Sudar dva vozila kod Rovinjskog Sela, promet se odvija usporeno
U prometnoj nesreći koja se večeras dogodila na cesti Rovinjskog Sela i Putina sudjelovala su dva vozila, a prema prvim informacijama nema ozlijeđenih, dok se promet na toj dionici odvija usporeno.
Nešto prije 21 sat na cesti između Rovinjskog Sela i Putina, u blizini nogometnog igrališta, dogodila se prometna nesreća u kojoj je, prema prvim informacijama, nastala materijalna šteta.
Iz Operativno-komunikacijskog centra policije potvrđeno nam je kako je dojava o nesreći zaprimljena u 20:40 sati, nakon čega su na teren upućene žurne službe.
Vožnja između Rovinjskog Sela i Rovinja jučer se pretvorila u nesvakidašnju prometnu nesreću nakon što je s prikolice tijekom vožnje pao hladnjak. U incidentu su oštećena dva automobila, a jedna osoba završila je u bolnici.
U petak prijepodne u Rovinjskom Selu 81-godišnja vozačica izazvala je manju prometnu nesreću udarivši u automobil 52-godišnjeg vozača, nakon čega se udaljila s mjesta događaja, no ubrzo ju je pronašla policija.
08:31Prije 303 d25.08.2025
Na mjestu događaja policija provodi očevid, a prema zasad dostupnim, neslužbenim informacijama, u nesreći su sudjelovala dva vozila, od kojih je jedno talijanskih registarskih oznaka.
Na automobilu pulskih oznaka aktivirao se i zračni jastuk, no prema prvim informacijama nema ozlijeđenih osoba.
Promet se na toj dionici trenutno odvija usporeno, uz povremene zastoje, pa se vozačima savjetuje dodatan oprez.
Monte Giro od 1. srpnja prvi put nakon tri godine mijenja cijene komunalnih i pogrebnih usluga. Razlog su rast troškova poslovanja, inflacija i usklađivanje s novim zakonskim propisima, dok godišnja grobna naknada ostaje nepromijenjena.
Tijekom sastanka naglašena je važnost suradnje Hrvatske i Slovenije u zaštiti vanjskih granica Europske unije, kao i koordinacija u suzbijanju nezakonitih migracija i prekograničnog kriminaliteta.
Policija je u Karigadoru zaustavila 30-godišnjeg vozača koji je upravljao automobilom pod utjecajem alkohola, iako mu je već bila izrečena zabrana vožnje. Kod sebe je imao i joint, a zbog niza prekršaja kažnjen je s gotovo 3.000 eura.
Iz Pulaprometa pozivaju građane na međusobno poštovanje i odgovornu komunikaciju, ističući da govor mržnje, vrijeđanje i javno prozivanje pojedinaca ne doprinose rješavanju problema, dok su argumentirane kritike i prijedlozi dobrodošli i potrebni za daljnje poboljšanje usluge javnog prijevoza.
Nepoznati počinitelj ukrao je tijekom noći na području Punta Križa u Rovinju zaključani automobil 52-godišnjaka, a zajedno s vozilom nestali su i prijenosno računalo, mobitel, dokumenti te osobne stvari. Šteta se procjenjuje na više tisuća eura.
Produženi vikend na istarskim cestama obilježile su čak 22 prometne nesreće, jedna osoba je poginula, a 18 ih je ozlijeđeno. Policija je u samo tri dana zabilježila i 328 prometnih prekršaja.
U noći na nedjelju u Premanturi dogodila se provala u poslovne prostore tvrtke iz Medulina, a lopov je sa sobom odnio sef s novcem. Policija traga za počiniteljem i utvrđuje visinu štete.
Teška prometna nesreća dogodila se u nedjelju ujutro u Taru kada su se sudarila dva motociklista iz Srbije. Jedan je zadobio teške tjelesne ozljede, a policija protiv drugog pokreće kriminalističko istraživanje.
Pijani 34-godišnji vozač s više od tri promila alkohola u krvi skrivio je prometnu nesreću kod Umaga oduzevši prednost češkom automobilu. U sudaru je ozlijeđena putnica, a vozač je završio u policiji.
Sva otuđena vozila vraćena su vlasnicima, a iz policije su posebno zahvalili građaninu čija je brza reakcija pomogla u zaustavljanju i zadržavanju osumnjičenika do dolaska policije.
Noćna vožnja u Poreču završila je izlijetanjem s ceste, udarom u ogradu i stablo, uhićenjem te kaznenom prijavom. Mlada vozačica odbila je alkotest, vrijeđala policiju i fizički nasrnula na policijsku službenicu.
U eksploziji plina koja se dogodila u stanu u Poreču teško je ozlijeđena 78-godišnja žena, a policijski očevid utvrdio je da je uzrok nesreće kvar na plinskim instalacijama unutar štednjaka.