
U pazinskoj Hiži od besid boravi ravnateljica Nacionalne knjižnice Kosova, Blerina Rogova Gaxha
21:05Prije 23 min17.09.2025
Nakon više od pet mjeseci broj novozaraženih u Hrvatskoj premašio je dvije tisuće te je u protekla 24 sata broj slučajeva potvrđenih PCR testom bio 2022, neslužbeno doznaje Jutarnji list.
U protekla 24 sata preminulo je čak 27 osoba pozitivnih na koronavirus. Pet preminulih bilo je cijepljeno s dvije doze, a dvije s jednom dozom cjepiva.
U srijedu, prije tjedan dana, broj zaraženih je bio nešto manji, 1924, dok je tjedan dana ranije bio 1011. U protekla 24 sata testirano je 10218 osoba tako da je udio pozitivnih je gotovo 20 posto, što s epidemiološke strane predstavlja snažnu epidemiju.
Učenici Osnovne škole Šijana napravili su plakate koji na zanimljiv način prezentiraju različite faze života Ivana Vučetića, a njihovi radovi obogaćeni su sadržajima Muzeja policije.
16:54Prije 4 h17.09.2025
Aktivnost se održala povodom akcije „Sigurno u školu s HAK-om“ i akcije Ministarstva unutarnjih poslova „Poštujte naše znakove“.
16:33Prije 4 h17.09.2025
Radovi obuhvaćaju lokalnu sanaciju oštećenog asfalta nogostupa na više lokacija, a procjenjuje se da će isti trajati sedam radnih dana.
15:50Prije 5 h17.09.2025
Riječ je o pozivu putem kojeg se novčana sredstva dodjeljuju za razvoj, unaprjeđenje i tržišno pozicioniranje složenih turističkih proizvoda namijenjenih ciljnim skupinama, odnosno koji za cilj ima dodatno jačanje prepoznatljivosti Hrvatske kao održive, kvalitetne i cjelogodišnje destinacije.
15:35Prije 5 h17.09.2025
''Naš cilj je pružiti kvalitetnu zdravstvenu zaštitu svim građanima Istarske županije. Sve ovo drugo, nekako mi se čini da postaje politikantstvo, a ne politika'', rekla je Antić u eteru Radia Pule.
15:29Prije 6 h17.09.2025
U cilju povećanja stanja sigurnosti u cestovnom prometu Postaja prometne policije Pula-Pola će 18. rujna od 6.30 do 12.30 sati provesti prometnu akciju ''Nadzor vozača osobnih prijevoznih sredstava''.
15:12Prije 6 h17.09.2025
Tom prilikom zatečena su tri strana državljana te je za dvojicu državljana Uzbekistana utvrđeno da ne posjeduju važeće dozvole za boravak i rad, dok je za državljanina Egipta utvrđeno kako posjeduje dozvolu za boravak i rad, ali na području druge policijske uprave i za obavljanje drugih poslova.
14:50Prije 6 h17.09.2025
U sklopu Festivala, posjetitelji će moći razgledati i kupiti rukotvorine i autohtone suvenire na sajmu „Mrkat istrijanskega dela“, gdje će se nuditi proizvodi poput suvenira od maslinovog drva, domaćeg maslinovog ulja, meda, rakije i prirodne kozmetike.
14:28Prije 7 h17.09.2025
Ostavite komentar