FOTO: S gotovo tri promila sletio s ceste: Udario u stablo i završio na krovu
S čak 2,83 promila alkohola 43-godišnjak je kod Batluga sletio s ceste, udario u zemljani nasip i stablo, nakon čega se automobil prevrnuo na krov. Prošao je s lakšim ozljedama.
Gotovo tri promila alkohola izmjereno je 43-godišnjem vozaču koji je sinoć doživio prometnu nesreću na području Pazinštine. Pazinska policija oko 22.10 sati zaprimila je dojavu o prometnoj nesreći na Županijskoj cesti 5079 nedaleko Batluga.
Prema policijskim informacijama, 43-godišnjak je upravljao automobilom pulskih registarskih oznaka pod utjecajem čak 2,83 promila alkohola.
Tijekom vožnje sletio je izvan kolnika te udario u zemljani nasip, a potom i u stablo. Od siline udara automobil se prevrnuo na krov.
Vozač je prevezen u pulsku bolnicu, gdje je utvrđeno kako je u nesreći zadobio lakše tjelesne ozljede.
Protiv 43-godišnjaka policija će pokrenuti prekršajni postupak sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.
Prijeti mu novčana kazna od 1.580 eura te zabrana upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
HDZ-ov Anton Kliman prozvao je IDS-ovog Dalibora Pausa zbog potpisa za opoziv Vlade, nazvavši njegov potez nerazumnim. Tvrdi i da Paus za takvu politiku nema jedinstvenu podršku unutar IDS-a.
Četvorica učenika iz Pazina izborila su mjesto u hrvatskoj robotičkoj reprezentaciji te u listopadu putuju u Južnu Koreju. Na svjetskom FIRST Global Challengeu odmjerit će znanje s mladim robotičarima iz više od 190 država.
Novo poskupljenje goriva stiže od utorka. Benzin će stajati 1,66 eura po litri, dok dizel značajnije raste na 1,86 eura. Bez Vladinih mjera dizel bi premašio dva eura i stajao 2,07 eura.
S čak 2,83 promila alkohola 43-godišnjak je kod Batluga sletio s ceste, udario u zemljani nasip i stablo, nakon čega se automobil prevrnuo na krov. Prošao je s lakšim ozljedama.
Maloljetni državljanin Italije bez položenog vozačkog ispita izazvao je prometnu nesreću u rovinjskom naselju Cocaletto. Pokušavajući parkirati, udario je automobilom u kameni zid, a potom napustio mjesto nesreće.
Za krađu iz broda u Santa Marini osumnjičena su dvojica muškaraca i jedna žena. Policija je pronašla ukradenu opremu, dok se za još jednom osobom nastavlja potraga.
Pulska policija sumnjiči 42-godišnjaka za dvije krađe i dvije teške krađe, od kojih je jedna ostala u pokušaju. Muškarac je jutros predan u pritvorsku jedinicu.
Policija je na području Labina, Rapca, Vozilića i Brajkovića kontrolirala devet motocikala stranih registracijskih oznaka. Tehnički nedostaci utvrđeni su na njih sedam.
Društvenim mrežama širi se snimka opasnog sukoba na cesti kod Mosta-Raše, nedaleko od Labina. Nakon što je jedan vozač izašao iz automobila i krenuo prema drugom vozilu, situacija je u nekoliko sekundi dramatično eskalirala.