Unatoč unaprijed najavljenim pojačanim policijskim kontrolama, pojedini vozači i dalje su se odlučili sjesti za upravljač s iznimno visokom koncentracijom alkohola u organizmu, ozbiljno ugrožavajući sigurnost cestovnog prometa.
Tako je pulskoj prometnoj policiji u subotu, 20. prosinca oko 20 sati, u Benčićevoj ulici u Puli „zaustavljen rekorder večeri“. Riječ je o 67-godišnjem vozaču osobnog automobila pulskih registracijskih oznaka, kod kojeg je alkotestiranjem utvrđena koncentracija alkohola od čak 2,78 promila.
Zbog opasnosti da nastavi s činjenjem prekršaja, vozač je smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja alkohola. Protiv njega je pokrenut prekršajni postupak te mu je izrečena novčana kazna u iznosu od 1.320 eura, kao i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca.