PRVI PROBLEMI! U Tinjanu zbog snijega vozilo završilo na krovu
Zbog naglog pogoršanja vremenskih uvjeta i niskih temperatura, pojedine prometnice još uvijek nisu očišćene niti posipane, što je već dovelo do prvih problema u prometu.
Unutrašnjost Istre jutros se probudila pod snježnim pokrivačem koji je iznenadio mnoge vozače!
Zbog naglog pogoršanja vremenskih uvjeta i niskih temperatura, pojedine prometnice još uvijek nisu očišćene niti posipane, što je već dovelo do prvih problema u prometu.
Uz obalu će padati susnježica. Puhat će umjerena i jaka bura, na Kvarneru u drugom dana s olujnim udarima. Jutarnje temperature zraka od -2 do 3 °C, dnevne vrijednosti između 0 i 4 °C.
08:46Prije 232 d06.01.2026
Jedan od ozbiljnijih incidenata dogodio se u Tinjanu, kod skretanja za Jakovice, gdje se osobno vozilo zbog skliske ceste prevrnulo na krov.
Privatno plovilo s oznakama nalik vojnima uplovilo je u štićeno područje Brijuna, nakon čega su intervenirali pomorska policija, Obalna straža i Hrvatska vojska.
Nakon ispadanja hrvatske nogometne reprezentacije u dramatičnoj utakmici Svjetskog prvenstva protiv Portugala, novi izbornik Slaven Bilić ima zadatak dati priliku novoj generaciji da se pokaže na nadolazećem Europskom prvenstvu.
Danas se diljem svijeta obilježava Međunarodni dan pasa, a Hrvatska se može pohvaliti bogatom kinološkom baštinom. Među domaćim pasminama posebno mjesto zauzimaju i dva istarska goniča.
Prometna akcija provodit će se u četvrtak od 6.30 do 12.30 sati. Policija će posebno nadzirati koriste li vozači i putnici sigurnosni pojas te upotrebljavaju li vozači mobitel na nepropisan način.
Provedenim kriminalističkim istraživanjem policijski službenici utvrdili su sumnju da je riječ o 36-godišnjaku te da je počinio kazneno djelo narušavanja privatnosti doma i poslovnog prostora.
Poznati su detalji jučerašnjeg lančanog sudara kod Stancije Diklić na cesti prema Musaležu. Policija je utvrdila kako je uzrok bila brzina neprilagođena gustoći prometa, a u sudaru tri automobila lakše je ozlijeđen 28-godišnji vozač.
Osamnaestogodišnjaka je porečka policija zaustavila u Varvarima nakon što se kombijem uključio u promet preko pune linije. Nije imao položen vozački ispit ni sigurnosni pojas, a alkotestiranje je više puta namjerno prekinuo.
Pucanj koji je kasno navečer uznemirio 18-godišnjaka na području Muntića ipak nije bio povezan s kaznenim djelom. Policija je utvrdila da je 55-godišnjak pucao iz plinskog pištolja kako bi rastjerao divlje svinje.
Žena je zaprimila poruku koja je izgledala kao da ju je poslao njezin sin, a u kojoj je navedeno da mu se pokvario mobitel te da mu se javi na novi broj.
Poznate su okolnosti teškog ozljeđivanja 53-godišnjeg Slovenca u Novigradu. Policija je pregledala snimku i obavila razgovore te utvrdila kako je muškarac ozljede zadobio prilikom pada, a elementi kaznenog djela nisu utvrđeni.