U nedjelju navečer izbio je požar u podrumu stambene zgrade na pulskoj Rivi. Dojava o požaru zaprimljena je u 20.34 sati, nakon čega su na mjesto događaja upućene vatrogasne snage, doznajemo iz JVP Pula.
U gašenju požara sudjelovalo je osam vatrogasaca s tri vatrogasna vozila. Požar je lokaliziran i u potpunosti ugašen u 22.03 sata. Nema informacija o ozlijeđenim osobama, a okolnosti izbijanja požara bit će utvrđene naknadno.
Protiv svih osoba policija će podnijeti obavijest nadležnoj inspekciji civilne zaštite zbog sumnje u počinjenje prekršaja iz Zakona o zaštiti od požara.
Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je 51-godišnjak potpalio tekstil, što je dovelo do širenja požara po prostoriji. Tijekom incidenta izgorjelo je nakupljeno smeće, a zidovi prostorije su zacrnjeni.
U Kanfanarskoj butigi kupci mogu pronaći širok asortiman kvalitetnih lokalnih proizvoda, poput istarske tjestenine, vina, uporabnih predmeta od drva, meda, AZRRI-jevih suhomesnatih proizvoda, maslinovog ulja, likera i rakija.
Najnovija arheološka istraživanja u uvali Santa Marina kod Vabrige donijela su vrijedna otkrića. Stručnjaci su pronašli ostatke velike rimske cisterne za vodu te zid koji bi mogao pomoći u rasvjetljavanju izgleda i funkcije antičkog kompleksa uz obalu.
Više od 9,8 milijuna eura bespovratnih sredstava stiže u Istru za projekte zelene urbane infrastrukture, a najveći iznos, 4,33 milijuna eura, pripao je Rovinju za obnovu park-šume Zlatni rt. Ugovore je u Svetom Petru u Šumi uručio ministar Branko Bačić.
Nakon provedene stručne evaluacije odabrano je deset projekata koji će u narednim mjesecima sudjelovati u intenzivnom programu mentorstva, edukacija i pripreme za tržišno pozicioniranje.
Podsjećaju da Uljanik danas zapošljava oko 300 radnika, ima ugovorene poslove, aktivnu proizvodnju te nedavno potpisan sporazum o strateškoj suradnji sa španjolskom brodograđevnom i obrambenom kompanijom Navantia.
Policija je u Karigadoru zaustavila 30-godišnjeg vozača koji je upravljao automobilom pod utjecajem alkohola, iako mu je već bila izrečena zabrana vožnje. Kod sebe je imao i joint, a zbog niza prekršaja kažnjen je s gotovo 3.000 eura.
Nepoznati počinitelj ukrao je tijekom noći na području Punta Križa u Rovinju zaključani automobil 52-godišnjaka, a zajedno s vozilom nestali su i prijenosno računalo, mobitel, dokumenti te osobne stvari. Šteta se procjenjuje na više tisuća eura.
Produženi vikend na istarskim cestama obilježile su čak 22 prometne nesreće, jedna osoba je poginula, a 18 ih je ozlijeđeno. Policija je u samo tri dana zabilježila i 328 prometnih prekršaja.
U noći na nedjelju u Premanturi dogodila se provala u poslovne prostore tvrtke iz Medulina, a lopov je sa sobom odnio sef s novcem. Policija traga za počiniteljem i utvrđuje visinu štete.
Teška prometna nesreća dogodila se u nedjelju ujutro u Taru kada su se sudarila dva motociklista iz Srbije. Jedan je zadobio teške tjelesne ozljede, a policija protiv drugog pokreće kriminalističko istraživanje.
Pijani 34-godišnji vozač s više od tri promila alkohola u krvi skrivio je prometnu nesreću kod Umaga oduzevši prednost češkom automobilu. U sudaru je ozlijeđena putnica, a vozač je završio u policiji.
Sva otuđena vozila vraćena su vlasnicima, a iz policije su posebno zahvalili građaninu čija je brza reakcija pomogla u zaustavljanju i zadržavanju osumnjičenika do dolaska policije.
Noćna vožnja u Poreču završila je izlijetanjem s ceste, udarom u ogradu i stablo, uhićenjem te kaznenom prijavom. Mlada vozačica odbila je alkotest, vrijeđala policiju i fizički nasrnula na policijsku službenicu.