Vatrogasci JVP Rovinj sudjelovali na stručnom seminaru u Veneciji
Cilj seminara bio je unaprijediti operativno-taktičke postupke u intervencijama kod prometnih nesreća, s posebnim naglaskom na vozila nove generacije.
10:16Prije 23 min17.12.2025
Bujska je policija dovršila kriminalističko istraživanje nad maloljetnim hrvatskim državljaninom te je utvrdila sumnju da je počinio kazneno djelo lažna uzbuna.
Mladića se sumnjiči da je u četvrtak oko 7 sati i 45 minuta dojavio policiji da je u Srednjoj gospodarskoj školi u Bujama postavljena eksplozivna naprava. Policijski službenici odmah su izišli na teren te su oko 8 sati iz škole evakuirani učenici i osoblje.
Djelatnici Protueksplozijskog odjela Policijske uprave istarske su pomoću službenog psa za detekciju eksploziva pregledali školsku zgradu te su nakon obavljenog pregleda, u 9 sati i 20 minuta utvrdili da se radi o lažnoj dojavi.
Protiv osumnjičenog mladića se zbog kaznenog djela lažna uzbuna nadležnom državnom odvjetništvu podnosi kaznena prijava u redovnom postupku.
Ulaskom u zavoj vozač nije prilagodio brzinu uvjetima na cesti i atmosferskim prilikama, zbog čega je sletio s kolnika i udario u reklamnu ploču i dva stupa. Alkoholičarskim testiranjem utvrđeno je da je vozač imao 1,24 promila alkohola u krvi.
15:12Prije 19 h16.12.2025
Policijska uprava istarska podsjeća građane da je za svako loženje vatre na otvorenom prostoru potrebno pribaviti odobrenje nadležne javne vatrogasne postrojbe.
10:11Prije 1 d16.12.2025
Provalnik je danas u jutarnjim satima priveden u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske, uz kaznenu prijavu koja se podnosi nadležnom državnom odvjetništvu.
09:51Prije 1 d16.12.2025
Nesreća se dogodila kada je 21-godišnjak pod utjecajem alkohola od 1.63 promila upravljao automobilom između naselja Perci i Gedići na području Poreča.
15:12Prije 1 d15.12.2025
Kako bi se izbjegle nesreće u lovu, odnosno kako bi se zaštitila sigurnost svih sudionika lova, ali i drugih građana te imovine, policija apelira na pridržavanje pravila lovačkog ponašanja.
12:53Prije 1 d15.12.2025
Muškarca se sumnjiči da je 9. prosinca oko 9.25 sati u Kranjčevićevoj ulici u Puli šakom udario u glavu 44-godišnjaka, pri čemu ga je teško ozlijedio.
11:54Prije 1 d15.12.2025
Protiv osumnjičenog se podnosi kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
11:26Prije 1 d15.12.2025
Ostavite komentar