Stanovnici Istre, oni koji još uvijek nemaju plave i žute kante za sortiranje plastike i papira, i dalje će morati čekati na spremnike.
Naime, kako doznajemo, iako je Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost još 05. travnja 2018. godine objavio Javni poziv iskaz interesa za nabavu spremnika za odvojeno prikupljanje otpada, čini se kako od toga neće biti ništa.
Naime, iako je grad Rovinj još 8. lipnja 2018. godine sklopio Ugovor o nabavi spremnika za odvojeno prikupljanje otpada za područje svojeg djelovanja, natječaj je poništen a upit smo poslali Komunalnom servisu.
‘’Provedbom aktivnosti odvajanja i prikupljanja odvojenog otpada smanjila bi se količina miješanog komunalnog otpada te ispunila obveza Republike Hrvatske da osigura odvojeno prikupljanje i recikliranje otpadnog papira, plastike, stakla i otpada svrstanog u posebne kategorije otpada.
Komunalni servis d.o.o. Rovinj je u svojstvu davatelja javne usluge na području svojeg djelovanja, a sve radi postizanja ciljeva u gospodarenju otpadom propisanih zakonodavnim okvirom, osiguralo spremnike odgovarajućih volumena za miješani komunalni otpad svim svojim korisnicima (zelene spremnike).
PONIŠTEN NATJEČAJ ZA JAVNU NABAVU
Dana 24. Srpnja 2019. godine, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost donio je Odluku o poništenju postupka javne nabave za Grupu 1 – spremnike za odvojeno prikupljanje otpada zapremine 80,120,240 i 360 litara i to za otpadni papir i karton (plava) i otpadnu plastiku (žuta).
Sukladno donešenoj Odluci Fonda, davatelj javne usluge, Komunalni servis d.o.o., Rovinj, nažalost, nije trenutno u mogućnosti izvršiti isporuku spremnika za odvojeno prikupljanje otpada korisnicima javne usluge koji još uvijek nisu dobili tražene spremnike za odvojeno prikupljanje komunalnog otpada.
Nastavno na navedeno, Komunalni servis d.o.o., Rovinj, kao davatelj javne usluge na području našeg djelovanja, grada Rovinja-Rovigno, Općine Žminj, Kanfanar i Bale pokušat će pronaći konstruktivno riješenje za novonastalu problematiku u što kraće vrijeme te sukladno tome pravovremeno informirati sve svoje korisnike.’’ stoji u odgovoru na upit.
Ostavite komentar