
Djelatnici rovinjskog Komunalnog servisa po vrućinama i dalje saniraju posljedice nevremena
Iz Komunalnog servisa Rovinj iz poručuju: "Ni ove vrućine ne zaustavljaju naše marljive radnike"!
19:47Prije 6 min05.07.2025
U subotu, 28. rujna, s početkom u 10 sati, Turistička zajednica Vodnjana poziva sve zainteresirane na jedinstveni razgled grada pod nazivom “PROPHETA IN PATRIA”. Ova posebna šetnja, vođena književnicom i novinarkom Carlom Rottom, pružit će vam priliku da otkrijete iznimne Vodnjance i njihovu bogatu povijest.
Okupljanje sudionika bit će na Narodnom trgu, glavnom trgu Vodnjana, a šetnja će trajati oko sat i pol. Sudjelovanje je potpuno besplatno, što čini ovu avanturu dostupnom svima koji žele istražiti skrivene priče ovog grada.
Šetnja će se usredotočiti na imena trgova i ulica, poput Smareglia, Dalla Zonca, Cecon i Biasoletto. Iza svakog prezimena kriju se fascinantne priče koje nadmašuju ono što natpisi i spomenici mogu ispričati. Ova vođenja dio su godišnjeg ciklusa koji Turistička zajednica organizira, a svake godine se predstavljaju nove teme i lokacije.
Ove godine, fokus će biti na vodnjanskim vizionarima, među kojima su Bartolomeo Biasoletto, Giovanni Andrea Dalla Zonca, Angelo Cecon, Pietro Marchesi, i mnogi drugi. Svaki od njih doprinio je oblikovanju identiteta Vodnjana, a njihova nasljeđa zaslužuju da budu ispričana.
Osim šetnje, posjetitelji će imati priliku upoznati se s poznatim licima poput Antonija Smareglije i Pietra Marchesija putem proširene stvarnosti (AR). Korištenjem QR kodova, koji se nalaze na nekoliko lokacija u gradu, možete dodatno istražiti njihove priče. Više informacija i pristup QR kodovima dostupni su i na web stranici Turističke zajednice grada Vodnjana: www.vodnjandignano.com.
Za ljubitelje povijesti i kulture, ova šetnja predstavlja savršenu priliku za istraživanje Vodnjana na način koji će vas inspirirati i iznenaditi. Ne propustite priliku da zakoračite u prošlost ovog šarmantnog grada i otkrijete priče koje su oblikovale njegovu povijest. Pridružite se 28. rujna i otkrijte Vodnjan kao nikada do sada!
Izložba će biti otvorena do 10. srpnja, a moći će se razgledati svakog dana od 8. do 10. srpnja, u vremenu od 19 do 21 sat.
20:28Prije 23 h04.07.2025
Kombinacijom estetike starih/zastarjelih predmeta i suvremene kiparske forme u tradicionalnom materijalu, on varira, kombinira i donosi nova estetska rješenja.
22:05Prije 1 d03.07.2025
Ostavite komentar