Evo čega ima na našim cestama: Pijan, bez dozvole, u suprotnom smjeru, na mopedu kojem je prometna istekla 2010.

Uslijed neprilagođene brzine stanju i uvjetima kolnika prouzročio je prometnu nesreću u kojoj je zadobio lakše tjelesne ozljede. Predan je na nadležni sud koji mu je odredio kaznu zatvora u trajanju od 20 dana i trajno oduzimanje mopeda.

PU istarska

28 Srpanj 2025 I 17:00

Evo čega ima na našim cestama: Pijan, bez dozvole, u suprotnom smjeru, na mopedu kojem je prometna istekla 2010.
Foto: IstraIN Ilustracija

Pulska prometna policije je 27. srpnja oko 3.20 sati u Ravenskoj ulici u Puli zatekla i kontrolirala 20-godišnjaka koji je upravljao neregistriranim mopedom, odnosno mopedom kojemu je valjanost prometne dozvole istekla još 2010. godine i pritom, uslijed neprilagođene brzine stanju i uvjetima kolnika, prouzročio prometnu nesreću u kojoj je zadobio lakše tjelesne ozljede.

Kontrolom je utvrđeno i kako mladić upravlja mopedom kolnikom Ravenske ulice u suprotnom odnosno zabranjenom smjeru pod utjecajem alkohola od 1.89 promila i to nakon što mu je ukinuta vozačka dozvola.

Mladić je smješten u posebne prostorije policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva i predan na nadležni sud koji mu je odredio kaznu zatvora u trajanju od 20 dana i trajno oduzimanje mopeda.