Pogledajte premijeru promotivnog filma DARE TO EXPLORE
IstraIN
9 Lipanj 2020 I 10:50
U kino dvorani pazinskog Spomen doma, danas je održana premijera prvog promotivnog filma TZ središnje Istre „DARE TO EXPLORE“, realiziranog u režiji i produkciji Labinske tvrtke Level 52.
Kako je istaknula direktorica TZSI Sanja Kantaruti, u ova poprilično izazovna vremena za hrvatski turizam, središnja Istra nastoji se pozicionirati kao idealan spoj posebnosti, kojima će zadržati stare i privući nove goste - čarobni krajolici, kulturno- povijesne i prirodne ljepote, autohtoni proizvodi i okusi tradicije, ono su čemu gosti uvijek, a naročito sada teže.
Prema riječima gradonačelnika Grada Pazina, ujedno i predsjednika TZSI, upravo na tragu tih posebnosti, osmišljen je i realiziran prvi promotivni film za destinaciju brendiranu prije nekoliko godina pod sloganom „Središnja Istra-izvorna Istra“.
Uz prizore neotkrivenih turističkih dragulja poput Slapa Sopot kraj Pićna i Badavca u blizini Karojbe, ali i novih vizura dobro poznatih mjesta na području Grada Pazina te općina Lupoglav, Cerovlje, Karojba, Sv. Petar u Šumi, Sv. Lovreč, Tinjan, Gračišće i Pićan, odnosno sastavnica TZ središnje Istre, video sloganom poziva gledatelje na istraživanje srca istarskog poluotoka, naglasio je Krulčić.
Unutrašnjost je po svemu drugačija od ostatka Istre, stoga je destinacija morala dobiti i svojstven pristup u promociji, naglašavaju autori filma. „Cilj nam je bio ispričati bajkovitu priču koja će posjetitelje mamiti da istraže središnju Istru, osobito lokacije koje su pomalo skrivene i izvan puta“, istaknuo je koautor filma Goran Načinović, koji potpisuje režiju, fotografiju, montažu i obradu slike.
Do sada je ovakav pristup rijetko viđen u turističkoj promociji Hrvatske. Video spaja atraktivne lokacije sa zanimljivim likovima poput vila, čarobnica, travara, ali i autentičnih Istrijana koji marljivo rade u svojim poljima te žive u skladu s prirodom.
„Željeli smo napraviti nešto drugačije i inovativno, usmjereno stranom tržištu, a opet naglasiti jedinstvenost i ljepotu središnje Istre“, veli koautor Sanel Isanović, koji je uz Načinovića razvio priču filma te skladao glazbu za film.
U produkciji filma je sudjelovalo više od 30 članova filmske ekipe i statista s područja Istarske Županije. Produkciju je vodila Bianca Dagostin, treći član ekipe Levela 52, tekst za naraciju osmislila je Ana Tavić, dok je narator Amerikanac Laith Wallschleger. Na filmu su radile i kostimografkinja Kristina Nefat, koja je kreirala kostime za vile te vizažistica Nina Rabar. U realizaciju su uključeni brojni lokalni poljoprivrednici i stanovnici, koji su u velike pomogli stvoriti autentični dojam središnje Istre.
Film sad tek započinje svoj život te vjerujemo da će bitno doprinijeti dolasku domaćihi stranih turista u, kako kaže narator filma, ovo zbilja čarobno mjesto.
Nekadašnji admiralski brod Vis iz doba Jugoslavenske ratne mornarice, na kojem je često plovio predsjednik bivše Jugoslavije Josip Broz Tito, nakon potapanja uz zapadnu obalu najjužnijeg dijela Istre, Kamenjaka, pretvoren je u jedinstvenu ronilačku atrakciju.
Tijekom godišnjih odmora ljudi se opuste, više vremena provode u prirodi, u šumi ili na plaži pa tako i lakše zaborave na moguće opasnosti koje vreba morska fauna.
Već treću godinu zaredom, i ovoga će ljeta Limski zaljev biti mjesto raznolikih događanja i programa u sklopu „Ljeta na Limu“, koje zajednički organiziraju Turistička zajednica Općine Kanfanar i Turistička zajednica Općine Vrsar.
Stručni žiri dodijelio im je drugo mjesto u kategorijama za najbolji bend, gitaru, vokal i bas, čime su se Acid Salvia istaknuli kao najuspješniji hrvatski predstavnici na natjecanju.
"Koliko su oni bitni najbolje podcrtava činjenica da smo u Poreču na daljnje preglede i liječenje zbog suspektnih promjena na koži uputili 28 pregledanih“, istaknula je Valentina Saint Georges, dr. med.
Prema navodima organizatora, na mjestu događaja nalazi se 504 tisuće ljudi, čime je ovaj koncert postao najveći glazbeni događaj takve vrste u Hrvatskoj.
Na moru zapadne Istre može doći do razvoja olujne linije uz nagli nalet olujnog zapadnjaka i jugozapadnjaka uz veliku grmljavinsku aktivnost i silovit nalet kiše.
Ostavite komentar