U Rovinju došlo do prometne nesreće, na terenu hitna i policija
"Policija je zaprimila dojavu u 14:43 sati da je u Aleji 30. svibnja u Rovinju došlo do prometne nesreće u kojoj je učestvovao moped", poručili su iz OKC-a.
IstraIN
7 Srpanj 2025 I 16:07
IstraIN
U Rovinju je danas u poslijepodnevnim satima došlo do prometne nesreće.
Vozač se nedaleko skretanja za kaznionicu u Valturi, iz zasad neutvrđenih razloga, propustio kretati sredinom obilježene prometne trake te je izgubio nadzor nad automobilom i udario u stablo. U nesreći je 70-godišnji vozač smrtno stradao.
Ozlijeđenom muškarcu pružena je pomoć u pulskoj bolnici, gdje je utvrđeno da je teško ozlijeđen.
12:54Prije 196 d10.10.2025
"Policija je zaprimila dojavu u 14:43 sati da je u Aleji 30. svibnja u Rovinju došlo do prometne nesreće u kojoj je učestvovao moped", poručili su iz OKC-a.
Dodajmo još kako su na teren odmah izašli djelatnici policije i Hitne medicinske pomoći.
Policija istražuje podmetnuti požar prikolice u Bužiniji, gdje je nepoznati počinitelj zapaljivom tvari izazvao vatru, a materijalna šteta još se utvrđuje.
Građani su putem aplikacije SmartPula prijavili novo ilegalno odlagalište otpada u blizini Max Cityja, gdje su uz prometnicu odbačeni madraci, namještaj i vreće smeća.
Uznemirujuća priča o vršnjačkom nasilju potresla je Vodnjan nakon što je majka 13-godišnje djevojčice javno progovorila o višegodišnjem zlostavljanju koje, kako tvrdi, njezino dijete trpi u školi i izvan nje.
Policija je na području Lanišća spriječila krijumčarenje migranata te uhitila 31-godišnjeg državljanina Ukrajine koji je, iz koristoljublja, prevozio strane državljane automobilom talijanskih registracija.
Grad Rovinj započeo je proljetnu obnovu horizontalne prometne signalizacije na više lokacija, s naglaskom na sigurnost pješaka i bolju vidljivost u zahtjevnim uvjetima na cestama.
Dijete mlađe od 14 godina teško je ozlijeđeno nakon pada s električnog romobila u Svetvinčentu, a zbog propusta u nadzoru sankcije će snositi roditelj.
Policija je pronašla i uhitila 37-godišnjaka koji je izazvao lančani sudar kod Pazina, u kojem je jedna osoba teško ozlijeđena, a potom pobjegao s mjesta nesreće.
Utakmica Istre i Dinama na Drosini prošla je bez većih incidenata, no policija je evidentirala nekoliko prekršaja, uključujući pokušaje ulaska pod utjecajem alkohola i korištenje pirotehnike.
Nakon što je prouzročio prometnu nesreću, vozač prvog automobila se pješice udaljio s mjesta nesreće te policijski službenici tragaju za njim i nastavljaju utvrđivati okolnosti prometne nesreće.
Zbog nepropisnog pretjecanja na cesti Bale–Rovinj teško je ozlijeđen motociklist, još jednom upozoravajući koliko sekunda nepažnje može imati ozbiljne posljedice na cesti.
Jutros su na adrese brojnih škola u Istri stigle dojave o postavljenim eksplozivnim napravama, a policija je odmah upućena na teren i provodi preventivne preglede.