Porečka policija je 2. travnja oko 00.15 sati na ŽC 5209 kod Višnjana zaustavila i kontrolirala 53-godišnjaka koji je upravljao automobilom, pulskih registracijskih oznaka.
Obavljenim alkotestiranjem utvrđeno je kako vozač upravlja vozilo pod utjecajem alkohola od 2.15 promila i to prije stjecanja prava na upravljanje, odnosno bez položenog vozačkog ispita.
Budući da je postojala opasnost da će nastaviti ugrožavati sigurnost cestovnog prometa, policijski službenici uhitili su vozača i priveli ga u policijsku postaju.
Policijski službenici su utvrdili da je 52-godišnjak automobilom upravljao pod utjecajem alkohola od 1.46 promila prije stjecanja prava na upravljanje odnosno prije položenog vozačkog ispita bilo koje kategorije.
12:11Prije 296 d09.09.2025
Kako ne bi dalje ugrožavao sigurnost cestovnog prometa, policijski službenici su ga uhitili i priveli u policijsku postaju.
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policija je podnijela optužni prijedlog nadležnom sudu.
Predloženo je izricanje novčane kazne od 2.650 eura, kazne zatvora do 60 dana, zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom te zaštitne mjere liječenja od ovisnosti.
Sud je vozaču izrekao novčanu kaznu od 3.000 eura.
Noćna vožnja u Poreču završila je izlijetanjem s ceste, udarom u ogradu i stablo, uhićenjem te kaznenom prijavom. Mlada vozačica odbila je alkotest, vrijeđala policiju i fizički nasrnula na policijsku službenicu.
Mirisi svježe ribe, glazba uživo i ljetna atmosfera ponovno stižu na funtanjansku rivu. U petak, 3. srpnja, održava se tradicionalna Ribarska fešta koja i ove godine donosi bogatu gastronomsku ponudu, zabavu i sadržaje za cijelu obitelj.
Sudjelovati mogu učenici šestih, sedmih i osmih razreda osnovne škole te srednjoškolci, a zbog praktičnog rada broj mjesta ograničen je na 12 sudionika.
Stručnjaci upozoravaju da ova vrsta može imati značajan utjecaj na morski ekosustav jer se hrani planktonom, ribljom ikrom i ličinkama riba, zbog čega u velikom broju može narušiti prirodnu ravnotežu i utjecati na riblje populacije.
Jovanotti ovog petka stiže u pulsku Arenu, a organizatori pozivaju posjetitelje da dođu ranije jer koncert počinje već u 20:45 sati. Donosimo najvažnije informacije o ulazima, prometu i pravilima ulaska.
Protiv vozača bit će pokrenut prekršajni postupak zbog kršenja odredbi Zakona o sigurnosti prometa na cestama, a romobil mu je oduzet jer ne ispunjava propisane uvjete za sudjelovanje u prometu te postoji opasnost da bi se ponovno mogao koristiti za počinjenje prekršaja.
Porečka policija traga za dvojicom nepoznatih muškaraca koji su u srijedu ujutro u mjestu Bonaci ušli u kuću 73-godišnjakinje te joj, koristeći trenutak nepažnje, otuđili novac.
Prometna nesreća dogodila se u srijedu poslijepodne na području Poreča kada je 45-godišnji motociklist, pod utjecajem čak 2,40 promila alkohola, izgubio nadzor nad vozilom i sudario se s automobilom iz suprotnog smjera.
Teška prometna nesreća dogodila se jučer poslijepodne na državnoj cesti DC75 kod Poreča, gdje su u sudaru tri automobila ozlijeđene čak sedam osobe. Zbog težine ozljeda jedna putnica hitno je helikopterom prevezena u riječku bolnicu.
Porečka policija privela je 18-godišnjaka i maloljetnika zbog sumnje da su sudjelovali u tučnjavi na porečkoj rivi u kojoj su teško ozlijeđena dvojica maloljetnika – slovenski i hrvatski državljanin. Istraga se nastavlja jer policija još traga za ostalim sudionicima sukoba.
Vozač električnog romobila ozlijeđen je danas u padu u Tršćanskoj ulici u Puli te je s ozljedama glave prevezen u bolnicu, dok policija utvrđuje okolnosti nesreće.
Nesvakidašnja prometna nesreća dogodila se u Valbandonu kada je 28-godišnjakinja, bez položenog vozačkog ispita, automobilom ušla u kružni tok – ali iz suprotnog smjera
Slavlje nakon nogometne utakmice u Rovinju pretvorilo se u brutalan napad. Dvojica muškaraca završila su u pritvoru nakon što su, prema policijskom izvješću, teško ozlijedili 36-godišnjeg slovačkog državljanina na glavnom gradskom trgu.