorije policijske postaje do prestanka djelovanja opojnog sredstva. Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 2640 eura i zaštitna mjera zabrane korištenja inozemne vozačke dozvole na području RH u trajanju od tri mjeseca.
36-godišnji državljanin Uzbekistana ponovno je zatečen u prekršaju vožnje pod utjecajem alkohola – ovog puta u pješačkoj zoni Hidrobaze, u neposrednoj blizini plaže, a dva dana ranije već je kažnjen zbog istog prekršaja.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečene su im novčane kazne u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
13:18Prije 288 d09.06.2025
Također, obavljenom kontrolom utvrđeno je da je 21-godišnja vlasnica automobila dala muškarcu automobil na korištenje iako je znala da ne smije voziti te joj je sukladno Zakonu naplaćena novčana kazna u iznosu od 390 eura.
Jako nevrijeme pogodilo je Istru, a vatrogasci su tijekom jutra intervenirali čak 23 puta – najviše u Umagu i Buzetu, gdje je vjetar rušio stabla, oštećivao krovove i stvarao opasne situacije na cestama.
Na području Lanišća policija je spriječila krijumčarenje migranata te uhitila 65-godišnjeg državljanina Ukrajine koji je, iz koristoljublja, prevozio strane državljane u vozilu talijanskih oznaka.
Za realizaciju ovog projekta Pulaprometu su dodijeljena bespovratna sredstva u iznosu od 2 milijuna eura, a sredstva su osigurana u stopostotnom iznosu kroz Poziv Ministarstva gospodarstva „Izgradnja infrastrukture za punjenje električnih autobusa“, u sklopu Nacionalnog plana oporavka i otpornosti.
Osamdesetogodišnji muškarac preminuo je od posljedica teških ozljeda zadobivenih u prometnoj nesreći kod Kanfanara, koja se dogodila sredinom ožujka. Policija je potvrdila da je smrt nastupila dva tjedna nakon nesreće.
Velika policijska akcija protiv korupcije i pranja novca jutros je zahvatila Zagreb i Istru – u tijeku su uhićenja više osoba za koje se sumnja da su djelovale kao dio zločinačkog udruženja, a sve se provodi po nalogu USKOK-a.
U prometnoj nesreći koja se večeras dogodila na cesti Rovinjskog Sela i Putina sudjelovala su dva vozila, a prema prvim informacijama nema ozlijeđenih, dok se promet na toj dionici odvija usporeno.
48-godišnjak prijavio je gubitak vozačke dozvole, no policija je utvrdila da mu je dokument zapravo oduzela talijanska policija, zbog čega slijedi kaznena prijava.
Bez njegova znanja popeli su se na krov i započeli radove, a kada se vlasnik vratio kući, uvjerili su ga da im za “obavljeni posao” mora platiti – ostao je bez nekoliko tisuća eura.