S igrališta u Umagu ukrao ruksak s tenisicama i novčanikom, zaradio kaznenu prijavu!
Otuđeni predmeti su pronađeni te su vraćeni vlasniku, a protiv osumnjičenog se nadležnom državnom odvjetništvu podnosi kaznena prijava u redovnom postupku.
Umaška je policija dovršila kriminalističko istraživanje nad 53-godišnjakom te je utvrdila sumnju da je počinio kazneno djela krađa.
Muškarca se sumnjiči da je s igrališta u Školskoj ulici u Umagu otuđio ruksak u kojem su se nalazile tenisice, novčanik i drugi predmeti, čime je oštetio 39-godišnjaka za nekoliko stotina eura.
Tijekom kriminalističkog istraživanja utvrđeno je kako to nije jedina krađa koju je muškarac počinio, već da je istog dana iz trgovine u Bujskoj ulici u Umagu također otuđio nekoliko boca alkoholnih pića, kao i suhomesnate proizvode, čime je pravnu osobu iz Zagreba oštetio za nekoliko stotina eura.
16:30Prije 157 d20.08.2025
Otuđeni predmeti su pronađeni te su vraćeni vlasniku, a protiv osumnjičenog se nadležnom državnom odvjetništvu podnosi kaznena prijava u redovnom postupku.
Cilj projekta AltRoute je poticanje održivog turizma kroz razvoj alternativnih turističkih iskustava, promicanje spore mobilnosti te osmišljavanje jedinstvenih turističkih ruta koje u prvi plan stavljaju lokalnu baštinu.
Pregovori između sindikata i uprave traju još od lipnja 2025. godine i odnose se prvenstveno na povećanje plaća te poboljšanje uvjeta rada. Unatoč više rundi razgovora, kompromis koji bi zadovoljio sve pregovarače nije postignut.
U gradu koji živi od doživljaja i emocija, Rovinj je dobio novu, modernu event priču – MTG Events, iza koje stoje mladi Rovinjci Ivan i Tamara Mravunac, spajajući vrhunsku ugostiteljsku struku, kreativnu produkciju i lokalnu autentičnost u jedinstven „ključ u ruke“ koncept za događaje koji se pamte.
U razdoblju od 26. siječnja do 1. veljače 2026. godine, na Vodnjanskoj cesti (DC75), na lokaciji postojećeg nadvožnjaka preko Ulice Svetog Petra i željezničke pruge, promet će se povremeno zaustavljati u trajanju od 10 do 15 minuta.
Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Vozač je isključen iz prometa, a zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Kako je muškarac kod sebe imao i 0.8 grama marihuane, zbog prekršaja iz Zakona o suzbijanju zlouporabe droga i prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, slijedi mu novčana kazna i izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanje motornim vozilom.
Rovinjska policija istražuje slučaj romantične prijevare u kojem je 69-godišnja žena tijekom prošle godine, vjerujući da pomaže muškarcu kojeg je upoznala putem mobilne aplikacije, u inozemstvo uplatila nekoliko desetaka tisuća eura.
Zbog sumnje da je mjesecima zlostavljao, prijetio i fizički napadao svoju izvanbračnu suprugu, 28-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine završio je u istražnom zatvoru, nakon što mu je sud u Puli odredio pritvor na prijedlog pazinskog državnog odvjetništva.
Policijski službenici su prilikom kontrole prometa 22. siječnja oko 17.45 sati u Klesarskoj ulici u Bujama zaustavili automobil, na kojem su se nalazile ručno izrađene registarske pločice.