
Tjedan istarskih knjižnica u Pazinu: Glazba ima riječ!
Program donosi susrete s uglednim gostima, radionice za djecu, književno-glazbena druženja i iznenađenja za građane.
19:15Prije 33 min15.09.2025
U prometnoj nesreći koja se dogodila jučer oko 19,30 sati na županijskoj cesti 5077 Žminj-Barban jedna je osoba smrtno stradala.
Nesreća se dogodila kada je 32-godišnjak upravljao automobilom Fiat, pulske registarske oznake, iz smjera Barbana prema Žminju.
Vozač je izvan naselja Matkići započeo pretjecati teretni automobil VW, pulske registarske oznake, kojim je ispred njega upravljao 36-godišnjak pri čemu je kotačem automobila udario u rubnjak .
Nakon udara u rubnjak vozač je izgubio nadzor nad automobilom i u zanošenju sletio s kolnika te udario u prometni znak, a potom u zemljano uzvišenje i stablo.
Vozač je od zadobivenih ozljeda preminuo na mjestu događaja. Tijelo preminulog je po nalogu nadležnog državnog odvjetnika prevezeno na Odjel patologije pulske bolnice radi obavljanja obdukcije.
Za vrijeme obavljanja očevida županjska cesta 5077 bila je zatvorena za sav promet na relaciji Žminj-Cere od 22 do 00,30 sati.
Foto:HMS
Kako bi se utvrdile okolnosti događaja, policija poziva svjedoke nesreće da se jave u Postaju prometne policije Pula-Pola osobno ili pozivom na broj 192 ili 052 538 739, a informacije mogu dostaviti i elektroničkom poštom na adresu pprp.pula@mup.hr.
14:29Prije 5 h15.09.2025
Policijski službenici nastavljaju utvrđivati okolnosti događaja i tragati za počiniteljem.
12:32Prije 7 h15.09.2025
Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da je muškarac je tijekom lipnja i srpnja prošle godine provaljivao u kampere pa je zaradio kaznenu prijavu.
11:30Prije 8 h15.09.2025
Sudac istrage pulskog Županijskog suda odredio je istražni zatvor 23-godišnjem državljaninu Srbije, osumnjičenom da je pod utjecajem alkohola i droge izazvao prometnu nesreću kod Fažane u kojoj je smrtno stradala 73-godišnja njemačka državljanka.
09:54Prije 9 h15.09.2025
Tijekom proteklog tjedna na Rovinjštini je evidentirano pet prometnih nesreća i više od 70 prometnih prekršaja, a u akciji „Poštujte naše znakove“ u blizini škola utvrđena su i brojna kršenja propisa koja ugrožavaju sigurnost djece.
08:08Prije 11 h15.09.2025
Osumnjičeni je po dovršetku kriminalističkog istraživanja, 13. rujna u jutarnjim satima, priveden u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.
11:15Prije 1 d14.09.2025
Vozač motocikla je zbog zadobivenih ozljeda prevezen u pulsku bolnicu, gdje je utvrđeno kako je teže ozlijeđen. Policijski službenici nastavljaju utvrđivati okolnosti događaja.
10:34Prije 1 d14.09.2025
Požar je zahvatio i nadstrešnicu i dio fasade kuće. Materijalna šteta koja je nastala procjenjuje se na više desetaka tisuća eura.
10:06Prije 1 d14.09.2025
Ostavite komentar