U tri dana u Istri ukradeno 11 bicikala: Policija objavila savjete za zaštitu!
Policija poziva građane i turiste na oprez te podsjeća da nekoliko jednostavnih mjera samozaštite može znatno smanjiti rizik od krađe.
19:14Prije 38 d02.06.2026
Pirotehnika nije bezopasna, osobito kada se nalazi u dječjim rukama, jer može uzrokovati ozljede i požare, a njezina uporaba posebno je opasna u zatvorenim prostorima i na mjestima na kojima se okuplja veći broj ljudi.
Istarska policija zabilježila je jučer poslijepodne nove slučajeve neovlaštenog korištenja pirotehničkih sredstava od strane djece.
Policijski službenici u Vukovarskoj ulici u Poreču zatekli su troje djece kako koriste pirotehnička sredstva, dok je u Ulici Miroslava Bulešića u Pazinu zatečeno jedno dijete koje je palilo pirotehničko sredstvo. Protiv roditelja djece slijedi pokretanje prekršajnih postupaka te dostava obavijesti nadležnom Zavodu za socijalni rad.
Policija poziva građane i turiste na oprez te podsjeća da nekoliko jednostavnih mjera samozaštite može znatno smanjiti rizik od krađe.
19:14Prije 38 d02.06.2026
Učenici su saznali koja se sve vozila ubrajaju u osobna prijevozna sredstva, po kojim površinama je dozvoljeno kretanje roobila, koja je dobna granica za upravljanje takvim vozilima, zašto je važno koristiti sigurnosnu kacigu te je li dozvoljeno korištenje slušalica prilikom upravljanja.
20:28Prije 40 d31.05.2026
Policijska uprava istarska podsjeća građane da je prodaja i uporaba petardi i redenika kategorije F2 i F3 zabranjena za osobne potrebe građana. Preostala pirotehnička sredstva kategorije F2 i F3 dopušteno je prodavati isključivo građanima starijima od 18 godina, i to u razdoblju od 15. prosinca do 1. siječnja u ovlaštenim prodavaonicama, dok je njihova uporaba dopuštena samo osobama starijima od 18 godina u razdoblju od 27. prosinca do 1. siječnja.
Riječ je o raketama i tzv. boxovima, odnosno kutijama s vatrometom, koje pripadaju kategorijama F2 i F3.
Iz policije upozoravaju kako pirotehnička sredstva nisu igračke te apeliraju na roditelje da ih ne kupuju djeci. Pirotehnika nije bezopasna, osobito kada se nalazi u dječjim rukama, jer može uzrokovati ozljede i požare, a njezina uporaba posebno je opasna u zatvorenim prostorima i na mjestima na kojima se okuplja veći broj ljudi.
Također se ističe da će u slučaju kada policija zatekne djecu mlađu od 14 godina u posjedu ili korištenju zabranjenih pirotehničkih sredstava, za počinjene prekršaje odgovarati roditelji ili skrbnici.
Protiv svih osoba policija će podnijeti obavijest nadležnoj inspekciji civilne zaštite zbog sumnje u počinjenje prekršaja iz Zakona o zaštiti od požara.
10:35Prije 41 d31.05.2026
11:07Prije 94 d08.04.2026
Djeca mlađa od 14 godina ne smiju koristiti nikakva pirotehnička sredstva, dok maloljetnici stariji od 14 godina smiju koristiti isključivo pirotehnička sredstva kategorije F1, poput bengalskih šibica, konfeta, tzv. žabica, pasjih bombica, naboja za dječje pištolje te šibica sa zlatnom i srebrnom kišom.
Sukladno Zakonu o eksplozivnim tvarima te proizvodnji i prometu oružja, za roditelje i skrbnike djece koja koriste pirotehnička sredstva propisana je novčana kazna u iznosu od 130 do 390 eura.
Pravne osobe i obrtnici koji prodaju pirotehniku djeci mlađoj od 14 godina mogu biti kažnjeni novčanom kaznom od 1.320 do 3.980 eura, a policija o svakom takvom događaju obavještava nadležni Zavod za socijalni rad radi poduzimanja daljnjih mjera.
Sumnja se da je, koristeći službene ovlasti, povlaštene informacije i dostupnu dokumentaciju, zainteresiranim osobama omogućavala da željene nekretnine steknu u najkraćem roku i pod najpovoljnijim uvjetima.
10:08Prije 3 h11.07.2026
Želja za brzom zaradom skupo je stajala 35-godišnjaka s područja Pule. Nakon što je putem društvene mreže pronašao platformu za ulaganje u zlato i druge sirovine, nepoznatoj je osobi dao podatke svoje bankovne kartice i tokena te ostao bez više tisuća eura.
09:36Prije 4 h11.07.2026
Pulska policija kazneno je prijavila 42-godišnjeg ruskog državljanina kojeg sumnjiči da je prilikom zamjene vozačke dozvole pokušao ishoditi hrvatsku dozvolu koristeći nevažeću rusku vozačku dozvolu.
21:35Prije 16 h10.07.2026
U neobičnoj prometnoj nesreći koja se dogodila u Rovinju 57-godišnja vozačica automobilom je tijekom vožnje unatrag udarila u službeni policijski motocikl. Srećom, nitko nije ozlijeđen, a protiv vozačice slijedi optužni prijedlog.
17:23Prije 20 h10.07.2026
Brzom intervencijom vatrogasaca noćas je ugašen požar koji je izbio na području Tomišića i Leprinčana na Žminjštini. Na terenu je bilo 11 vatrogasaca sa šest vozila iz DVD-a Žminj i JVP-a Rovinj.
14:15Prije 23 h10.07.2026
Po nalogu USKOK-a i PNUSKOK-a jutros se na području Buja provode uhićenja i hitne dokazne radnje zbog sumnje na koruptivna kaznena djela. Prema neslužbenim informacijama, među osumnjičenima je i gradonačelnik Fabrizio Vižintin.
14:00Prije 23 h10.07.2026
Dvije nepoznate osobe iskoristile su povjerenje 77-godišnje mještanke Galižane i pod izlikom da traže staro željezo i namještaj ukrale joj vrijedan nakit. Dok je vlasnica pomagala jednom muškarcu, drugi je iz kuće otuđio nakit vrijedan nekoliko desetaka tisuća eura.
12:20Prije 1 d10.07.2026
Pravi kaos izazvao je u četvrtak poslijepodne 28-godišnjak na području Vodnjana i Galižane. Unatoč zabrani ulaska u ugostiteljski objekt, pokušao je naručiti piće, a potom je u drugom lokalu vrijeđao goste i djelatnike, razbijao inventar te prijetio i policajcima koji su ga uhitili.
11:19Prije 1 d10.07.2026