Nasjela na lažni mail “banke”: Tvrtka iz Žminja ostala bez čak 200 tisuća eura!
Tvrtka s područja Žminja oštećena je za oko 200 tisuća eura nakon što je odgovorna osoba nasjela na sofisticiranu internetsku prijevaru u kojoj su se prevaranti lažno predstavili kao banka.
IstraIN
17 Travanj 2026 I 11:10
Foto: TZ Žminj
Rovinjska policija zaprimila je prijavu slučaja u kojoj je pravna osoba s područja Žminja prevarena za oko 200 tisuća eura.
Naime, odgovorna osoba u pravnoj osobi je 15. travnja zaprimila lažnu elektroničku poštu koja je izgledala kao da stiže s adrese banke, a u kojoj je pisalo da radi neodgodive potvrde podataka za daljnje korištenje bankovnih usluga treba kliknuti na poveznicu u mailu.
Rovinjska policija danas do 15 sati provodi pojačanu prometnu akciju na području Rovinja, Bala, Kanfanara i Žminja. Posebno će se nadzirati korištenje sigurnosnog pojasa i mobitela tijekom vožnje.
Tijekom noćne kontrole prometa u Žminju policija je zaustavila 19-godišnjaka koji je vozio automobil pulskih registracija s 2,07 promila alkohola u krvi.
11:03Prije 138 d08.03.2026
Nakon što je žena kliknula na poveznicu, odmah ju je nazvala ženska osoba koja se predstavila kao zaposlenica banke i koja je zatražila da radi ažuriranja sigurnosnih postavki unese šifru na tokenu kojeg koristi tvrtka te da ga otključa, a nakon toga joj je rekla da u token unesen broj, što je žena i učinila.
Nakon što su s poslovnog računa u nekoliko navrata izvršene neovlaštene uplate od oko 200 tisuća eura, žena je shvatila da je prevarena te je događaj prijavila policiji.
Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje i tragaju za počiniteljem.
Nakon što je komunalni kamion danas prijepodne završio u moru na pulskoj plaži Zlatne stijene, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture izvijestilo je da je u tijeku opsežna sanacija onečišćenja te da će Lučka kapetanija Pula provesti istragu o okolnostima nesreće.
Zaklada za sport Grada Pulae dodijelila je 77.500 eura bespovratnih sredstava za 39 sportskih programa u 2026. godini. Potporu su dobili sportski klubovi, perspektivni mladi sportaši, seniori i organizatori sportskih manifestacija.
Sin NBA legende Magica Johnsona, Earvin "EJ" Johnson III, ovih je dana snimljen u šetnji Rovinjem. Poznati američki influencer, televizijska zvijezda i modna ikona s obitelji ljetuje na hrvatskoj obali, a godinama privlači pozornost i svojim otvorenim govorom o privatnom životu.
Brzom reakcijom vatrogasaca spriječeno je širenje onečišćenja nakon što je kamion Herculanee sletio u more na Zlatnim stijenama u Puli. Zapovjednik JVP-a Pula Ivica Rojnić otkrio je detalje intervencije u kojoj je sudjelovalo devet vatrogasaca, tri vozila i vatrogasno plovilo.
U Osijeku je održan sastanak Nacionalnog kriznog stožera za afričku svinjsku kugu na kojem su dogovorene dodatne mjere za suzbijanje bolesti. Pojačat će se kontrole na gospodarstvima i graničnim prijelazima, a proširuju se i zone ograničenja.
Teška nesreća izbjegnuta je danas na Zlatnim stijenama u Puli kada je kamion Pula Herculanee završio u moru. Vozač je u posljednji trenutak iskočio iz kabine i prošao s lakšim ozljedama, a prema riječima očevidaca, za dlaku su izbjegnute i žrtve među kupačima.
Kako bi besplatno ušao na Kamenjak, 42-godišnjak je na automobil postavio tuđe slovenske registarske pločice. Njegov pokušaj nije prošao nezapaženo, a protiv njega je podnesena kaznena prijava zbog sumnje na krivotvorenje isprava.
Nakon što je zbog narušavanja javnog reda i mira završio u zatvoru, 28-godišnjak je po izlasku ponovno uhićen. Policija ga sumnjiči da je tijekom privođenja u policijskoj postaji prijetio smrću policijskim službenicima.
U šestosatnoj prometnoj akciji usmjerenoj na sigurnost pješaka, pulska je policija utvrdila ukupno 57 prekršaja. Najviše ih se odnosilo upravo na pješake koji nisu poštivali prometna pravila.
Pulska prometna policija zaustavila je 22-godišnju talijansku državljanku koja je odbila testiranje na prisutnost droga, dok je njezin suvozač kod sebe imao joint s mješavinom duhana i marihuane. Oboje su prekršajno sankcionirani.
Krađe na plažama u Novigradu i Puli ponovno upozoravaju na oprez. Nepoznati počinitelji otuđili su torbe, mobitele, novac i osobne stvari te oštetili šest osoba za nekoliko tisuća eura.
Policija je utvrdila uzrok požara koji je u utorak izbio u hali poduzeća u Štrpedu kod Buzeta. U požaru nije bilo ozlijeđenih, no nastala je zasad neutvrđena materijalna šteta.
Umaška policija zaustavila je tijekom noći 19-godišnjeg državljanina Bosne i Hercegovine koji je bio pozitivan na prisutnost droge u organizmu. Nakon što je odbio vađenje krvi i urina radi daljnjih analiza, smješten je u policijske prostorije do prestanka djelovanja opojnog sredstva.