
Djelatnici rovinjskog Komunalnog servisa po vrućinama i dalje saniraju posljedice nevremena
Iz Komunalnog servisa Rovinj iz poručuju: "Ni ove vrućine ne zaustavljaju naše marljive radnike"!
19:47Prije 8 min05.07.2025
Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović, u sklopu obilježavanja Dana policije i blagdana njenog zaštitnika Svetog Mihovila, jučer je uručio priznanja djelatnicima Ministarstva unutarnjih poslova, a među nagrađenima je i sedam djelatnika Policijske uprave istarske.
''Svakodnevni kontakt i dojam građanina koji stječe o državi i o njezinom dijapazonu djelovanja, osjetljivosti i neosjetljivosti na ljudska prava i slobode, koje su u svojoj teoriji apsolutne i prirodne, susreće se s policijom. Jako delikatan posao i jako težak teret za nositi za svakog onoga tko nije svjestan njegovog značaja, svih njegovih zamki i izazova'', rekao je nagrađenima predsjednik Milanović, istaknuvši pritom razumijevanje za probleme s kojima se policija susreće na hrvatskoj granici.
Potpredsjednik Vlade i ministar unutarnjih poslova dr. sc. Davor Božinović istaknuo je kako su rezultati policije najbolji od neovisnosti Republike Hrvatske te je naglasio važnost proaktivne uloge policije i suvremene izazova s kojima se hrvatska policija svakodnevno suočava, poput zaštite državne granice te borbe protiv organiziranog kriminala i korupcije.
''Mi nastojimo držati taj ritam, ritam policije koja jamči sigurnost građanima Hrvatske i sigurnost našim gostima. Hrvatska je i po europskim statistikama jedna od najsigurnijih zemalja. Kroz fleksibilan pristup pitanjima od najvećeg sigurnosnog izazova uspijevamo održati tu visoku razinu sigurnosti.
Još uvijek imamo privilegiju da možemo okupiti sve generacije hrvatske policije, od prvih zapovjednika, pripadnika specijalnih postrojbi, svih članova ratnog kolegija do nas koji danas obnašamo te dužnosti u mirnodopsko vrijeme, ali i vrijeme puno izazova. Hrvatska policija je jedna od najotvorenijih institucija, a povjerenje u hrvatsku policiju je danas vrlo visoko'', rekao je ministar Božinović.
U ime svih nagrađenih djelatnika na dobivenim priznanjima zahvalio je načelnik Sektora za javni red i sigurnost Policijske uprave istarske Mladen Blašković, koji je odlikovan Redom kneza Domagoja s ogrlicom za pokazanu osvjedočenu hrabrost i junaštvo u Domovinskom ratu.
''Kada smo odabrali policijski posao, znali smo da to nije samo posao, već da je to životni poziv koji nerijetko zahtjeva puno osobnog odricanja, odgovornosti i spremnosti da u svakom trenutku budemo na usluzi i zaštitimo građane Republike Hrvatske.
Primamo ova odličja s ponosom i zadovoljstvom jer je to potvrda da svoj poziv obavljamo časno, profesionalno i pošteno. Hrvatski policajci su ponosno služili u Domovinskom ratu kada je to bilo najpotrebnije, a mnogi su dali svoje živote da bi mi danas živjeli u slobodnoj državi. Danas u miru i dalje s ponosom nosimo odoru hrvatske policije, brinući se o sigurnosti svih naših građana i miru jedine Lijepe naše'', rekao je Blašković i poručio kako odličja koja su dobili predstavljaju za njih čast, ali i trajno zaduženje da i dalje nastave uzorito obavljati policijski poziv.
''Ova odličja neće biti poticaj samo nama, već i svim našim mladim kolegicama i kolegama, policijskim službenicama i službenicima, koji su također odabrali nositi odoru hrvatske policije. Jedno jamčimo: Nikada se nećemo umoriti u brizi za dobrobit i sigurnost građana ove zemlje'', rekao je načelnik Sektora za javni red i sigurnost.
Zapovjednik Interventne jedinice policije Pula Dragan Brunjak odlikovan je Redom hrvatskog pletera za osobiti doprinos razvitku i ugledu Republike Hrvatske i dobrobiti njezinih građana, dok su načelnik Policijske postaje Poreč-Parenzo Davor Švenda i pomoćnik šefa smjene u Policijskoj postaji Poreč-Parenzo Željko Đaković odlikovani Spomenicom domovinskog rata za sudjelovanje u Domovinskom ratu.
Spomenicom domovinske zahvalnosti, za časnu i uzornu službu, odlikovani su upravna referentica u porečkoj policijskoj postaji Gracijela Barbić, vođa sektora u Policijskoj postaji Pazin s Ispostavom Buzet Armando Derossi i viša stručna referentica analitičarka – statističarka u Uredu načelnika Dorijana Licul.
Čestitamo djelatnicima Policijske uprave istarske na dobivenim priznanjima!
Što se tiče privedenih osoba, u jednom slučaju riječ je o remećenju javnog reda i mira, a četiri osobe privedene su zbog pirotehnike. Ukupno je oduzeto 23 komada.
18:15Prije 1 h05.07.2025
Za potrebe koncerta bit će angažirano više od 6500 policajaca. Na sigurnost će uz njih paziti i nešto manje od 5000 zaštitara koje je angažirao organizator. Na Bundeku će, osim policije, biti spasioci, ronioci i policijska plovila.
12:46Prije 7 h05.07.2025
Članove Prometne jedinice mladeži redovito ćete susretati na najfrekventnijim križanjima u Medulinu, Premanturi i Pješčanoj uvali. Trenutno jedinica broji deset članova, uz mogućnost priključenja novih, s ciljem pokrivanja još većeg broja prometno opterećenih lokacija.
10:51Prije 9 h05.07.2025
"Tresla se brda, rodio se miš... Nema nikakve gužve, normalno smo putovali i stigli u Zagreb. Što nas čeka popodne, tek ćemo vidjeti, no zasad je situacija baš mirna...", poručio je čitatelj portala IstraIN koji je s ekipom stigao u Zagreb danas u jutarnjim satima.
10:14Prije 9 h05.07.2025
Na lokaciji su uočili veliko stablo dužine preko 10 metara kako nekontrolirano pluta morem, ugrožavajući sigurnost svih plovila u tom dijelu akvatorija.
09:11Prije 10 h05.07.2025
Ovo istraživanje, koje se provodi svaka tri mjeseca, donosi detaljne podatke o vrstama putovanja – od privatnih, poput odlaska na more, planinarenja, krstarenja, wellness odmora ili posjeta rodbini i prijateljima, do poslovnih putovanja, edukacija ili vjerskih putovanja.
08:37Prije 11 h05.07.2025
Zaprimljena su tri zahtjeva koja su i odobrena te su odlukom Gradonačelnika od 16. lipnja 2025. godine dodijeljena sredstva poduzetnicima u ukupnom iznosu od 5.203,94 eura.
07:55Prije 12 h05.07.2025
Ostavite komentar