Prijetili mladiću smrću i tražili novac za nepostojeći dug, uhićena dvojica osumnjičenih!
Osumnjičeni su 1. travnja u večernjim satima došli u ugostiteljski objekt u Gedićima te su kada je mladić pobjegao u sanitarni prostor, lupali po vratima i upućivali mu ozbiljne prijetnje tražeći da im preda novac.
Policijski službenici Policijske postaje Poreč – Parenzo nastavili su kriminalističko istraživanje slučaja iznude i prijetnji nad 18-godišnjakom te su uhitili još dvojicu osumnjičenih mladića u dobi od 18 i 20 godina.
Podsjetimo, porečka policija je još 7. travnja provela kriminalističko istraživanje nad 20-godišnjakom te utvrdila sumnju da je počinio kaznena djela prijetnje i iznude.
Porečka policija zatekla je dvojicu državljana Bosne i Hercegovine kako upravljaju vozilima bez položenog vozačkog ispita, čime su ugrozili sigurnost u prometu. Obojica su uhićena, a protiv njih su pokrenuti prekršajni postupci.
Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, protiv 21-godišnjaka je podnijet optužni prijedlog nadležnom sudu te mu prijeti novčana kazna od 1.510 eura i kazna zatvora u trajanju do 60 dana.
17:45Prije 127 d16.03.2026
Istragom je utvrđeno kako je osumnjičeni, zajedno s još nekoliko osoba, tijekom posljednjih deset mjeseci više puta prijetio smrću 18-godišnjaku te od njega pokušavao iznuditi novac zbog navodnih dugova koji, prema dosadašnjim saznanjima, nisu ni postojali.
Osumnjičeni su 1. travnja u večernjim satima došli u ugostiteljski objekt u Gedićima te su kada je mladić pobjegao u sanitarni prostor, lupali po vratima i upućivali mu ozbiljne prijetnje tražeći da im preda novac.
Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je i kako su počinitelji prijetili 26-godišnjakinji, govoreći joj da će ubiti 18-godišnjaka ukoliko im ne preda novac.
U nastavku istrage policija je identificirala još dvojicu osumnjičenika za kazneno djelo iznude. Oni su uhićeni te su 3. lipnja predani u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.
Treće izdanje ovogodišnje sezone Downtown Pule održat će se u petak, 24. srpnja, na De Villeovu usponu. Za glazbeni program pobrinut će se pulski DJ Vedran Stihović, poznatiji po projektu Legalize Lambada.
Šesto izdanje Bembo Festa nastavlja se ovog tjedna u Balama s tri kazališna programa namijenjena djeci i odraslima. Na rasporedu su predstave „Tri praščića“, „Suparnice“ i glazbeno-scenska priča „Jedne lijepe baljanske noći“.
Pićan će u petak i subotu, 24. i 25. srpnja, ugostiti četvrto izdanje Festivala Šćorice. Posjetitelje očekuje više od 50 besplatnih programa, a ovogodišnje izdanje obilježit će i otvorenje rodne kuće Matka Brajše Rašana.
Policija traga za vozačem srebrnog ili sivog automobila koji je u nedjelju navečer u Puli udario 43-godišnju poljsku državljanku dok je šetala psa te pobjegao s mjesta nesreće bez pružanja pomoći. Ozlijeđena žena zadržana je na liječenju u pulskoj bolnici.
Nakon niza uspješnih glazbenih večeri, Porečko ljeto nastavlja se i ovoga tjedna bogatim programom. Posjetitelje od 20. do 26. srpnja očekuju jazz i klasični koncerti, nastup rock sastava Adastra te tradicionalna fešta svete Ane u Červaru.
U lančanom sudaru četiriju vozila dvije su osobe lakše ozlijeđene, a prema neslužbenim informacijama, 63-godišnjoj vozačici navodno je pozlilo tijekom vožnje, zbog čega je prešla u suprotnu prometnu traku.
Na državnoj cesti D66 između Labina i Raše u nedjelju poslijepodne dogodila se prometna nesreća u kojoj su sudjelovala trojica mađarskih motociklista. Jedan je zadobio teške ozljede i zadržan je na liječenju u pulskoj bolnici, dok su dvojica lakše ozlijeđena.
Pojačani policijski nadzor u rovinjskoj Ulici Carera pokazao je da se prometni propisi u jednoj od najprometnijih gradskih pješačkih zona svakodnevno krše. U samo pet dana policijski službenici evidentirali su čak 107 prometnih prekršaja.
Slovenski državljanin koji je boravio u kući za odmor u Đubi kod Umaga zatekao je provalnika na djelu te ga pratio biciklom i policiji dojavljivao njegovo kretanje. Policijski službenici ubrzo su ga uhitili u naselju Sveti Ivan.
Brutalan napad koji se u noći s petka na subotu dogodio na rivi u Medulinu završio je teškim ozljedama 26-godišnjeg slovenskog državljanina. Kako je ispričao za slovenski portal 24ur, njega i 23-godišnjeg prijatelja napala je skupina od pet mladića, a policija provodi kriminalističko istraživanje.
Pomorska policija tijekom vikenda zabilježila je osam prekršaja na moru. Najviše ih se odnosilo na glisiranje na udaljenosti manjoj od 300 metara od obale, a jedan je nautičar zatečen i bez potrebnog uvjerenja za upravljanje plovilom.
Pojačane policijske kontrole na prometnicama Rovinjštine donijele su i konkretne rezultate. Patrole su posljednjih mjeseci sve češće prisutne na cestama, a broj utvrđenih prekršaja potvrđuje da je nadzor znatno intenziviran s ciljem povećanja sigurnosti svih sudionika u prometu.
Policija je na Istarskom ipsilonu zaustavila 31-godišnjeg vozača koji je vozio 181 kilometar na sat na dionici gdje je najveća dopuštena brzina 110 km/h.