Zbog počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, vozaču je izrečena novčana kazna od 1.320 eura te zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
IstraIN
29 Rujan 2025 I 17:45
Foto: IstraIN
Umaška policija zaustavila je u nedjelju nešto prije ponoći 28-godišnjeg vozača koji je automobilom gospićkih registracija upravljao pod utjecajem alkohola.
Alkotestiranjem je utvrđeno da je imao 2,10 promila, zbog čega je smješten u policijske prostorije do prestanka djelovanja alkohola.
Umaška je policija u Kremenju privela 61-godišnjeg vozača koji je, s 1,29 promila alkohola u krvi, ignorirao svjetlosne i zvučne signale policije te vrijeđao službenike tijekom postupanja. Nakon uhićenja, danas će biti priveden na nadležni sud.
Vozač automobila je izazvao nesreću pod utjecajem alkohola, dok vozač motocikla nema položen vozački ispit za upravljanje motociklom.
10:36Prije 255 d21.07.2025
Zbog počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, vozaču je izrečena novčana kazna od 1.320 eura te zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
U Gradskoj knjižnici „Matija Vlačić Ilirik“ održan je prvi susret dječjeg čitateljskog kluba, koji je u opuštenoj i veseloj atmosferi okupio male ljubitelje knjige i potvrdio velik interes za čitanje među najmlađima.
Astronauti su tijekom prvih sati leta evidentirali više manjih problema s opremom i mjernim instrumentima, od kojih je većina uspješno riješena u suradnji s kontrolom leta. Ipak, jedan kvar i dalje izaziva zabrinutost – sustav toaleta ne funkcionira kako bi trebao.
Uskrsni vikend u Puli donosi vrhunska vina i gastronomiju – od 3. do 6. travnja Giardini će ugostiti deset vinara južne Istre uz glazbeni program i bogatu ponudu delicija.
''Za sada očekujemo dobru sezonu i dobar početak, a i za Uskrs se predviđaju pozitivni rezultati. Naravno, potrebno je ostati oprezan, pratiti situaciju i boriti se za svakog gosta.''
U Labinu je u jutarnjim satima došlo do prometne nesreće kada je vozač pod jakim utjecajem alkohola izgubio nadzor nad vozilom i udario u betonski zid.
Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja, policija je 1. travnja u poslijepodnevnim satima uhitila dvojicu muškaraca u dobi od 28 i 33 godine, koje sumnjiči za prekršaje protiv javnog reda i mira.
Dvojica muškaraca u dobi od 40 i 50 godina završila su u pritvoru nakon što je policija otkrila niz krađa na pulskom području, ali i incident u kojem su zastrašivali građane – čak i uz pomoć mača.
Poznati su detalji prometne nesreće koja se jučer ujutro dogodila na cesti DC 64, a u kojoj su ozlijeđene dvije osobe – vozač je prošao s lakšim ozljedama, dok je njegov suvozač zadobio teške.
Veliki požar koji je jutros izbio kod Barbana zahvatio je desetak hektara raslinja, a gašenje otežava jak vjetar dok se na terenu bori više od 20 vatrogasaca.
Dvojac će biti prijavljen sukladno Zakonu o prekršajima protiv javnog reda i mira i Zakonu o nabavi i posjedovanju oružja građana. Kod njih su pronađeni mač, plastični pištolj i metalni džepni nož koji su oduzeti.