Dana 26. siječnja 2025. godine u 02,19 sati u Rovinju, Petra Studenca, po policijskim službenicima Policijske postaje Rovinj-Rovigno zaustavljen je osobni automobil kojim je upravljao 31-godišnji državljanin Republike Hrvatske.
Izvršenim alkotestiranjem kod istog je utvrđena koncentracija alkohola od 1,31 g/kg što je umanjeno za 0,1 g/kg granicu dopuštene pogreške mjerenja što iznosi 1,21 g/kg.
36-godišnji državljanin Uzbekistana ponovno je zatečen u prekršaju vožnje pod utjecajem alkohola – ovog puta u pješačkoj zoni Hidrobaze, u neposrednoj blizini plaže, a dva dana ranije već je kažnjen zbog istog prekršaja.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečene su im novčane kazne u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
13:18Prije 343 d09.06.2025
Protiv predmetnog podnosi se Obavezni prekršajni nalog u iznosu od 660,00 Eura, troškovi postupka u iznosu od 14,27€ i zabrana upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 2 mjeseca.
Istog dana u 23,27 sati u Rovinju, Aleja Ruđera Boškovića, po policijskim službenicima Policijske postaje Rovinj-Rovigno zaustavljen je osobni automobil kojim je upravljao 47-godišnji državljanin Republike Hrvatske.
Izvršenim alkotestiranjem kod istog je utvrđena koncentracija alkohola od 1,55 g/kg što je umanjeno za 0,1 g/kg granicu dopuštene pogreške mjerenja što iznosi 1,45 g/kg.
Protiv predmetnog podnosi se Obavezni prekršajni nalog u iznosu od 660,00 Eura, troškovi postupka u iznosu od 14,27€ i zabrana upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 2 mjeseca.
U Coworking centru Pula u petak, 22. svibnja, održat će se Dan otvorenih vrata i AI Masterclass namijenjen poduzetnicima, freelancerima, studentima i svim zainteresiranim građanima.
Nakon ostavke zamjenika gradonačelnice Pazina Renata Kalca, oštro se oglasio predsjednik HDZ-a Pazin i gradski vijećnik Endi Rimanić, poručivši kako je riječ o „potpunom raspadu“ politike koju vodi koalicija Možemo!-SDP.
Na području Policijske uprave istarske tijekom proteklog vikenda evidentirano je sedam prometnih nesreća, od kojih jedna s ozlijeđenom osobom. Policija je u pojačanom nadzoru prometa zabilježila ukupno 128 prometnih prekršaja, a najviše se odnosilo na prebrzu vožnju i nekorištenje sigurnosnog pojasa
Nakon prosvjednog performansa aktivista na Giardinima, Grad Pula poručio je kako se orezivanje ladonja provodi prema stručnom elaboratu te da su radovima obuhvaćene suhe i opasne grane.
Cilj kampanje „Pokreni AjA mobilni tim“ je osigurati sredstva za razvoj i proširenje rada mobilnog tima koji svakodnevno pruža podršku osobama kojima su potrebne informacije, osnovne potrepštine i pomoć pri ostvarivanju prava i usluga u zajednici.
Maloljetni slovenski državljanin lakše je ozlijeđen u prometnoj nesreći koja se u subotu navečer dogodila u Vrsaru, nakon što je pod utjecajem alkohola izgubio nadzor nad romobilom i pao na biciklističkoj stazi.
Nogometni susret između Istre 1961 i Rijeke na pulskoj Drosini protekao je bez većih izgreda, no policija je prije utakmice sankcionirala više desetaka gostujućih navijača i poljskih državljana zbog posjedovanja predmeta pogodnih za napad i prikrivanje identiteta.
Rovinjska policija privela je 38-godišnjaka kojeg sumnjiči da je tijekom utakmice sa stadiona u Ulici Stjepana Radića ispalio signalnu raketu koja je teško ozlijedila 20-godišnjeg mladića na sjevernoj tribini. Protiv njega slijedi kaznena i prekršajna prijava.
Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović u Rovinju će se danas obratiti medijima povodom uhićenja 50-godišnjaka osumnjičenog za brutalno ubojstvo 19-godišnjeg dostavljača u Drnišu.
Jutarnja prometna nesreća na D303 kod Sošića usporila je promet i stvorila gužve. Automobil je, prema prvim informacijama, zbog neprilagođene brzine završio na krovu, a policija na mjestu događaja provodi očevid.
Nesreća se dogodila kada je 45-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine upravljao automobilom, pulske registracijske oznake, pod utjecajem alkohola od 2.09 promila kolnikom županijske ceste 5041 iz smjera Gedića prema Kašteliru.