Građanima Istre stižu lažne optužnice i prijetnje uhićenjem NE NASJEDAJTE!
Potpisnik lažnog dopisa je navodni ravnatelj Odjela kriminalističke policije koji od primatelja traži da odgovori na poruku ili će u protivnom biti uhićen i predan pravosudnim tijelima.
IstraIN
4 Prosinac 2025 I 12:24
Foto: Pexels
Ovih dana je na veći broj adresa elektroničke pošte različitih primatelja na području Istarske županije dostavljena LAŽNA OBAVIJEST POLICIJE u kojoj se nepoznate osobe lažno predstavljaju.
Naime, u ovoj poruci odnosno lažnom dopisu navodi se kako je primatelj osumnjičen za više različitih kaznenih djela cyberpornografije i dječje pornografije.
Povoljna cijena teretnog vozila pokazala se kao skupa zamka za 38-godišnjaka koji je putem interneta uplatio nekoliko tisuća eura. Vozilo nikada nije stiglo, a prodavatelj je nakon uplate prekinuo svaku komunikaciju.
Potpisnik lažnog dopisa je navodni ravnatelj Odjela kriminalističke policije koji od primatelja traži da odgovori na poruku ili će u protivnom biti uhićen i predan pravosudnim tijelima.
Upozoravamo građane kako je riječ o još jednoj tzv. „phishing“ kampanji s krajnjim ciljem pribavljanja protupravne imovinske koristi, odnosno pripremnim radnjama radi počinjenja prijevare te je poruku dovoljno obrisati i na nju ne odgovarati.
Kupovina bez plaćanja nije prošla prema planu 34-godišnjem Slovencu kojeg policija sumnjiči da je iz trgovine u Umagu ukrao prehrambene i kozmetičke proizvode. Nakon izlaska iz trgovine uočio ga je zaštitar i zadržao do dolaska policije.
Istra 1961 u subotu od 18.30 sati na Drosini dočekuje Slaven Belupo. Zeleno-žuti nakon boda osvojenog na Poljudu traže prvu pobjedu sezone, a susret su danas najavili Javier Cabello i Ivan Šaranić.
Na današnji dan prije točno 50 godina, 14. kolovoza 1976., održana je prva obnovljena Trka na prstenac. Pola stoljeća kasnije Barban se priprema za posebno, 51. izdanje ove velike istarske tradicije.
Krađa dva monitora iz autokampa u Balama nije prošla prema planu. Dvojicu mladića uočio je zaštitar, a nakon što su odbacili ukradene stvari, sustigao ih je i zadržao do dolaska policije.
Mirisi mora i tradicionalnih jela, rovinjske melodije i zalazak sunca večeras ponovno stižu na Veliki mol. Od 19 sati održava se nova Večer ribarske kulture, posvećena tradiciji i povezanosti Rovinja s morem.
67-godišnjakinja s rovinjskog područja povjerovala je navodnim agentima za ulaganje u kriptovalute. Dala im je podatke bankovne kartice i tokena, nakon čega joj je s računa nestalo nekoliko tisuća eura.
Djelatnik turističkog objekta u Istri primijetio je muškarca kako mobitelom snima nagu djecu i odmah pozvao policiju. Uhićen je 60-godišnji Britanac, a policija je pretragom njegova mobitela pronašla inkriminirajući sadržaj.
Porečka policija razriješila je seriju krađa mopeda u Vrsaru. Za šest krađa sumnjiče dvojicu mladih Slovenaca u dobi od 21 i 19 godina te jednog maloljetnika, koji su tijekom jedne noći navodno ukrali šest mopeda.
Požar je danas poslijepodne izbio u stanu na području Svetog Križa u rovinjskoj starogradskoj jezgri. Vatrogasci su ga brzo ugasili, a u stanu je zatečena jedna osoba kojoj je pružena medicinska pomoć.
Umaška policija sumnjiči 28-godišnjeg slovenskog državljanina da je u autokampu na području Umaga ukrao ključeve automobila, a potom se tim vozilom odvezao sve do graničnog prijelaza na području Vukovarsko-srijemske županije, gdje je uhićen.
Rovinjska policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 41-godišnjakom kojeg sumnjiči za dvije teške krađe i jednu krađu. Među ostalim, tereti ga se da je iz mobilne kućice u kampu kod Rovinja krao dok su gosti spavali.
U Puli je teško ozlijeđen 58-godišnji muškarac nakon pada u Ulici Jasne Crnobori. Zadržan je na liječenju u pulskoj bolnici, a policija utvrđuje sve okolnosti događaja.